Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek2209    78

w fazie krzewienia ? chcesz jądokrzewiać czy skrócić ?

Miałem na myśli dokrzewianie słabo rozwiniętej pszenicy o której pisal powyżej kolega .Normalnie rozwiniętą  pszenice skracam  ccc1l +moddus 0.3 l lub 1l ccc+ medax 0.6 l

Mathieu92    112

Szykuje się do zakupów nawozów wiosennych. Oczywiście znaczną część ich będzie stanowić saletra którą stosuje na pszenicę w dawkach dzielonych około 500-550kg/ha. W tym roku przed zasiewami postanowiłem zrobić badania gleby i niestety ich wyniki nie są rewelacyjne - już wiem czemu w 2014r pszenica sypała mi tylko 6 a nie 8t :P     Martwi mnie najbardziej poziom P i K. Czy jest sens pogłownie zastosować Nitrofoskę ? Jeżeli tak to jakie polecacie ? ? Nigdy nie miałęm z nimi do czynienia.. Kiedy ją sypać ?  Przed I dawką saletry ?  Po I dawce ?    Widzę też niski poziom Mg oraz PH. PH uratuje po żniwach wapnem tlenkowym natomiast na brak Mg zastosowałbym siarczan.  Pozdrawiam i czekam na rady i opinie   W załączniku przesyłam badania gleby. Na stanowiskach z dwóch próbek jest w tej chwili zasiana pszenica.

post-17709-0-28948200-1421050281_thumb.jpg

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    120

ja bym nie bawił się w żadne nitrofoski tylko ten sezon jeszcze tak zostawił a rośliny wspomóc troszkę dolistnie. Jak dla mnie sypanie P i K pogłównie to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo i tak efektywnie zaczną działać dopiero w przyszłym sezonie. No może K zostanie wykorzystany jeżeli masz przepuszczalne gleby.

zabierz się od przyszłego sezonu za uregulowanie odczynu - oczywiście też nie przesadzaj z dawką wapna i konkretne systematyczne nawożenie przedsiewne. Ale to robota nie na jeden sezon

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

panowie a na dosc dobrze rozkrzewiona pszenice na 1dawke lepiej 200kg saletry czy 250 saletrosan a na 3  dawke mocznik czy saletra a wy ile sypiecie na 3 dawke  czy 100kg mocznika wystarczy na poprawe parametrow

Kondziu1832    180

Mój plan zakłada coś takiego dla pszenic dobrze rozkrzewionych :

1 - 250kg/ha Saletrosanu - przy ruszeniu wegetacji

2-  150kg/ha - 200kg/ha saletry - 1 kolanko

3- 100kg mocznika

Plan awaryjny dla pszenic "słabszych" :

1 - 100kg/ha Kizerytu, 250kg/ha saletry - przy ruszeniu wegetacji no i na na niektórych 0,7l/ha CCC na dokrzewienie

2- 150kg/ha - 200kg/ha- 1 kolanko

3- 100kg mocznika

Cofnij się kilka stron wcześniej tam była omawiana kwestia nawożenia wiosennego.

Edytowano przez Kondziu1832

mocpolska    0

ja bym ci polecił saletrosan w takiej dawce jaką napisałeś, bo co z tego że na sypiesz  saletry jak masz małą zasobność siarki w glebie to pszenica nie będzie efektywnie pobierała azotu i plon będzie mizerny a sletrosan wcale droższy od saletry nie jest.

Pozdrawiam.

losktos    120

panowie a na dosc dobrze rozkrzewiona pszenice na 1dawke lepiej 200kg saletry czy 250 saletrosan a na 3  dawke mocznik czy saletra a wy ile sypiecie na 3 dawke  czy 100kg mocznika wystarczy na poprawe parametrow

dla dobrze rozkrzewionych lepiej saletrosan nawet 200 kg, a na 3 dawkę saletra 100 -150 kg

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

mocpolska    0

panowie powiedźcie, ale tak naprawdę ilu z was robiło próby gleby. Najlepiej jeśli robiliście to powiedźcie jakie wam wyniki wyszły i z jakiego rejonu jesteście.

losktos    120

a jakie to ma dla Ciebie znaczenie?

