Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ansu    73

Mam zasadę na jesieni poniżej 100zł (80) miotła załatwiona w 100% na wiosnę dopuszczam poprawki na dwuliścienne w sumie 120zł/ha

knoro93    167

He bez przesady ale glean ma jedynie wspomóc zwalczanie samosiewów bo snajper też je bierze wiec dawka może być symboliczna taką jaką napisałem. Ja w tym roku tez po raz pierwszy snajper zastosowałem ale jedynie na 3 ha poniewaz na reszte pogoda nie pozwoliła (brak opadów) i również dodawałem 8 g gleanu a dodatkowo legato 100 ml bo zostało z przed 2 lat to zeby sie nie walało dolaliśmy zobaczymy jaki bedzie efekt na wiosne. Reszte areału pojade huzarem wiosną bo nie ma innego wyjścia pryskac na suchą glebe aby pryskac to bez sensu. W tamtym roku byłem bardzo zadowolony z huzaru.

A może coś doradzicie jedynie o działaniu nalistnym a wiosną poprawka? Jestem ostwarty na propozycje ponieważ zwalczanie wiosenne wszystkich chwastów średnio mi sie podoba. Chodzi tu głównie o zwalczenie miotły i przytuli

Edytowano przez knoro93

ZF9641    16

Mam pytanie do osób które w poprzednich latach miały pszenice lukullus,problem mam taki że jest bardzo gęsta i plantacja ślicznie wygląda ale rośliny zaczynają strzelać w źdźbło.Mają już po 25 cm wysokości i źdźbła po 3 liście , pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem i nie wiem czy to charakterystyka odmiany ,czy ciepła jesień . Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem w przeszłości i jak z przezimowaniem takich roślin

Wiadomość z agroFakt.pl

ansu    73

A może coś doradzicie jedynie o działaniu nalistnym a wiosną poprawka? Jestem ostwarty na propozycje ponieważ zwalczanie wiosenne wszystkich chwastów średnio mi sie podoba. Chodzi tu głównie o zwalczenie miotły i przytuli

Dlaczego nalistnie?

Daj coś taniego co miotle na 100% wyeliminuje i inne wyhamuje , a przytulie to nawet w maju np. Starane można poprawić

Edytowano przez ansu

piotrdd    8

ZF9641 Kolego ja mam posianego lukullusa sianego 20.09 w ilości 180kg/ha jest w fazie 3 liści ma po 2 rozkrzewienia, morze za wcześnie zasiałeś ta odmiana z jesieni idzie jak rakieta w porównaniu z linus,ostroga dużo mniejsze i mniej rozkrzewione a siane tego samego dnia.W tamtym roku miałem niezły trawnik w tej odmianie ale było wszystko dobrze ale nie strzelała ona w źdźbło ale wysoka to ona była. Najlepiej to ją zostaw i z wiosny będziesz wszystko wiedział. 

rafto    29

@ZF9641 Znajomy kiedyś kupił pszenicę na targu i zasiał . Sprzedający twiredził że na 100 % ozima niestety była jara i rosŁa podobnie do Twojej :// Masz pewność że to ozima ??

piotrdd    8

Kolego faktycznie to dziwne jak wczoraj orałem kawałek po pszenicy co był zatalerzowany zaraz po zbiorze 15.08 to jak oglądałem samosiewy to miały po 12 rozkrzewień ale na pewno pszenica nie strzelała w źdźbło(BBCH 30)

Edytowano przez piotrdd

ZF9641    16

Pszenica z centrali z Granum z papierami ,siana 19 września, na stanowisku po warzywach dostaje takiej głupoty.Jedno pole po zbożu zasiana 26 września jest normalna .Wygląda ,że za wcześnie posiałem.

ansu    73

Ta ja wysiałem 130kg przy MTZ53g w cieniu podobnie jak będzie ciepło to jeszcze w tym roku żniwa.

knoro93    167

Dlaczego nalistnie?

