Skocz do zawartości

Polecane posty

jaco25    262

@losktos pisać sobie można papier lub fora internetowe wszystko przyjmą :D

loquito    14

Czy dawka 1,5-2 l/ha cycocel albo stabilan albo antywylegacz 675 w czasie 30-32 BBCH  powinna utrzymać pszenicę ozimą nawożona azotem w dawce ok 120 N ?

szarak    11

A jak rozpoznać ze pszenica jest w fazie BBCH 32 i od jakiej fazy można stosować antywylegacze aby zabieg przyniosł spodziewany efekt?

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    118

Czy dawka 1,5-2 l/ha cycocel albo stabilan albo antywylegacz 675 w czasie 30-32 BBCH  powinna utrzymać pszenicę ozimą nawożona azotem w dawce ok 120 N ?

BBCH 32 za późno. Ostateczna faza dla samego CCC to BBCH 31. Sprawdzone u siebie - 1,5 l Stabilanu w fazie BBCH 30/31 - pszenica w 90-95 % ustała przy nawożeniu ok 150 kg N

A jak rozpoznać ze pszenica jest w fazie BBCH 32 i od jakiej fazy można stosować antywylegacze aby zabieg przyniosł spodziewany efekt?

wszystko zależy od tego jaki antywylegacz stosujesz. Skracanie zaczyna się od fazy strzelania w źdźbło.

Faza BBCH 32 - faza 2-go kolanka - po rozcięciu źdźbła drugie kolanko (ciemniejszy pierścień) 2 cm nad pierwszym

loquito    14

losktos dzięki za informacje, a podasz jak rozłożyłeś to 150kg N w poszczególnych dawkach i jakie mniej więcej parametry uzyskałeś? a łączysz skracanie razem z T1 ?

Edytowano przez loquito

sybiuszek24    3

A dlaczego siałeś pszenicę na V-klasie to nie jest gleba na pszenicę.Ja na 3-4 klasie pszenicę nawoziłem na wiosnę 230kg/ha saletry później mocznik 150kg/ha i raz na grzyba plus dożywki i plon był ok bez skracania odziwo.W tym roku podobne nawożenie tylko że 2 razy ochrona będzie prawdopodobnie.

aro1975    114

Teraz to człowiek widzi z innej strony. Wracając do tematu. Stosował ktoś taką kombinacje jak saletra i kizeryt nie mówię tu o wymieszaniu ale oddzielnym zastosowaniu tych nawozów.

stosowałem w tamtym roku pod żyto hybrydowe 100kg/ha kizerytu na zamarznięta ziemie i saletrę przed ruszeniem wegetacji, w tym roku taka kombinacja na pszenice i żyto - wychodzi lepiej (przynajmniej u mnie) jak  dostarczanie siarki w postaci saletrosanu i uzupełnienie azotu na pierwsza dawkę saletrą

• Like 1

mocpolska    0

Cześć :D jestem nowy na forum więc pozdrawiam wszystkich użytkowników i wszystkiego najlepszego w nowym roku 2015 !!!

Mam pytanko miał któś odmiane pszenicy fregata jak ona plonuje pszy jakim nawożeniu i czy trzymają jej się choroby.

Pozdrawiam :)

milanreal1    290

na drugim polu mam posiane około 230kg i jest strasznie rzadka gleba IV-V  jaka ochrone zastosować ile dać saletry  w jakich terminach jaki antywylegacz( dlaczego modus jest droższy od innych

Bo jest znacznie lepszy, choć porównywalny antywylegacz medax top kosztuje podobnie. Zastosuj moddus a do CCC nie wrócisz. Moddus skraca, usztywnia i pobudza roślinę do budowy silniejszego systemu korzeniowego poza tym działa dłużej oraz nie działa szkodliwie w fazie późniejszej niż BBCH 31. To tak w skrócie.

loquito    14

Czytałem ostatnio plany uprawy pszenicy ozimej z pól doświadczanych i często używali Cerone 0.75l/ha ,a czasami Moddus 0,2-0,3 l/ha stosowali przy tych środkach nawożenie od 120 do 170 kg N. W jakim punkcie skali BBCH (w planie uprawy jest tylko data)  stosować te środki waszym zdaniem i czy Moddusa można zastąpic Medaxem jak tak to w jakiej dawce. 

milanreal1    290

A po co ludzie na forum mieszają modusa z antywylegiwaczem 675sl

Aby wzmocnić skrócenie I międzyweźla. Do tego jeden środek wzmacnia działanie drugiego.

losktos    118

losktos dzięki za informacje, a podasz jak rozłożyłeś to 150kg N w poszczególnych dawkach i jakie mniej więcej parametry uzyskałeś? a łączysz skracanie razem z T1 ?

były 2 dawki:

pierwsza 200 kg saletry

druga 170 kg mocznika

zabrakło trzeciej dawki i w tym roku już tego błedu nie popełnie

parametry bywały różne. Na niektórych składach brakowało trochę białka lub glutenu.

Co do skracanie to łączyłem w ubiegłym roku CCC z fungicydami

A po co ludzie na forum mieszają modusa z antywylegiwaczem 675sl

chodzi o działanie synergistyczne trineksapaku etylu (substancja moddusa) i CCC (substancja np. Antywylegacza czy Stabilanu) Obie substancje dobrze się uzupełniają w tak jakby wspomagają swoje działanie

loquito    14

losktos, ale do tych 150kg N dołożysz dawkę jakościową, jak tak to ile czy te  150 kg rozłożysz na 3 dawki  ? i czy na drugą i trzecią  dawkę pójdzie mocznik

mocpolska    0

ma ktoś jakieś propozycje jak w miarę tanio i skutecznie ochronić pszenice fregatę od grzyba w 3 zabiegach ??

jacek472    15

Losktos na poprzedniej stronie napisał, a w stecz Milanreal się dużo produkował więc wystarczy poczytać.

Edytowano przez jacek472

Przemek2203    11

Wirtuoz może się udać ale pod warunkiem że przed zabiegiem nie będzie silnego porażenia (głównie mączniakiem). Proquinazid to substancja głównie zapobiegawcza. Przerabiałem to jednego roku i nie byłem zadowolony.

W ubiegłym roku na bamberce stosowałem

T1 Duet Star 1l + Atak 0,7

T2 Menara 0,5 + Acanto 0,5

T3 Tebu 1l

Do T1 nie miałem zastrzeżeń a wrecz byłem pozytywnie zaskoczony. W T2 - ten wariant trochę słabo zadziałał interwencyjnie (Menara) ale trgedii nie było. T3 - aby dobrze zadziałało musi być podane na początku kwitnienia - bynajmniej pod katem fuzariozy

Ogólnie dość dobra ochrona, szczególnie pod wzgledem relacji jakość - cena

W T2 Menare można zastapić epoksykonazolem lub całą pozycje zamienić na Reveller + epoksykonazol - z tym że to wyjdzie już troszke drożej

Dzięki za odpowiedź i podpowiedź, w tym roku spróbuje Twój drugi wariant

T1 Duet Star 1l + Atak 0,7

T2 Reveller + epoksykonazol ( nie mogę się jednak przemóc do Menary )

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się