Skocz do zawartości

Polecane posty

andrzej1988    102

je nie stosowałem bo nie było potrzeby jedynie zaprawiam zaprawa z dwoma substancjami ze sredniej półki. a co ?? grzyb ci sie rzuca?? Może za wczesnie posiałes pszenice?

XTRO    160

kiedy najlepiej zastosować Komplet jesienią na pszenicę i pszenżyto ?

Dodam, że zboża dopiero zaczynają wschodzić, jedno pole co jest trochę wyższe

Wiadomość z agroFakt.pl

TheMariko12    409

Ile siać na ha pszenicy Tybalt ??

Próbować siac ją na zimę ?  Wyczytałem, że podobno można Tybalta zasiać po 15 października,  prawda ?

solek01    30

ja mam pytanie troche z innej bajki, czy końcówka niebieską da się wypryskać RSM. I czy jak teraz pryskam 300l/ ha to przy tych samych ustawieniach opryskiwacza RSM-u też wyleci 300l. Pomijam fakt poparzenia roślin.

XTRO    160

nie wiem jaka to niebieska, na pewno zwykłymi nie wolno rozlewać bo sparzysz, jeśli Ci wychodziło 300l to RSMu zawsze będzie mniej, wszystko zależy od końcówek.

solek01    30

niebieska to 03 jak dobrze pamiętam. ale ściernisko mogę opryskać przed podorywką.

Edytowano przez solek01

ansu    73

ja mam pytanie troche z innej bajki, czy końcówka niebieską da się wypryskać RSM. I czy jak teraz pryskam 300l/ ha to przy tych samych ustawieniach opryskiwacza RSM-u też wyleci 300l. Pomijam fakt poparzenia roślin.

Inna gęstość wody więcej RSM mniej

Edytowano przez ansu

TheMariko12    409

Ile siać na ha pszenicy Tybalt ??

Próbować siac ją na zimę ?  Wyczytałem, że podobno można Tybalta zasiać po 15 października,  prawda ?

andrzej1988    102

jak tam wasze pszenice. Moja była siana 26 i 29 wrzesnia. zielone kiełki sa juz pod ziemią. niedlugo beda nad.... zobaczymy jak to bedzie wygladało. jantarka i arkadia 205 kg na ha IV klasa ziemia janatarka c1 a arkadia c2. nawozenie przedsiewne to wapno garnulowane dolokorn i kreda 400 kg

damianzbr    987

Stanowisko po czym że bez przedsiewnego? Już tak kiedyś robiłeś? Bo ja też zasiałem bez nawożenia NPK, stanowisko po łubinie tylko że dałem 3t/ha kredy. I nie wiem czy dobrze zrobiłem. A siałem jantarkę 27.09 w dawce 190kg/ha.

andrzej1988    102

Stanowisko po czym że bez przedsiewnego? Już tak kiedyś robiłeś? Bo ja też zasiałem bez nawożenia NPK, stanowisko po łubinie tylko że dałem 3t/ha kredy. I nie wiem czy dobrze zrobiłem. A siałem jantarkę 27.09 w dawce 190kg/ha.

w tamtym roku tak zrobilem. ,siałem ją po słabej gryce. zbierana była z pnia po desykacji i słoma zebrana przez takiego goscia. przed siewnie dałem 500 kg kredy z dwikoz i pszenica była naprawde zielona z jesieni i wczesna wiosna. nia miała przebarwien. moze nie miała mocnego wigoru wzrostu jesienia ale wegetacje zakonczyła w fazie 4- 5 lisci. przy tych cenach zboz staram sie rezygnowac z PK i wole dac wapno w granulacie ktore tez zadziala i taniej wychodzi. z wiosny wole dac wiecej azotu.

jakie MTZ miala twoja jantarka i jaka sile kiełkowania??. Moja z centrali miała MTZ  48 i kiełkowanie 87 %. troche nieciekawie

Edytowano przez andrzej1988

MatiRol92    9

Panowie chce zasiać pszenice po kukurydzy i mam do wyboru odmiane julius i sailor co byście wybrali

jedna i druga sie nadaje ,posiej obie ;)

Zenonim    47

Tak jest wapno zastąpi wam PK??? o czym wy gadacie rok lub dwa możesz oszukać a póżniej nie nadrobisz braków. A co do N tym nie wpłyniesz na MTZ ,czyli będziesz poślad zbierać.

