Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

Mateusz1q    24

Po to jest to forum aby pytać. W ubieglym roku bez ochrony fungi i plonie jakims 5,5 łapała parametry konsumpcyjnej więc? Moze inny rozklad opadow, w tym roku deszcz co dwa dni, pewnie to.

ansu    73

Gluten to białko -białko to azot. Ile azotu azotu na tonę pszenicy wyszło? Ale dużo azotu to problemy z chorobami, wyleganiem i jeszcze jakoś go trzeba zbilansować innymi składnikami.

Wiadomość z agroFakt.pl

ppwolf38    6

Panowie jaka dobra zaprawe polecacie w uprawie "pszenica po pszenicy"??

czy np; ten Baytan trio moze byc?

Edytowano przez ppwolf38

Tomek90    194

ludzie co za pytania .... , przy 2 zabiegowej ochronie ciezko o dobre parametry , bylo dac 3 dawke N na klos

Przy dwóch dawakch N miałem lepsze parametry niż nie jeden z 3 dawkami. Pszenica skoszona po sporych opadach już gubi parametry.

Piotrek1975    318

Panowie jaka cena pszenicy paszowej u was, mam okazję kupić parę ton po 600 zł tona z przywozem może być taka cena.

KULAWA_KOZA    88

Panowie jaka dobra zaprawe polecacie w uprawie "pszenica po pszenicy"??

czy np; ten Baytan trio moze byc?

Super ...., albo Baytan Uniwersal , Scenic tez da radę.

koczas    54

A co sądzicie odnośnie zaprawy certicor (metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) - 20 g/1 (2,05%),tebukonazol (związek z grupy konazoli-triazoli) - 30 g/1 (2,95%) i o nowym oprysku na chwasty BIZON(diflufenikan,florasulam,penoksulam)? Warto zainwestować w te środki, głównie chodzi mi co myślicie o tym bizonie?

Edytowano przez koczas

Tomazi3p    44

A co sądzicie odnośnie zaprawy certicor (metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) - 20 g/1 (2,05%),tebukonazol (związek z grupy konazoli-triazoli) - 30 g/1 (2,95%) i o nowym oprysku na chwasty BIZON(diflufenikan,florasulam,penoksulam)? Warto zainwestować w te środki, głównie chodzi mi co myślicie o tym bizonie?

Co do zaprawy to stosowałem ją w jęczmieniu jarym, spełnił swoją funkcję i mogę go polecić-lecz jak będzie w oziminach to trudno powiedzieć. W tym roku wszystkie oziminy zaprawiam Sceniciem. A Bizon to nowość, sprawdziła się u naszych sąsiadów, lecz cena może trochę odstraszyć=ok 135zł/ha. Czyli mniejwięcej tyle co wiosenny Lancet. Na plus tego środka dochodzą jeszcze wygodne opakowania 1 lub 5 hektarowe.

Edytowano przez Tomazi3p

milanreal1    290

Certicor w zbożach ozimych podstawową ochronę zapewni, ale jeżeli jest słabe stanowisko (po zbożach) to ta ochrona może nie będzie wystarczająca.

A bizon ma super skład, ale jak widzę wcześniejszy post to i cena wysoka... W tej cenie albo i trochę niższej można zrobić mieszaninę nie odbiegającą skutecznością.

koczas    54

W Chemirolu mówiła sprzedawczyni że 120 złotych na hektar ma kosztować. Jak kolego milan mówisz, że da radę z chwastami to kupię go nawet jakby był 140 zł na hektar, bo potrzebują 2,5 hektara opryskać czymś dobrym, a żeby można siać było burak, a po tym bizonie niby można.

milanreal1    290

W sumie z dobrego założenia wychodzisz, a skład ma bdb więc nie powinien mieć problemów z chwastami.

ansu    73

Od wielu lat odchwaszczam pszenice jesienią. Niestety nie wszystkie chwasty 100% skutecznie. Pojawił się ostrożeń , oraz przy miedzach powój i skrzyp. Jak wyeliminować te chwasty

przemo89    6

Stosował ktoś herbicyd Gold 450 EC? W etykiecie pisze, że może wpływać ujemnnie na plon niektórych odmian, ale znalazłem badania które stwierdzają, że wpływ na plonowanie jest marginalny. Chciałem zastosować go na wiosnę, a na jesień expert-met.

Tomazi3p    44

Taka jest specyfika 2,4D, jeżeli trafi się jeszcze na okresy stresu to może się plon obniżyć. Tak jak mówisz wpływ na plon jest marginalny, a jak odmiana tolerancyjna to brak jakiegokolwiek oddziaływania. Ogólnie Gold to dobry środek, a w połączeniu z Expertem zyskujesz praktycznie kompleksowe zwalczenie chwastów. Jeżeli chcesz spać spokojnie to na razie nie wybieraj herbicydu na poprawkę-może się okazać że solo fluroksypyrem zwalczysz chwasty. Z mojej strony środek bezpieczny i godny polecenia.

Mcfarmeros    5

milanreal" co do mojego ostatniego postu o zbiorze pszenicy ,to na chwasty poleciałem lancetem cena taka dosyć ale efekt super co do fungi to nic nie było

ollo82    1

sial ktos z was odmiane hewitt lub lincoln?w tym roku sialem natule- sredni plon 10 ton z ha. na czesci zasiana byla 120 kg na hektar i sypala jak zloto reszta zasiana ok 200 kg na ha juz cudu nie dala.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

10 ton z hektara to dobrze a jaka ziemia i agrotechnika ??

1490    5

Witam mam pytanie czy jest sens mieszać superfosfat sól potasową i saletrzak czy lepiej polifoskę 4

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.