Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

majes    4

A jeszcze o ten komplet dopytam, na jednym kawałku po starej łące jest dużo ostroznia i trawy. Niedawno dopiero scialem zboże na tym kawałku i za późno już było na glifosat. Czy komplet da radę tym chwastom ? Ewentualnie czy coś innego sobie poradzi?

andrzej1988    102

Ja na jesieni dałem tolurexa 2l na ha na miotłe i niektore dwuliscienne koszt 57 zł i na wiosne lintur koszt 63 zł na ha. miałem czysto. Boje sie stosować jesiennych srodkow na wszystko zeby nie miec na wiosne poprawek a tak na raty robie. troche na jesieni i troche na wiosne

milanreal1    290

Dzięki za odpowiedzi,a czy wiosna można zastosować mieszanine srodków na dwuliscienne i miotłe razem+jednoliscienne typu owies głuchy w jednym zabiegu czy koniecznie osobno trzeba?

Coś mi nie wyszło cytowanie

Axiala nie radziłbym mieszać z żadnym innym środkiem. Atributt chyba można mieszać z herbicydami na dwuliścienne.

KULAWA_KOZA    88

@Koza ty siejesz 250kg/ha przy III i IV klasie ziemi?

mam 4 klase ziemi i sieje + - 250kg/ha

Wie ktoś czy jakaś centrala w małopolskim ma pszenice firmy swseed?

nie ma.

Ja mam Agila z tej centrali z Strzelina.

http://www.swseed.pl/sorte/agil-1/

Grzela. :huh:

Ozon 7.4t/ha

Agil 8.2t/ha

Największe zainteresowanie mam Agilem jak sprzedaje bo dużo osób chce siać pszenice po zbożach , a Agil sie nadaje.

Po za tym we wszystkim przewyższa Ozona.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Mikua    9

Cześć, zostało mi 100 kg soli potasowej, 150 kg suprofos 5-12-24 i 100 kg i 100 kg fosdar 40, nada to się pod siew pszenicy ozimej?

Mikua    9

Mógłbyś polecić jaka odmianę, pierwszy raz będę siać pszenice ozima, gleba III i IV . Co po zasiewie? oprysk? a na wiosne jakie nawozy i opryski?

KULAWA_KOZA    88

Jak do tej pory to u mnie na I mc jest Agil.

Wszystko zależy od ziemi jaką masz.

Patrz w pobliskiej centrali nasiennej jaki maja repertuar zbożowy na jesień 2014.

A może od twojego nicka .......Mikula :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

panczo1922    68

koledzy planuje w tym roku zasiać pszenicę (muszelka) w ilości ok 140kg/ha... odmiana ta bardzo mocno się krzewi, do tego wyczytałem w Top Agrar że jeden rolnik obniżył normę wysiewu nawet do 90kg/ha (też muszelka) i plony zbiera pod 10ton!

u mnie klasa ziemi IV...

praktykował ktoś takie siewy?

KULAWA_KOZA    88

do tego wyczytałem w Top Agrar że jeden rolnik obniżył normę wysiewu nawet do 90kg/ha (też muszelka) i plony zbiera pod 10ton!

u mnie klasa ziemi IV...

praktykował ktoś takie siewy?

Kolego nie wierz w bzdury.!!!!!

a ja Ci powiem że w tym roku zebrałem z 1ha 20t -uwierzysz?

mcpenza    3

Witam chciał bym zasiać pszenice po pszenicy pole w dobrej kondycji powapnowane i szukam odmiany która dała by dobry plon przy dobrym nawożęniu. oraz jaką odmiane możęcie polecić po rzepaku ?

20CBR12    51

...zdaje się ,że czytaliśmy ten sam artykuł z Top Agrar- jak uważnie przeczytać cały artykuł to okaże się że plantacja przyniosła straty! Też jestem za tym ,że 90kg to o wiele za mało!

Tomek90    194

Wiecie, że dzwony biją ale nie wiecie gdzie. Zacznijcie siać pod obsadę/m2 a nie kg/ha a zobaczycie różnice. Wtedy te 90kg będzie jak najbardziej realne bo pszenica pszenicy nie równa inne mtz i zd. kiełkowania. Znam gospodarstwo które oddaje do centrali na materiał i Arkadia przy siewie 90kg/ha (nie pytałem o obsadę) uzyskali wynik blisko dwucyfrowy. To że dziadaek i ojciec wysiewali po 300kg/ha nie znaczy że tak i my musimy. Kto stoi ten się cofa w dzisiejszych czasach.

sajgon    12

ta twoja teoria sprawdza się jak ma się porządny sprzęt do siewu. Ja sieję starym mazurem i przy wysiewie poniżej 200 kg nie byłoby czego zbierać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.