Edytowano przez Zenonim

andrzej1988    102

wapno uwalnia tlenki dzieki czemu roslina bardziej pobiera skladniki z gleby  gdzie normalnie bez wapna sa nie dostepne. ja juz dwa lata sieje bez pk i jakos posladu nie zbieram. dziwne co??? wyrownanie ziarna na poziomie ponad 80% i masa 45-47 gram

marluk    29

to wtedy zacznie dawac NPK, narazie moim zdaniem robi bardzo rozsadnie. Tez jestem bardzo zadowolony z tej metody, tez tak robie.

Zenonim    47

Tak ten rok był na zboża idealny. poczekaj jak będzie rok niesprzyjający to wtedy się przekonasz co znaczy PK. Ja rok też nie dałem i więcej tego nie zrobię.

akmaly    185

Guzik prawda. Rozsądnie to dbać o kulturę gleby. Nawozy sztuczne nie uzupełniają składników od razu - na to potrzeba czasu. Rok czy dwa pociągniesz a jeszcze taki rok jak ten mijający to zdarza się raz na ileś i ciekawe jak w przyszłym i następnych przy takiej agrotechnice pociągniesz. Ty rób jak chcesz ale ja w cuda nie wierzę.

pawelol111    712

Panowie chce zasiać pszenice po kukurydzy i mam do wyboru odmiane julius i sailor co byście wybrali

Obie dobre, miałem sailora po kukurydzy mtz 44,5, wysiałem na ha 180kg, jako że mozaika to dała 6,7t a Julius też na mozaice po mieszance jarej dał 6,7t tyle że gluten ma.

andrzej1988    102

No tak, ale te składnik się w koncu wyczerpią...

Zawsze robie zmianowanie to tez duzo znaczy. Nigdy nie sieje pszenicy po pszenicy. Z jarych roslin sieje łubin i gryke. Pod te rosliny daję duzo Fosforu np pod gryke POLIDAP a pod łubin Superfosfat wzbogacony lub tarnogran PK. Łubin i gryka zostawiają bardzo dobre stanowisko pod pszenice. Po tych roslinach staram sie ograniczyc PK z tego powodu bo zastosowalem go sporo pod wiosenne uprawy i pod pszenice daje szysbko działające wapno granulowane wiadomego pochodzenia oczywiscie. Kiedys siałem 3 lata pod rzad gryke. jak wiadomo pole troche dostało w du...e. gryka z roku na rok byla coraz słabsza wiec kupiłem pszenice rozsiałem 500 kg kredy w granulkach i efekt był naprawde juz jesienia zadowalający. pszenica intensywnie zielona az sam sie zdziwiłem.

Zombi330    49

niektórzy mówią że na tonie superfosfatu i soli zbierają po 10 t pszenicy no ale to ok 3000 zł czyli 5 t pszenicy a gdzie reszta azot, opryski, paliwo, kombajn i co z tego zostaje... satysfakcja? 

losktos    120

wcale nie trzeba dawać P i K rok w rok ale to wymaga innego podejścia.

Są dwie metody albo sypiesz rok w rok mniejsze dawki, albo większe ale np. tylko pod rośliny bardziej wymagające. P i K przez rok się nie podzieje (nie mówię o lekkich glebach) I tu kłania się bilans składników, bo jeżeli przez parę lat nie będziesz sypać pod korzeń P i K to można doprowadzić glebę do tragicznego stanu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.