Skocz do zawartości

Polecane posty

Agrest    409

Cieżko poszukać? Amortyzacja maszyn jak i budynków, podatek, odsetki od kredytów za ziemie czy park maszynowy, ubezpieczenie, opłata robotnika, pewnie jeszcze cos.

Tomek - ale marluk to wie, tylko rozpoczął działania zaczepne, żeby móc wykazać się swoją wiedzą ekonomiczną. Zacznie zaraz udowadniać, że koszta są niższe i za 500zł/t się opłaci, a jak się komuś nie opłaci to niech zmieni branżę. I spróbuje jeszcze wzbudzić w nas poczucie winy, że żerujemy na tym co państwo zabierze szewcom, krawcom i innym przedsiębiorcom, a oni jak plajtują to gębę w kubeł wsadzą i nabierają wody w usta, a my przy spadku opłacalności zaraz po prośbie chodzimy.

marluk    29

Cieżko poszukać? Amortyzacja maszyn jak i budynków, podatek, odsetki od kredytów za ziemie czy park maszynowy, ubezpieczenie, opłata robotnika, pewnie jeszcze cos.

no dobra ale jak losktos napisal ze w znalezionym przez niego przykladzie ta wartosc wynosi 970zl to nadal nie wiem jak mozna wydac 4400zl na ha (tu juz odliczone koszty stale). Wy naprawde nie widzicie ze te kalkulacje tez sa troche ponaciagane w gore? Przeciez jakby ktos zapewnil rolnikom stala cena 900zl na 10 lat i obecne ceny srodkow produkcji to mielibysmy same pola pszenica obsiane a przeciez wedlug agrofoto.pl ta cena gwarantuje tylko zwrot kosztow i nic przy niej nie zarabiamy. Wierzycie w to? Ja nie.

jaco25    262

właśnie jakie macie propozycje ochrony na ten rok ?

ja zastanawiam się czy lepiej zastosować tansze środki trzy razy czy droższe dwa razy( droższe to oczywiście nie najdroższe), nawozenie planuje okolo 150 kg N, chyba ze warunki beda sprzyjające to spróbuje cos rzucic na kłos i uzyskać konsumpcje, ale nadziei sobie nie robie

co proponujesz?

Jeśli ja mogę coś napisać to ja stosowałem coś takiego:

T1 Tilt turbo 0,8l/ha, 90zł + Prochloraz (atak 450 EC) 0,8l/ha, 37zł

T2 Menara 0,5l/ha, 87zł + Amistar 0,5l/ha,100zł

T3 Epo. ( safir 125 sc) 0,5l/ha, 40zł + Tebukonazol (tebu 250 EW) 0,5l/ha, 30zł

Cena za wszystko: 384 zł

Wnioski: przy większej ilości wydaje mi się, że te 4zł spokojnie można zbić. Już wychodzi 380zł. Za menare można dać tańszy o 10zł zamiennik artea cena już wtedy 370 ale uprzedzam, że artea ma o 50% mnie cyprokonazolu w l środka więc wybór należy do Was.

Mi z takiej ochrony, przy nawożeniu 150kg/ha (450kg saletry 34%) wyszła średnia 6,5t/ha z 16ha.

Błędy:

-Za późno pojechałem t1, trzeba było jechać razem z antywylegaczem na 1 kolanko grzyb już atakował.

-Połowę pszenicy zrobiłem moddusem 0,3l + 1l CCC, a drugą połowę przez moją chytrość, samym antywylegaczem w dawce 1,6l/ha i z tej drugiej połowy ponad 50% było zwalonej co zaważyło o gorszym plonie. Z tej stojącej pszenicy średnia spokojnie 7,5t/ha

-Pszenice kosiłem w dwóch fazach przed deszczem i po deszczach, ta przed deszczami czysta konsumpcja o glutenie 30 białku 14% i opadaniu 300. A ta zwalona to wiadomo :)

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

mathewc385    8

Fajnie to rozpisales. Sam tez zapisuje sobie w zeszycie uwagi do kazdej uprawy zeby w nastepnym roku nie popelniac tych samych bledow.

piotrek912    7

Koledzy szanowni mam takie pytanie planuje w przyszłym roku zastosować środek  moddus którego nigdy wcześniej nie stosowałem możecie mi podpowiedzieć jak go stosować w jakich dawkach i terminach i czy można nim zaszkodzić pszenicy

losktos    120

co proponujesz?

T1 Duet Star + Atak

T2 Acanto + epoksykonazol

T3 Tebu + Topsin

Porównując to tamtej ochrony warianty naprawdę dość konkurencyjne z wyjątkiem T3, ale zastosowany w terminie daje rade.

w jakich dawkach?