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

nick    0

Ja robię praktycznie co roku kilka próbek ,  obowiązkowo jak biorę coś nowego to gleba idzie do analizy. Na swoich polach jest całkiem nie źle średnio ph wychodzi ok 6 na czwórce. Zasobności wysokie jedynie największy niedobór jest  siarki, poniżej metody określania. Dodam, że się tego nie spodziewałem bo mieszkam ok 20 od elektrowni Bełchatów i wydawało mi się że siarki nie powinno mi brakować. Próchnica ok 1,8 % mogło by być znacznie więcej, a jak u Was sytuacja się przedstawia?

mocpolska    0

ja robiłem 3 lata temu to jak przyszły wyniki i jak je zobaczyłem to aż musiałem usiąść. Ale po 3 latach walki jest już naprawdę dobrze a i plony wzrosły i to sporo.

knoro93    171

A co takiego zastosowałeś że Ci sie tak poleprzyło jakie zabiegi i nawożenie?

losktos    120

jeden z użytkowników na tym forum stosował i dobrze oceniał ten program

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

mcpenza    3

korzystają z pogody (u mnie +8 ) wybrałem się w pole zerknąć jak wygląda pole i nie miłe zaskoczenie otóż pryskałem pszenicę Legato plus w dawce 1.5l/h +granstar na samosiewy rzepaku i o ile samosiewy skasowane prawie całkowicie to legato przepuściło sporo chwastu czy ktoś stosował legato i ma może podobnie ??

• Like 1

lesbycool    12

czy u was w okolicy na plantacjach pszenicy zaobserwowaliście uschnięte czubki liści ?

zależnie od danej odmiany stopień nasilenia zna ktoś przyczyny takiego zjawiska  ?

Edytowano przez lesbycool

jacek472    16

czy ktoś stosował program ochrony capalo adexar plus  osiris jak to wygląda/

Ja stosowałem i faktycznie dobrze, ale uważam że lepiej zastosować coś tańszego, ale również skutecznego. Poczytaj opcje ochrony "Losktos" i "Milanreal"  Dużo o tym na tym forum piszą i uważam że ich mieszaniny będą lepsze i napewno tańsze.

Ale ogólnie jak cię stać to polecam, chociaż na tym forum spotkałem się też z bardzo negatywną opinią na temat tych środków.

RAMZES9107    20

czy u was w okolicy na plantacjach pszenicy zaobserwowaliście uschnięte czubki liści ?

zależnie od danej odmiany stopień nasilenia zna ktoś przyczyny takiego zjawiska  ?

U siebie w wybujałym skagenie gdzie wystawały czubki nad śniegiem, to przy -20 troche ich własnie zmroziło i własnie widac tak jakby uschniete czubki. Ale ogólnie wszystko w dobrej kondycji póki co.

• Like 1

mocpolska    0

ph miałem pożal się borze fosfor i potas jeszcze tak źle nie było.Ale sypałem wapno jak głupi pryskałem UG - maxem i dawałem przed siewnie pod każde zborze 700 kg lubofoski. 

warchest    47

Ja robię praktycznie co roku kilka próbek ,  obowiązkowo jak biorę coś nowego to gleba idzie do analizy. Na swoich polach jest całkiem nie źle średnio ph wychodzi ok 6 na czwórce. Zasobności wysokie jedynie największy niedobór jest  siarki, poniżej metody określania. Dodam, że się tego nie spodziewałem bo mieszkam ok 20 od elektrowni Bełchatów i wydawało mi się że siarki nie powinno mi brakować. Próchnica ok 1,8 % mogło by być znacznie więcej, a jak u Was sytuacja się przedstawia?

a jak zwiekszyc zawartosc prochnicy w glebie jesli jest uprawa bezobornikowa ?

warchest    47

pierwsze slysze ? u nas na mazowszu nikt bezrokowej uprawy nie stosuje nawet ci co maja wiele hektarow tylk kazdy normalnie orka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)