Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomek90    191

ja w tym roku ide na 200kg i oczywiscie tylko kwalifikat.

W poprzednich latach siałem po 150kg i plon był na poziomie 7ton, w tym roku 200kg i mocniejsze nawożenie i plon ponad 10ton wyszedł

Jak się sieje na kg to nic dziwnego. Posiać 150kg a 200kg przy mtz powiedzmy 55g to jest róznica, ale posiać 240szt/m2 przy tych 55g juz nie.

yacenty    557

mtz i tak jest na zbliżonym pomojalnym dla mnie poziomie wiem co daje a czego nie problem jest inny zmieniając wysiew o 33% zmieniamy obsadę i potencjalny plon

renovoltage    72

Ja wysiałem arkadię 240 szt m2 w optymalnym terminie i teraz będę siał po 300szt  arkadii oraz  julius i to wystarczy.

Wysiewajac po 400 szt i wiecej  nie dziwi mnie że sporo roślin wypadnie jak taka konkurencja , 

Sasiad na skraju kawałek opryskiem pszenicy wypalił tylko trochę zostało około 30 szt na m2 i w żniwa była taka obsada kłosów że  nie rózniło się od tego co rosło obok,  było super zdrowe a wylegnac bez skracanie nie ma prawa. Sytem korzeniowy jak krzak i po 20 pedów z jednej rośliny. Oczywiscie taka  skrajność ale daje do myślenia po co skaracać i drogie grzybowe stosowac jak najskuteczniejszym antywylegaczem jest światło słoneczne i do tego tani zbaieg na grzyba po co robić sobie koszta jeszcze w tym nieciekawym czasie.

@Yacenty 

Pozatym jeśli dopadnie ciebie  susza  przy takim gęstym łanie to ciekawe co napiszesz wtedy jak momentalnie plon poleci na łeb na szyję. No i sugerowanie się tym wyjatkowym rokiem też jest nie najlepszym  pomysłem 

Gęsty siew jedynie jest uzasadniony przy niskim poziomie agrotechniki  w innym wypadku to  nieporozumienie

Edytowano przez renovoltage

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel177    3

Ja też sieję.W tym roku jednak nie na wiosne tylko pod koniec października.Ciekawe co się z tego urodzi.

knoro93    165

Ja wysiałem arkadię 240 szt m2 w optymalnym terminie i teraz będę siał po 300szt  arkadii oraz  julius i to wystarczy.

Wysiewajac po 400 szt i wiecej  nie dziwi mnie że sporo roślin wypadnie jak taka konkurencja , 

Sasiad na skraju kawałek opryskiem pszenicy wypalił tylko trochę zostało około 30 szt na m2 i w żniwa była taka obsada kłosów że  nie rózniło się od tego co rosło obok,  było super zdrowe a wylegnac bez skracanie nie ma prawa. Sytem korzeniowy jak krzak i po 20 pedów z jednej rośliny. Oczywiscie taka  skrajność ale daje do myślenia po co skaracać i drogie grzybowe stosowac jak najskuteczniejszym antywylegaczem jest światło słoneczne i do tego tani zbaieg na grzyba po co robić sobie koszta jeszcze w tym nieciekawym czasie.

@Yacenty 

Pozatym jeśli dopadnie ciebie  susza  przy takim gęstym łanie to ciekawe co napiszesz wtedy jak momentalnie plon poleci na łeb na szyję. No i sugerowanie się tym wyjatkowym rokiem też jest nie najlepszym  pomysłem 

Gęsty siew jedynie jest uzasadniony przy niskim poziomie agrotechniki  w innym wypadku to  nieporozumienie

Posiej 30 sztuk na metrze na V klasie bo i na takich sieją pszenice to zobaczysz ile będziesz miał pędów w żniwa napewno nie po 20 a nakosisz tone czy dwie.  Może i dla sąsiada sie udało ale to musi byc juz dobra ziemia w dobrej kulturze i konkretne nawozenie. Czasami 300 roślin na metrze jest dobrze a czasami 400 bedzie mało dla mnie takie spory nie maja sensu ze względu na bardzo zróżnicowane warunki panujące na danym polu.