Tebu 1 l, Topsin 0,7

Przy dawce 0.6l tebukonazol + 0.6l epoksykonazol to koszt około 80zl/ha

Ja na t3 proponuję 0.6 metkonazolu + 0.6 tebukonazolu koszt około 105zł/ha

skąd weźmiesz czysty metkonazol?

Kobys    30

@warchest: nie wiem jakim cudem nie miała konsumpcji u mnie w tym roku bamberka ładne parametry, ale np. u sąsiada na własne zyczenie był gnój na paszówke, ja nigdy na paszową nie sprzedawałem.

piotr63a    2

a ja mysle nad takim rozwiązaniem

T1 mirage

T2 falcon lub soligor

T3 tebu +epoksykonazol

lub

T1 wirtuoz

T2 duet ultra

T3 tebu

jeżeli cos nie tak to porawcie  mnie panowie to sa tylko moje pomysly

jaco25    262

piotr63a

pierwsze w miarę dobre tylko dodaj coś więcej na t1 sam prochloraz to za mało.

drugie rozwiązanie na t1 wirtuoz bd. na t2 sam duet ultra taki sobie na t3 tebu w pełnej dawce mogłoby zostać.

Tomek90    196

T1 Duet Star + Atak

T3 Tebu + Topsin

Porównując to tamtej ochrony warianty naprawdę dość konkurencyjne z wyjątkiem T3, ale zastosowany w terminie daje rade.

Tebu 1 l, Topsin 0,7

Po co aż 1l Tebu?? Jak dajesz 2 środki ktore sie uzupełniają to czemu pełna dawka tebukonazolu? Chyba ze Topsin lichy, jak dla mnie on tylko na T0.

Metkonazol z caramby.

losktos    120

tebukonazol nie jest jakoś nie wiadomo jak drogi ale skuteczny i jakoś tak się u mnie przyjęło żeby nie schodzić z jego dawką przy ochronie kłosa.

A dostępna jest u Was Caramba? Bo u mnie ciężki temat

a ja mysle nad takim rozwiązaniem

T1 mirage

T2 falcon lub soligor

T3 tebu +epoksykonazol

lub

T1 wirtuoz

T2 duet ultra

T3 tebu

jeżeli cos nie tak to porawcie  mnie panowie to sa tylko moje pomysly

Z tych wariantów to bardziej ten pierwszy z tym że w T1 pasowałoby coś dorzucić, Tilt albo epoksykonazol a w T2 soligor

Edytowano przez losktos

aro1975    114

T1 Duet Star + Atak

T3 Tebu + Topsin

Tebu 1 l, Topsin 0,7

przepraszam że meczę, ale możesz podać ilości?

Jeśli ja mogę coś napisać to ja stosowałem coś takiego:

T1 Tilt turbo 0,8l/ha, 90zł + Prochloraz (atak 450 EC) 0,8l/ha, 37zł

T2 Menara 0,5l/ha, 87zł + Amistar 0,5l/ha,100zł

T3 Epo. ( safir 125 sc) 0,5l/ha, 40zł + Tebukonazol (tebu 250 EW) 0,5l/ha, 30zł

Cena za wszystko: 384 zł

Wnioski: przy większej ilości wydaje mi się, że te 4zł spokojnie można zbić. Już wychodzi 380zł. Za menare można dać tańszy o 10zł zamiennik artea cena już wtedy 370 ale uprzedzam, że artea ma o 50% mnie cyprokonazolu w l środka więc wybór należy do Was.

Mi z takiej ochrony, przy nawożeniu 150kg/ha (450kg saletry 34%) wyszła średnia 6,5t/ha z 16ha.

Błędy:

-Za późno pojechałem t1, trzeba było jechać razem z antywylegaczem na 1 kolanko grzyb już atakował.

-Połowę pszenicy zrobiłem moddusem 0,3l + 1l CCC, a drugą połowę przez moją chytrość, samym antywylegaczem w dawce 1,6l/ha i z tej drugiej połowy ponad 50% było zwalonej co zaważyło o gorszym plonie. Z tej stojącej pszenicy średnia spokojnie 7,5t/ha

-Pszenice kosiłem w dwóch fazach przed deszczem i po deszczach, ta przed deszczami czysta konsumpcja o glutenie 30 białku 14% i opadaniu 300. A ta zwalona to wiadomo :)

dzięki za rozpisanie w wolnej chwili przemyślę :)

milanreal1    290

Koledzy szanowni mam takie pytanie planuje w przyszłym roku zastosować środek  moddus którego nigdy wcześniej nie stosowałem możecie mi podpowiedzieć jak go stosować w jakich dawkach i terminach i czy można nim zaszkodzić pszenicy

Zaszkodzić to nie zaszkodzisz bo jeżeli będziesz go stosować wg etykiety to nic się nie stanie. Najlepiej działa w fazie BBCH30-31. A dawka to zależy od odmiany, obsady, nawożenia, ochrony przedplonu itd. Dawki maksymalne tzn 0,4l solo lub 1lCCC i 0,3l moddusa na najintensywniejsze nawożenie.

skywalker89    39

tebukonazol nie jest jakoś nie wiadomo jak drogi ale skuteczny i jakoś tak się u mnie przyjęło żeby nie schodzić z jego dawką przy ochronie kłosa.

