Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomazi3p    44

Jeśli pryskałem Komplet 560 na jesieni od ziela, to teraz w styczniu na polu powinno być czysto już? czy środek będzie działał później też ?

Jeżeli zima będzie taka jak teraz-czyli ciepła to może przyspieszyć się rozkład substancji czynnej i chwasty mogą powschodzić, ale jak będzie to się okaże

Wiadomość z agroFakt.pl

mat22889    11

a to prawda że saletra sprzyja rozkrzewianiu się zboża?? czy saletra z kędzierzyna ma takie same właściwości??

mocpolska    0

tak to prawda każda saletra ma takie właściwości, jeśli masz słabe zboża możesz też prysnąć CCC na rozkrzewienie.

slawek2209    79

oj ludzie ludzie. Czy tylko azot z saletry ma wpływ na rozkrzewianie?Gdzie pozostałe składniki i uregulowany odczyn gleby?Bez tego nawet 500 kg saletry nie pomoże uzyskać wysokich plonów.

ptaszyna    139

Koledzy było już pewnie nie raz ale temat jest tak obszerny (długi) że pozwolę sobie zapytać jeszcze raz; jak dokrzewić najlepiej pszenicę wiosną nie robiłem tego nigdy, ale tej jesieni było bardzo sucho do tego doszło lekkie opóźnienie siewu (5 październik) i pszenica wygląda słabawo, ma 2-3 listki i chciałbym dać jej jakiegoś kopa (dopalacza :D) wiosną.

Proszę o radę.

loquito    32

Slawek2209 zamierzasz skracać raz czy dwa razy bo czy napewno po dawce 84kg N 0.7lCCC utrzyma tą pszenice, a jakie następne dawki i czy celujesz w jakościową pszenicę ? 

XTRO    203

Jeżeli zima będzie taka jak teraz-czyli ciepła to może przyspieszyć się rozkład substancji czynnej i chwasty mogą powschodzić, ale jak będzie to się okaże

aha, to preparat ma "czas" do wiosny tak ?

thug    209

wiosną na pierwsza dawke daj 250 kg saletry i w fazie krzewienia 0.7 l ccc

w fazie krzewienia ? chcesz jądokrzewiać czy skrócić ?

Thug

losktos    137

0,7 może wystarczyć, wszystko zależy od fazy i stanu roslin

mowa o dokrzewieniu. Stosując w fazie krzewienia nic innego nie uzyskasz

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

ptaszyna    139

Oglądałem dzisiaj pszenicę i jest w fazie początku krzewienia, czyli oprysk stosować najwcześniej jak się da na wiosnę?

@losktos to ile zastosować 0,7 czy 1 l, czytałem też o domieszce modusa, może coś jeszcze? Nigdy nie robiłem dokrzewiania a chciałbym uzyskać znaczący efekt.

losktos    137

musisz obserwować temperature. CCC można stosować od 5 C ale poniżej 8 C konieczny jest dodatek adiuwantu bo inaczej nie wchłonie się do rośliny

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

knoro93    181

To na drugą dawkę kiedy sypnąć mocznik po saletrze

Tak po saletrze tylko musisz sypnąć mocznik jakies 2-3 tygodnie przed pojawieniem się pierwszego kolanka tak aby azot z mocznika był dostępny kiedy zboże osiągnie pierwsze kolanko.

Tomek90    281

Ja swoje pszenice siałem w optymalnym teinie i jest dobrze rozkrzewiona. Na pierwszą dawkę poleci ok 220kg saletry, na jakies 3tygodnie chyba 200kg mocznika i gdy zacznie się tylko kłosić znów 80-100kg mocznika. Do tego jakiś T1 1l Wirtuoza, T2 planuje seguris , a nad T3 zobaczymy. Zakładany plon 9T jeśli pogoda dopisze.

