Skocz do zawartości

Polecane posty

XTRO    159

Jeśli pryskałem Komplet 560 na jesieni od ziela, to teraz w styczniu na polu powinno być czysto już? czy środek będzie działał później też ?

Wiadomość z agroFakt.pl

metrax12    13

http://allegro.pl/chelat-miedzi-forte-14-miedz-cu-30g-i4890506317.html  Tanio , drogo ?? Warto bawić się w coś takiego czy lepiej dać drogi krystalon  :/ ?

Tylko co to ma wspólnego z kristalonem, jak to jest miedź (mikroelement), a kristalon składa się z makroelementów (NPK) a mikroelementów zawiera śladowe ilości i jest nie warte uwagi.

Tomazi3p    44

Jeśli pryskałem Komplet 560 na jesieni od ziela, to teraz w styczniu na polu powinno być czysto już? czy środek będzie działał później też ?

Jeżeli zima będzie taka jak teraz-czyli ciepła to może przyspieszyć się rozkład substancji czynnej i chwasty mogą powschodzić, ale jak będzie to się okaże

mat22889    11

a to prawda że saletra sprzyja rozkrzewianiu się zboża?? czy saletra z kędzierzyna ma takie same właściwości??

mocpolska    0

tak to prawda każda saletra ma takie właściwości, jeśli masz słabe zboża możesz też prysnąć CCC na rozkrzewienie.

slawek2209    78

oj ludzie ludzie. Czy tylko azot z saletry ma wpływ na rozkrzewianie?Gdzie pozostałe składniki i uregulowany odczyn gleby?Bez tego nawet 500 kg saletry nie pomoże uzyskać wysokich plonów.

ptaszyna    125

Koledzy było już pewnie nie raz ale temat jest tak obszerny (długi) że pozwolę sobie zapytać jeszcze raz; jak dokrzewić najlepiej pszenicę wiosną nie robiłem tego nigdy, ale tej jesieni było bardzo sucho do tego doszło lekkie opóźnienie siewu (5 październik) i pszenica wygląda słabawo, ma 2-3 listki i chciałbym dać jej jakiegoś kopa (dopalacza :D) wiosną.

Proszę o radę.

loquito    14

Slawek2209 zamierzasz skracać raz czy dwa razy bo czy napewno po dawce 84kg N 0.7lCCC utrzyma tą pszenice, a jakie następne dawki i czy celujesz w jakościową pszenicę ? 

XTRO    159

Jeżeli zima będzie taka jak teraz-czyli ciepła to może przyspieszyć się rozkład substancji czynnej i chwasty mogą powschodzić, ale jak będzie to się okaże

aha, to preparat ma "czas" do wiosny tak ?

thug    196

wiosną na pierwsza dawke daj 250 kg saletry i w fazie krzewienia 0.7 l ccc

w fazie krzewienia ? chcesz jądokrzewiać czy skrócić ?

losktos    118

0,7 może wystarczyć, wszystko zależy od fazy i stanu roslin

w fazie krzewienia ? chcesz jądokrzewiać czy skrócić ?

mowa o dokrzewieniu. Stosując w fazie krzewienia nic innego nie uzyskasz

ptaszyna    125

Oglądałem dzisiaj pszenicę i jest w fazie początku krzewienia, czyli oprysk stosować najwcześniej jak się da na wiosnę?

@losktos to ile zastosować 0,7 czy 1 l, czytałem też o domieszce modusa, może coś jeszcze? Nigdy nie robiłem dokrzewiania a chciałbym uzyskać znaczący efekt.

losktos    118

musisz obserwować temperature. CCC można stosować od 5 C ale poniżej 8 C konieczny jest dodatek adiuwantu bo inaczej nie wchłonie się do rośliny

knoro93    165

To na drugą dawkę kiedy sypnąć mocznik po saletrze

Tak po saletrze tylko musisz sypnąć mocznik jakies 2-3 tygodnie przed pojawieniem się pierwszego kolanka tak aby azot z mocznika był dostępny kiedy zboże osiągnie pierwsze kolanko.

Tomek90    190

Ja swoje pszenice siałem w optymalnym teinie i jest dobrze rozkrzewiona. Na pierwszą dawkę poleci ok 220kg saletry, na jakies 3tygodnie chyba 200kg mocznika i gdy zacznie się tylko kłosić znów 80-100kg mocznika. Do tego jakiś T1 1l Wirtuoza, T2 planuje seguris , a nad T3 zobaczymy. Zakładany plon 9T jeśli pogoda dopisze.

10t/ha plon konsumpcyjnej?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się