Daj coś taniego co miotle na 100% wyeliminuje i inne wyhamuje , a przytulie to nawet w maju np. Starane można poprawić

Nalistnym dlatego że jest tak sucho że wszystkie bajorka i rowy na około powysychały normalna pustynia a najgorsze że deszczu nie widac w prognozach to jakim sposobem mam czym innym pryskać jak nie nalistnym środkiem. Podpowie ktoś co robic?

agro1991    230

Panowie we wtorek pryskałem expertem, niestety w nocy przyszedł przymrozek niezapowiadany(około -4C) czy środek zadziała? czy raczej się nie łudzić?

rafto    29

@agro1991 Wg mnie spowolni działanie środka ale będzie on skuteczny i możliwe lekkie żółknięcie pszenicy które zniknie po czasie ;) jak wychodzi cenowo na ha ten expert ??

agro1991    230

cenowo nie najgorzej :) około 65-70zł/ha. W ubiegłym roku go stosowałem i miotły zero :) tam gdzie miałem mijak opryskiwaczem to zboża nie było widać-tyle miotły :) także na miotłę bardzo go polecam 

agro1991    230

z rumianem sobie nie poradził, wszystko zależy od pola... Tak czy owak jest to środek docelowo na miotłę jak np. glean i trzeba się liczyć na ewentualną poprawę

thug    196

Panowie we wtorek pryskałem expertem, niestety w nocy przyszedł przymrozek niezapowiadany(około -4C) czy środek zadziała? czy raczej się nie łudzić?

będzie działać ja polecam do experta w dawce 0.35 dodawać dff np legato w dawce 0.25l/ha mieszanka super

do kolegi o coś nalistnego hmmm akurat  ze środków jesiennych duża część ma działanie róznież odglebowe  ale polecam Ci dać nową subst prosulfokarb Boxer syngenty w dawce 3l i dodać 10 g granstaru albo grodylu działa b dobrze na te chwasty co wymieniłeś czyli miotła i przytulia a także samosiewy rzepaku

co do gleanu robiliśmy kiedyś doświadczenie nawet 3 g gleanu kładzie samosiewy rzepaku niemiłosiernie ale wiadomo zalega długo w glebie jak to chlorosulfuron

maskin    7

będzie działać ja polecam do experta w dawce 0.35 dodawać dff np legato w dawce 0.25l/ha mieszanka super

do kolegi o coś nalistnego hmmm akurat  ze środków jesiennych duża część ma działanie róznież odglebowe  ale polecam Ci dać nową subst prosulfokarb Boxer syngenty w dawce 3l i dodać 10 g granstaru albo grodylu działa b dobrze na te chwasty co wymieniłeś czyli miotła i przytulia a także samosiewy rzepaku

co do gleanu robiliśmy kiedyś doświadczenie nawet 3 g gleanu kładzie samosiewy rzepaku niemiłosiernie ale wiadomo zalega długo w glebie jak to chlorosulfuron

Chyba do experta 0,25 dodać legato 0,15, a na glebach lekkich 0,10.

Przynajmniej ja bym nikomu takich dawek nie polecał.

koczas    54

Ja pryskałem expertem 350 gram i 0,2 legato na hetar i nie widzę żadnych negatywnych skutków na pszenicy, a kawałek pola też gleba lżejsza.

ansu    73

Opryskałem ExpertMet 350 g 100-150ml DFE500 i tam gdzie możliwy chaber poczekałem pszenica 3 liście i dodałem Granstar 10g. Jedynie w miejscu gdzie się zatrzymałem i nie wyłączyłem opryskiwacza - biały pasek.

Edytowano przez ansu

thug    196

Chyba do experta 0,25 dodać legato 0,15, a na glebach lekkich 0,10.

Przynajmniej ja bym nikomu takich dawek nie polecał.

jak chcesz mieć poprawki na polu to możesz jechać  experta w zaniżonej dawce  do legato  wg mnie tylko pełna dawka experta

co do chabra granstar ok ale teraz bardziej skupiłbym sie na chlorotoluronie 

knoro93    167

Bedziesz miał samosiewy żyta co potem Ci moze popsuć parametry jak sie trafi ziarenko żyta do badania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.