10t/ha plon konsumpcyjnej?

slawek2209    79

Miałem na myśli dokrzewianie słabo rozwiniętej pszenicy o której pisal powyżej kolega .Normalnie rozwiniętą  pszenice skracam  ccc1l +moddus 0.3 l lub 1l ccc+ medax 0.6 l

Mathieu92    112

Szykuje się do zakupów nawozów wiosennych. Oczywiście znaczną część ich będzie stanowić saletra którą stosuje na pszenicę w dawkach dzielonych około 500-550kg/ha. W tym roku przed zasiewami postanowiłem zrobić badania gleby i niestety ich wyniki nie są rewelacyjne - już wiem czemu w 2014r pszenica sypała mi tylko 6 a nie 8t :P     Martwi mnie najbardziej poziom P i K. Czy jest sens pogłownie zastosować Nitrofoskę ? Jeżeli tak to jakie polecacie ? ? Nigdy nie miałęm z nimi do czynienia.. Kiedy ją sypać ?  Przed I dawką saletry ?  Po I dawce ?    Widzę też niski poziom Mg oraz PH. PH uratuje po żniwach wapnem tlenkowym natomiast na brak Mg zastosowałbym siarczan.  Pozdrawiam i czekam na rady i opinie   W załączniku przesyłam badania gleby. Na stanowiskach z dwóch próbek jest w tej chwili zasiana pszenica.

post-17709-0-28948200-1421050281_thumb.jpg

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

losktos    137

ja bym nie bawił się w żadne nitrofoski tylko ten sezon jeszcze tak zostawił a rośliny wspomóc troszkę dolistnie. Jak dla mnie sypanie P i K pogłównie to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo i tak efektywnie zaczną działać dopiero w przyszłym sezonie. No może K zostanie wykorzystany jeżeli masz przepuszczalne gleby.

zabierz się od przyszłego sezonu za uregulowanie odczynu - oczywiście też nie przesadzaj z dawką wapna i konkretne systematyczne nawożenie przedsiewne. Ale to robota nie na jeden sezon

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamilek1
      Witam, kupilem siewnik kleine multi corn taki jak na foto nizej, potrzebuje do niego tabele wysiewu nasion poniewaz sie nie zachowala. Nawozową mam. Z gory dziekuje za pomoc, prosilbym o jakies foto itp moge nawet zaplacic za taka informacje Pozdr

• Przez Konrad2510
      Witam mam taki problem, przybywa mi oleju w silniku, płyny z chłodnicy nie ubywa to co może być przyczyną kiedyś gdzieś czytałem że może być pompa hydrauliczna zwalona i może ciec do silnika. Dodam że podnośnik chodzi bardzo dobrze rozsiewacz 1,5nawozu plus rozsiewacz i ładnie trzyma, co może być przyczyną?
    • Przez AgroKolo
      Witam, Mam pytanie, chodzi o opryski które teoretycznie powinny być stosowane na pszenice ozimą, czy można stosować na pszenżyto ozime. Np. SAROKSYPR 250 EC. Z góry dzieki za odpowiedź.
    • Przez Pawel0418
      Witam,po remoncie mam taki problem iż gdyż kiedy władek złapie 45 st lub więcej  to nie chce zaraz po zgaszeniu za palić muszę poczekać z 5 min aż ostygnie i pali na dyk dodam ze zawory sprawdziłem i są dobrze ustawione mechanik kiedyś mi mówił ze te nowe strasznie puchną i fakt tak jak by coś ściskało dodam,że mam stare cylindry dobre  i jak myślicie zmieniać cylindry na stare? zmienione zostały ponieważ tłoki były po przepalane i jedno miejsce na tłoku było strasznie z  tarte ale wszystko było ok a i jeszcze ,problem jest dopiero po wciśnięciu odprężnika jak jest odprężnik wyciągnięty to kręci normalnie czyli szybko  

• Przez Danielkoltun
      Witam , postanowiłem założyć nowy temat ponieważ potrzebuję precyzyjnej i szybkiej odpowiedzi chociaż wiem że nie będzie łatwo mianowicie wszystko ładnie było pięknie Siałem zestawem uprawowo siewnym gdy nagle coś zaiskrzyło pod maską tak jakby rozrusznik i nic nie mam z prądu świateł , dynashift , ehr , do domu wróciłem na wolnych. Wiecie co mogło się stać dokładnie i od czego zaczynać?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.