A dostępna jest u Was Caramba? Bo u mnie ciężki temat

Z tych wariantów to bardziej ten pierwszy z tym że w T1 pasowałoby coś dorzucić, Tilt albo epoksykonazol a w T2 soligor

carambe dostaniesz w procamie, ja to chyba nawet dawałem na kłosa z tebu, ale nie jestem pewny, musiałbym sprawdzić..

losktos    120

przepraszam że meczę, ale możesz podać ilości?

dzięki za rozpisanie w wolnej chwili przemyślę :)

T1 Duet Star 1 l +Atak 0,8

T2 Acanto 0,5 l + np. Rubric 1l

T3 Tebu 1l Topsin 0,7

tomek0808    2

Co będzie lepszym rozwiązaniem na chwasty wiosną:Atribut+Mustang czy Lancet plus?Jesienią nie pryskałem na chwasty.

mathewc385    8

Ja tez polecam Lancet. Nie trzeba go z niczym mieszac i stosunkowo tanio wychodzi na ha .

Mieszanki Atributu z Mustangiem nie stosowalem ale wiem ze po Atribucie nie mozna siac rzepaku i to go u mnie dyskwalifikuje.

Edytowano przez mathewc385

tomek0808    2

Dzięki chłopaki.

mathewc385-dzięki za ostrzeżenie o Atribucie bo mam zamiar siać rzepak później.Nie wiem tylko jak sie zabrać do oprysków na wiosne.Planuje skracanie ccc+modus,fungi tilt+mondatak no i ten herbicyd.W jakiej kolejności to sensownie zrobić?

Tomazi3p    44

Co będzie lepszym rozwiązaniem na chwasty wiosną:Atribut+Mustang czy Lancet plus?Jesienią nie pryskałem na chwasty.

Lepszym rozwiązaniem na wiosnę będą oględziny zachwaszczenia i dopiero zakup środka. Oba środki są drogie, po określeniu zachwaszczenia można dopasować tańsze środki bez spadku skuteczności.

tomek0808    2

Wyjdzie na pewno taniej niz poprawki wiosenne ale ok co polecisz z tanich skutecznych?U mnie na pewno będzie przytulia i miotła to 2 głowne chwasty(najgroźniejsze).reszta typu bratki to mniejsze zło,sty tez sie trafiaja sporadycznie tylko.

mf25    7

Atributu nie polecam przepuszcza miotle wiosna i to sporo stosowalem go ze 3 lata temu ,i pozniej posialem rzepak i nic sie nie dzialo

Tomazi3p    44

Wyjdzie na pewno taniej niz poprawki wiosenne ale ok co polecisz z tanich skutecznych?U mnie na pewno będzie przytulia i miotła to 2 głowne chwasty(najgroźniejsze).reszta typu bratki to mniejsze zło,sty tez sie trafiaja sporadycznie tylko.

Jak główny problem to miotła i przytulia, to mieszanina typu Apyros+tani fluroksypyr . Lentipur/Izofarm+Aurora/Platform=ok 80zł-90zł. Jeżeli przytulia nie będzie w późnej fazie to 16-20g Apyrosu da radę. Nomad+fluroksypyr-koszt ok 115zł. Izofarm+fluroksypyr=70-85zł . Aurora jest tyle dobrym środkiem że działa w bardzo niskich temperaturach, działa szybko i tanio, niszcząc przytulię i trudne do zwalczenia przetaczniki. Fluroksypyr musi mieć temperaturę, ale ma szerokie okno stosowania i zwalcza przytulię w każdej fazie. IPU/CTU to środek typowo miotłobójczy, do kompletu należy dodać środek na przytulię i OK.

tomekZ058    75

a ja zastanawiam sie nad zastosowaniem takich srodkow na chwasty w ozimych jak huzar w pełnej dawce 1l lub puma 1l+chwastox turbo 2,5l i co wy na to? a na ochrone fungicydowa brak pomysłu w wczesniej stosowałem na T1 Bumper 0,5l, T2 Falcon 0,6l ,T3 Tebu 1l no i zle to nawet nie wygladało ale mam zamiar cos zmienic bo uwazam ze moze byc lepiej ale co? moze na T1 do tego Bumpera dorzucic Mirage lub calkiem z tej mieszanki zrezygnowac i poleciec samym Wirtuozem lub Tiltem, na T2 Duet Ultra lub Soligor a T3 Tebu mozliwe ze zostanie ale pewnie pasuje cos dorzucic do niego?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.