Skocz do zawartości

Polecane posty

Mikua    9

Pszenica posiana, powiedzcie jakie zabiegi sie robi. chodzi o opryski, na zielsko pryskać teraz jesienią czy wiosna, ogólnie napiszcie jakie zabiegi robić przez cały okres dojrzewania pszenicy,

• Like 1

andrzej1988    101

miołe najlepiej zwalczyć jesienią. Jest skuteczniaj. Jest taki srodek tolurex ktory stosujesz w fazie 3 lisci pszenicy na nie za suchą ziemię. dobrze jak ma w sobie wilgoc, a dwuliscienne wiosna np linturem. Możesz tez na raz oryskać od jedno i dulisciennych jesienia np snajperem. Z wiosny nie zawsze wjedziesz w pole a chwasty rosną szczególnie miotła. W zaawansowanej fazie ciezka ją wytępić dlatego lepeij zniszczyć ją jesienią. jesli chodzi o dlaszą pielegnację to z wiosny musisz dać na start saletre w ilosci zalezy od ciebie. ja daje np 180-200 kg. Drugą dawkę w pierwszym kolanku w dawce podobnej, pszenica ma wtedy około 15-20 cm w. ewentualnie mozesz dac tez i 3 dawkę w ilości około 150 kg saletry przed kłoszeniem aby nie w czasie kwitnienia ale ja nie daje. Przynajmniej dwa razy od grzyba musisz opryskac no i oczywiscie regulatorem wzrostu ccc lub moddus. ja polecam mieszanie ccc+moddus. miedzy zabiegami mozesz prysnąc mocznikiem w zalecanych stęzeniach.

KacperCzarnota :

"koledzy mam pytanie kupiłem siewnik stegstet , ale niewiem jak ustawić do siania pszenicy .Czy ktoś mógłby mi pomóc"

100m2 podziel przez szerokość roboczą siewnika w metrach i podziel przez obwód koła w metrach

np:

100 : 2,5 : 1,5 = 26,6 obrotów na jeden ar

Edytowano przez andrzej1988

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    101

Arkadia stała. Skagen też stała ale w niektorych miejscach gdzie nie gdzie pochyliło ją ale nie powaliło całkiem. Miałem tylko te dwie odmiany gleby mam klasy IV. W tym roku posiałem Jantarke a jutro sieje Arkadie. Skagen bede sprzedawał całkowicie

Medalik    2

ile wysiewacie pszenicy w kg na ha, bo mam pszenice Natula kwalifikat i nie wiem ile wysiać?

Ja w zeszłym roku siałem właśnie Natulę kwalifikat 170kh/ha.

• Like 1

g60dalk    3

miołe najlepiej zwalczyć jesienią. Jest skuteczniaj. Jest taki srodek tolurex ktory stosujesz w fazie 3 lisci pszenicy na nie za suchą ziemię. dobrze jak ma w sobie wilgoc, a dwuliscienne wiosna np linturem. Możesz tez na raz oryskać od jedno i dulisciennych jesienia np snajperem. Z wiosny nie zawsze wjedziesz w pole a chwasty rosną szczególnie miotła. W zaawansowanej fazie ciezka ją wytępić dlatego lepeij zniszczyć ją jesienią. jesli chodzi o dlaszą pielegnację to z wiosny musisz dać na start saletre w ilosci zalezy od ciebie. ja daje np 180-200 kg. Drugą dawkę w pierwszym kolanku w dawce podobnej, pszenica ma wtedy około 15-20 cm w. ewentualnie mozesz dac tez i 3 dawkę w ilości około 150 kg saletry przed kłoszeniem aby nie w czasie kwitnienia ale ja nie daje. Przynajmniej dwa razy od grzyba musisz opryskac no i oczywiscie regulatorem wzrostu ccc lub moddus. ja polecam mieszanie ccc+moddus. miedzy zabiegami mozesz prysnąc mocznikiem w zalecanych stęzeniach.

KacperCzarnota :

"koledzy mam pytanie kupiłem siewnik stegstet , ale niewiem jak ustawić do siania pszenicy .Czy ktoś mógłby mi pomóc"

100m2 podziel przez szerokość roboczą siewnika w metrach i podziel przez obwód koła w metrach

np:

100 : 2,5 : 1,5 = 26,6 obrotów na jeden ar

Mam siewnik Poznaniak "6" szer. robocza 2,7m i obwód koła 1,5 m ( dziś mierzyłem) i obliczając ilość obrotów na 1ar wyszło mi około 24,5 obr i tu moje zdziwienie bo zawsze robiłem 19 obr.na 1ar (tak mam napisane w instrukcji od siewnika) i jeśli ten wzór jest prawidłowy to wynika że moje próby kręcone były zaniżone  

grego    218

ile siejecie bamberki na ha z własnego materiału? Planuje gdzieś ok 190kg na ha, a Juliusa trochę mniej bo w tamtym roku kwalifikat posiałem 190kg to była za gęsta bo sie bardzo pokrzewiła. Miał już ktoś tego Juliusa, też u was ziarno jest takie drobne?

20CBR12    48

jeśli chodzi o ścisłość  to  w Poznaniak 6 należy 18,5x okrękić kołem na 1ar ;) przy założeniu że masz orginalne opony wraz  z felgami...u ciebie  pewnie dlatego ta różnica ,zwyczajnie  stawiam  że masz  założone inne koła... :)

losktos    118

ile siejecie bamberki na ha z własnego materiału? Planuje gdzieś ok 190kg na ha, a Juliusa trochę mniej bo w tamtym roku kwalifikat posiałem 190kg to była za gęsta bo sie bardzo pokrzewiła. Miał już ktoś tego Juliusa, też u was ziarno jest takie drobne?

ja w tym roku celuje w 180 kg Bamberki. Ewentualnie jak cos się opóźni to może do 200 zwiększe

marasp    7

ja linusa wysiałem 200kg/1,1ha z tym że w dwóch działkach, na lepszej ziemi wyszło 160kg/ha a na gorszej 180kg/ha

yacenty    557

ja w tym roku ide na 200kg i oczywiscie tylko kwalifikat.

W poprzednich latach siałem po 150kg i plon był na poziomie 7ton, w tym roku 200kg i mocniejsze nawożenie i plon ponad 10ton wyszedł

Zenonim    47

Ponad 10t/ha z całego gospodarstwa czy jakaś odmiana na jednym polu tak plonowała..

Ja siałem kwalfikaty Artista 196kg/ha, Ozona 190kg/ha, Tobaka 170kg/ha, Agila 195kg/ha. A Ozona ze swojego zbioru 210kg/ha.

Zenonim    47

To pogratulować plonów. U nas póżno siane też 10t/ha było , a siane we wrześniu 7,5-9t/ha. deszcze na początku kwitnienia zmniejszyły plon.

yacenty    557

My dopiero zaczynamy orac pod pszenicę. jak dobrze pójdzie to do przyszłej środy posiejemy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się