panczo1922    68

Stosując wyższe poziomy agrotechniki nie ma sensu siać gęsto...

od samych tylko nawozów pszenica bardzo się krzewi... przy rzadszym siewie krzewi się i utrzymuje obsadę, przy gęstym też się będzie krzewić ale obsady juz nie utrzyma więc po co bić tą pianę?

poza tym należy wziąć pod uwagę termin siewu. Ktoś kto sieje pszenicę 15 września w ilości 250kg/ha i ktoś kto wysiewa ją 25 października...

ten drugi robi dobrze, ten pierwszy niekoniecznie.

Ja w tym roku posiałem 19 września Arkadię 170kg/ha, Jantarkę 165kg/ha (jedna i druga po pierwszym zbiorze) Muszelka 150kg/ha (kwalifikowana). Stanowisko po rzepaku.

Docelowo planuję ok 190kg N, o plonach pogadamy w sierpniu.

Ja też sieję.W tym roku jednak nie na wiosne tylko pod koniec października.Ciekawe co się z tego urodzi.

A ile wysiewasz kg/ha?  I jaki termin? Mam zamiar wysiac koło 20 pazdziernika

JD1188    70

Ja w tamtym roku po rzepaku siałem 150 kg/ha a po kukurydzy 170-200 kg/ha. Agrotechnika wszędzie taka sama (170kg N) i po rzepaku sypała około 10 t/ha a po kukurydzy około 9 t/ha. W tym roku po rzepaku zasiałem Jokera 150 kg/ha możecie powiedziec coś o tej odmianie

Medalik    2

Czy może mi ktoś powiedzieć po ilu dniach od siewu pszenica zaczyna kiełkować tj. do ilu dni można bronować??

forANGEL    0

Pytanie do fachowców: Jaki plon osiągnie w tych samych warunkach pszenica siana po pszenicy? jeżeli w tym roku dała plon około 6.2t z ha na ziemi średniej klasy IV przy dobrym nawożeniu.
Wiem, że lepiej tak nie robić ale nie jestem w stanie uprawić w tym roku innego pola pod pszenice dobrej gliny po qq bo jest tam dosłownie skała:)
A jęczmienia jarego więcej jak 5 ton na wiosnę na tej glinie chyba nie narośnie, który trudniej będę miał sprzedać po trochę niższej cenie jak pszenice...

Tomek90    191

mtz i tak jest na zbliżonym pomojalnym dla mnie poziomie wiem co daje a czego nie problem jest inny zmieniając wysiew o 33% zmieniamy obsadę i potencjalny plon

46g do nawet 55g to jest zbliżony poziom?

Może powiesz, że zmniejszajac obsade o te 33% tylko zmniejszamy plon? Plon napewno się zmienia ale przy dobrej agrotechnice i warunkach idzie w górę.

Strazak76    1

Zasiałem po burakach w ubiegłym roku pół wrony opier....ły , na wiosnę pług i jęczmień by ładny , a 2 lata temu jak poleciały pszenice w zimie , siana wiosną dała ponad 6 t

Tomek90    191

I to jest dla ciebie 33% różnicy :D :D Nie chcę wiedzieć jak ty obliczasz całą resztę :D

Wiesz gdzie dzwony bija, bo chyba nie. Nic nie obliczałem bo nie było co :/

Tomaszeek    3

Czy mieszanina Lentipur 1L+ snajper 1L + glean jedna saszetka będzie trafnym wyborem w zniszczeniu chwastów jesienią?

Tomaszeek    3

sam snajper nie wiem czy wyczysci wszystki a tak to zawsze jak nie jeden oprysk to drugi tylko czy nie upale pszenicy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się