Skocz do zawartości

Polecane posty

slawek2209    78

chodzi mi o to czy jak nie popryskam herbicydem na jesieni to czy odbije to się na plonie ?

a mogę zastosować sam np Komplet 560 SC ?

Komplet przepuszcza chabra.Po rzepaku warto dodac 8g Gleanu.Zależy czy masz pole mocno zachwaszczone.Np.miotłe łatwiej zwalczyć na jesieni.Po rzepaku samosiewy będą zagłuszać pszenice

XTRO    160

rzepaku nie sieję więc nie będzie problemu.

To napisz mi jak możesz konkretne preparaty godne uwagi stosowane na jesieni :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomazi3p    44

chodzi mi o to czy jak nie popryskam herbicydem na jesieni to czy odbije to się na plonie ?

a mogę zastosować sam np Komplet 560 SC ?

Nie sądzę żebyś odczuł to w plonie. Mogą to być ilości liczone w kg, chyba że zachwaszczenie jest ogromne-ale to rzadko spotykane. A Komplet ma wadę że może zostawić chabra-który notabene jest dość ciężki do zwalczenia(poza wyjątkami) Na wiosnę poprawka-MCPA, tribenuron, 2,4D fluroksypyr. U mnie w okolicy większość rolników stosowała wiosenne odchwaszczanie, i na plon nie narzekali. Spróbuj np. Trinity od Adamy-pendimetalina, CTU, DFF- bardzo szczęsliwa mieszanka.

Czy po Expert met wykonujecie poprawki na wiosnę?

Na dwuliścienne trzeba robić poprawki-one są przydławione metrybuzyną, na wiosnę później startują i są łatwiejsze do zwlaczenia=czyli niższymi tańszymi dawkami.

slawek2209    78

sprawdza mi się snajper 1.4l +glean 10g.Wchodzi Trinity z ciekawym składem substancji.Poprawki miałem na dwuliścienne po Komplecie i Alisterze.Maraton tez puszcza chwasty.Boxera nie stosowałem.Moze Milan coś wymyśli na mieszanke z Boxerem

Tomazi3p    44

Będę siał w tym roku pierwszy raz Arkadię, stanowisko po owsie, było dużo perzu ale jest juz zwalczony roundapem, problem w tym, że jest dużo owsa gluchego, co najlepiej zastosować na jesień, żeby zamknąć zwalczanie chwastów w jednym zabiegu. Czy może konieczny będzie drugi zabieg? Jak tak to co zastosować, proszę o radę.

Owies głuchy wschodzi wiosną, do wiosny substancje aktywne herbicydów mogą już być nieaktywne. CTU/IPU/flufenacet działają pośrednio na owies, przy jesiennym odchwaszczaniu możesz jedynie lekko ograniczyć jego wschody, jeżeli zima będzie łagodna to będzie słabo z działaniem. Na wiosnę owies zwalczysz np. Apyrosem za 60zł

XTRO    160

1,4l Snajper + 10g Glean wychodzi 160 zł na ha, drogo jakoś, a coś w okolicy 120zł na ha ?

a taka mieszanka ?

Glean 75 WG 15 g/ha + Legato Plus 600 SC 0,75 l/ha.

Edytowano przez XTRO

Tomazi3p    44

Dalej może być problem z chabrem, chyba że nie jest on u Cb głownym chwastem. Jeżeli nie masz samosiewów rzepaku to daj samego Snajpera, za 100-125zł masz wspomniane Trinity-tutaj praktycznie komplet chwastów jest zwlaczony. Pendimetalina działa długo,dobry na przytulię, CTU-dobre na miotłę, chabra, DFF fiołki i przytulia. Jeżeli nie chcesz Trinity to wspomniana mieszanka Glean+Legato będzie OK.

marian2011    111

Kolega dzisiaj był i że w punkcie mówili mu o nowym oprysku podobno załatwia wszystko 1 litr na ha i bez kombinowania mieszaniń jaka cena nie wiedział i w internecie nie mogę znalezć nic poza małą ulotką ktoś widział albo kupił już tego Bizona

Tomazi3p    44

Bizon z DowAgro-koszt od 120 do ok 135-wszystko zależy od marży sprzedawcy. Wygodne opakowania, no i nowa substancja w PL. W Czechach się sprawdził, u nas się okaże. Tylko jedno mnie zastanawia- Srodek nie zwalcza chwastów wschodzących wiosną- co przy mokrej wiośnie może zostawić wiosenne miotły. Ale ogólnie środek warty uwagi.

jacus    100

byl juz z 10 lat temu herbicyd bizon ale nic nie byl wart i szybko zniknal z rynku-pamietam to dokladnie bo jak popryskalem jednemu dziadkowi to mi potem zyczyl zebym sie zabil ciagnikiem-mial chyba cos z glowa B) . expert-mit tez u mnie sie nie sprawdzil.

najlepszy oprysk to staranna uprawa roli,plodozmian, czysty material siewny i wtedy spokojnie mozna pryskac tanimi mieszankami typu glean + lentipur lub protugan i nie trzeba robic na wiosne poprawek,

dziwne ze jeszcze ktos sie zastanawia czy pryskac jesienia-chyba tylko"rolnicy"i to przez male r, chyba nigdy zadnej fachowej literatury w rekach nie mieli,dobrze ze takich jest wiekszosc bo co bysmy z tym zbozem robili, gdyby wszyscy fachowo produkowali zboze . dopiero by byla tragedia urodzaju. :D

Ulman    288

Ja planuje Expert met 0,33kg + 0,15l DFF (bodajże Diflanil) co powinno kosztować ok.85 PLN/ha. Z założenia będzie poprawka na wiosnę.

