Skocz do zawartości

Polecane posty

Kiedy można zasiać przewódke w listopadzie czy w grudniu. Nigdy jej nie siałem dlatego pytam, ponoć jest lepszym rozwiązaniem niż jara na wiosne?

tomek73    189

Te przebarwienia są po herbicydach, mi wystąpiły  też, zwłaszcza na linusie, ale nie aż takie, ale jeszcze zobaczymy co dlalej pokaże, na jednym polu Linus i Arkadia, to linus dużo jaśniejszy

. Pryskane Expertem + Alister + glean w mocno zaniżonych dawkach.

Tomazi3p    44

Przewódki mają szeroki zakres jeżeli chodzi o siew, najczęściej się sieje w okolicach 2dekady listopada i później, docelowo pszenica musi się rozwinać do fazy która zapewnia najlepsze warunki do przezimowania tj. BBCH 12-13 czyli 2-3 liście. Wg badań jesienny siew jest bardziej pewny

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomazi3p    44

Jak to jest z tym glenem w przyszłym tygodniu mam pryskać pszenice w dawce 24g/h ziemia dobra klasa 2 i 3 glina dużo przytuli czepnej , ale mam kawałek pszenżyta klasa 5, ph bardzo  kiepskie przed siewem poszło 800kg/h kredy 225kg soli potasowej i 125kg fosforanu , moje pytanie pryskać glenem czy nie a może prysnąć mniejszą dawką . Nie jestem zbyt zorientowany w opryskach jesiennych !

Jeżeli będą przymrozki to skuteczność będzie mniejsza, 25g na przytulię będzie OK.  Co do pH to przy bardzo niskim pH środek będzie szybciej się rozkładał, czyli będzie działał krócej.

Strazak76    1

Kiedy można zasiać przewódke w listopadzie czy w grudniu. Nigdy jej nie siałem dlatego pytam, ponoć jest lepszym rozwiązaniem niż jara na wiosne?

2-3 tygodnie przed nadejściem zimy

bratpit    18

ja mam podobne objawy w linusie z tym że tylko na małym kawałku pola w kształcie prostokąta, 4 listopada pryskana glean+dicurex, przedplonem była gorczyca i w tym miejscu ledwo rosła. teraz przed zimą ma być wysiana kreda granulowana.

Te korzenie to ziemia , czy takie brązowe są.

JAk brązowe to jakaś infekcja grzybowa pewnie.

szarik16    0

Czym może być spowodowane takie żółknięcie pszenicypost-138076-0-09686100-1415615592_thumb.jpgpost-138076-0-19315000-1415615607_thumb.jpg ? Dodam iż to nie jest na całym polu, tylko na kawałku.

szarik16    0

w tamtym sezonie była również pszenica, teraz prze orka był rozwieziony obornik a teraz pszenica. Tak, ziarno było zaprawiane.

znaczy na kawałku gdzie żółknie, była mieszanka.

20CBR12    52

"...wina płodozmianu"- możesz bardziej rozwinąć tą myśl ,bo jakoś nie mogę wpaść  na  to o co ci chodzi slawek2209 ?

magnum123    47

Ziarniaki jakieś żółte wyglądają zaprawę tam nie za bardzo widać a powinno. Zaprawianie a zaprawianie też ma znaczenie bo jak widzę jak niektórzy zaprawiaja jeszcze patykiem w siewniku to o czym tu mówić. A druga kwestia to taka ile razy ta pszenica była już siana.

slawek2209    78

jak kolega @losktos powiedzial mam na myśli monokulture.Czego można sie spodziewać po pszenicy sianej po mieszańce.Cudów nie będzie

TOREZ    34

Kolego szarik16

Z którego regionu Polski jesteś?

Padało tak konkretnie u Ciebie po zasiewie czy coś tam popadało tu i ówdzie.

Ogólnie napisz jakie warunki przed siewem jak i po.

Kiedy siana pszenica?

To na sto procent nie jest wina ani płodozmianu ani ph.

Raczej niedobór mikro.

20CBR12    52

miło  że ktoś miał odwagę wreszcie głośno powiedzieć że  to nie ma nic wspólnego z płodozmianem!

• Like 1

Gieru    0

Ani Ph, tu gdzie mieszkam 90% rolników ma zakwaszone gleby a jakoś żółtych pól nie widzę teraz... ;)

ansu    73

Mam pszenicę po pszenicy,a wcześniej tylko zboże Obecne po kilka rozkrzewień ekspert + dfe i nic nie żółknie Taka gęsta się zrobiła że sarny się pasą

Jeśli żółknie placowo od miedzy i się rozszerza to może mszyce wirusa przyniosły.

Edytowano przez ansu

Gieru    0

Gleby płowe w kompleksie z brunatnymi na utworach lessopodobnych, klasy od I do III.

A zakwaszenie trwa od niepamiętnych czasów, nie każdy sypał wapno na pola kiedyś, w ubiegłym ustroju nawozy były tak tanie, że każdy nadrabiał nimi brak Ca w glebie, teraz sytuacja jest taka, że nawozy są drogie i nie każdego też stać wywapnować pole. Bo aby na glebach ciężkich podnieść Ph o 1 trzeba 2 tony czystego składnika.

Ludzie nadrabiają różnymi wap magami i innymi substancjami podobnymi o wątpliwej zawartości wapnia nie umiejąc liczyć...

Nigdy nie spotkałem się z czymś takim z powodu ph, za oknem mam taką samą pszenicę sąsiada, sypie nawozy, wapnuje etc ale przypalił sobie opryskami ;)

damianzbr    992

Może martwica wyorana. Ja nigdy wcześniej nie widziałem tego efektu aż do ostatniej wiosny. Miałem na polu kukurydzę ziarnową, zaorałem to jesienią dość głęboko że żółty piach miejscami wywalało (pole wcześniej w składy orane i dlatego nie mogłem jednej głębokości utrzymać). Na wiosnę sieję owies, on wschodzi aż tu nagle w tych miejscach gdzie kojarzę ten wyorany piach takie pasy po skibie, owies obumiera. W żniwa tą działkę kosiłem jakoś tak po nocy i sporo zgubiłem ziarna na sitach, uprawiłem gruberem na dziś dzień mam niezłą łąkę z zgubionego owsa i w tych miejscach dalej nie rośnie. Tzn. najpierw powschodził, później zżółkł a następnie obumarł.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.