Co do Trynity to jest to dla mnie wydumka. Jakby taki mix sie sprawdzał to od wielu lat mieszano by Snajpera ze Stompem.

Bizona natomiast jestem ciekawy.

XTRO    160

ja sobie zrobię 2 kawałki na jesień na których może być problem z wjechaniem wiosną i jeden kawałek pszenicy

milanreal1    290

A czy Komplet zastosowany na pszenicę po rzepaku załatwi również samosiew rzepaku? czy domieszać coś do niego?

Po rzepaku niezależnie od stosowanych substancji aktywnych, czy nawet jeżeli to maraton czy komplet kilka g gleanu zawsze się przyda.

sprawdza mi się snajper 1.4l +glean 10g.Wchodzi Trinity z ciekawym składem substancji.Poprawki miałem na dwuliścienne po Komplecie i Alisterze.Maraton tez puszcza chwasty.Boxera nie stosowałem.Moze Milan coś wymyśli na mieszanke z Boxerem

Z boxerem najpewniejsza mieszanina z legato/stompem i gleanem. Choć z chabrem też nie zawsze da radę. Z miotłą, przytulią czy samosiewami rzepaku nie będzie problemów.

tomek0808    2

Powiedz mi o jakie odmiany pszenicy chodzi i jak jest z funduszami.

Na 1 działce jak jest chaber to może spróbować z herbicydami zawierającymi CTU (nie każda odmiana pszenicy go toleruje), bądź IPU (trochę słabiej radzi sobie z chabrem). Tyle że jak dochodzi owies głuchy i perz to można się zastanowić nad zabiegiem wiosennym axialem (na owies głuchy i trawę) lub attribut (hamuje perz). Ta rada boxera dotyczyła w dawce 3l czy w dace 2l+ coś w mieszance?

Na 2 działce expert powinien sobie poradzić ale dodaj 8g gleanu.

W takim wypadku wolałbym przesunąć zabieg na wiosnę.

Dzięki za odpowiedzi,a czy wiosna można zastosować mieszanine srodków na dwuliscienne i miotłe razem+jednoliscienne typu owies głuchy w jednym zabiegu czy koniecznie osobno trzeba?

Coś mi nie wyszło cytowanie

Peteer18    0

Witam, panie i panowie mam o to takie pytanie.

Na wiosnę otrzymam 5ha ziemi klasa II na której siana byla 15 lat kukurydza na ziarno. A pytanie jest takie czy jeżeli posieje tam pszenicę jarą to mi urośnie czy nie. Stanowisko bardzo zadbane każdego roku było sypane tam wapno, mocznik i sól potasowa i pewnie też inne nawozy by uzupełnić pierwiastki dodam że słoma po kukurydzy talerzowana i pole zaorane przed śniegami. Stosował mocne środki chemiczne a qq oddawała mu za prawie każdym razem bardzo wysokie plony. No i właśnie czy to pole będzie musiało odleżeć rok aby te środki chemiczne wywietrzały czy mogę siać pszenicę nie obawiając się tego że może ją tam hamować chemia?

akmaly    184

Witam. Może pomoże mi ktoś w namierzeniu ziarna kwalifikowanego pszenicy ozimej tj. Agil i Toras w województwie lubelskim a najlepiej okolice Lublina. Ewentualnie jeśli ktoś może dać namiary na cenntralę która wysyła małe ilości to proszę na priv. Z góry dzięki

bialy25    1

jeśli chcesz kupić agila lub torasa to napewno jest u kuczyńskiej w lublinie jak sie nie myle mają oddział

akmaly    184

Czy to jest to:

Krystyna Kuczyńska Hurtownia Środków Ochrony Roślin w Zamościu filia Lublin

Wrońska 2Lublin

(81) 746-09-67

Pytam bo strona ich nie działa.

XTRO    160

Witam. Może pomoże mi ktoś w namierzeniu ziarna kwalifikowanego pszenicy ozimej tj. Agil i Toras w województwie lubelskim a najlepiej okolice Lublina. Ewentualnie jeśli ktoś może dać namiary na cenntralę która wysyła małe ilości to proszę na priv. Z góry dzięki

:D ja w tym roku zamówiłem właśnie Torasa i Agil, ale na północy lubelszczyzny

pytanie z innej beczki:

Ile wysiewać kg na ha Torasa, Agila i Juliusa ? Wszystkie odmiany brane z centrali w tym roku

Planowany termin siewu- 22-27 września- północna lubelszczyzna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.