Skocz do zawartości

Polecane posty

rycho30    0

milan mam do ciebie pytanie ile dać mocznika do opryskiwacza na 1h na ściętą słomę bo będę to robił pierwszy raz

Wiadomość z agroFakt.pl

rob334    3

Miałem Juliusa hektar IV klasa ziemi, raz skracana modusem, dwa zabiegi od grzyba i dostała 130kg N wynik równe 8 ton białko 14,5. Miałem też legende, kiepsko sie zapowiadała, bo ją troche popszypalało ale mnie zaskoczyła wynik 7,3tony z hektara białko 13,6

thug    196

a u nas ani grama pszenicy jeszcze nie poszło pod kombajn bo pada prawie codziennie

sybiuszek24    3

Witam.Wczoraj skosiłem pszenicę i plon bardzo dobry pszenica ładna gruba i tu pytanie polecacie siać jeszcze raz na tym polu tą samą pszenicę?Myślałem o jęczmieniu ozimym ale pszenica mnie zadziwiła tylko nie wiem czy warto dwa razy ją siać.

stasiek_1    5

Generalnie lepiej posiać coś innego, ale jeśli masz już siać tam znów pszenicę to radzę zmienić odmianę. ta sama odmiana drugi raz na tym samym polu może podeschnąć.

magtom36    0

piszecie jaki macie plon przy tym białko i opadanie a nikt nie pisze glutenu? słyszałem że w tym roku nie łapie dochodzi góra do 22

JPH2    25

U mnie w ogóle nie interesują się glutenem, w tym roku inne parametry są na topie.

milanreal1    290

milan mam do ciebie pytanie ile dać mocznika do opryskiwacza na 1h na ściętą słomę bo będę to robił pierwszy raz

7-12kg N na każdą tonę słomy.

Witam.Wczoraj skosiłem pszenicę i plon bardzo dobry pszenica ładna gruba i tu pytanie polecacie siać jeszcze raz na tym polu tą samą pszenicę?Myślałem o jęczmieniu ozimym ale pszenica mnie zadziwiła tylko nie wiem czy warto dwa razy ją siać.

Jeżeli ta odmiana pszenicy nie jest podatna na choroby podstawy, toleruje następstwo po sobie to można spróbować. Na starcie uwzględnij większe wydatki na herbicydy, oraz na fungicydy (zabieg na T1 powinien być topowy). Oraz zapraw to pszenicę dobrą zaprawą.

knoro93    167

Według mnie dawanie azotu na słome jest zbędne jeżeli rośliną następcza ma byc zboże, Jeżeli rzepak to ok. Chyba że ktoś ma pole w słabej kulturze to można ale jeżeli wszystko jest ok to nie warto.

rycho30    0

rośliną jaka ma być posiana to fasola a w związku z tym to jak mam ja sobie wyliczyć ile moze być tej słomy w tonach na 1h jeżeli ją skracałem i wyrosłana wysokość 90 cm

a dodam jeszcze że była gęsta plon ok 8t

knoro93    167

słyszałem gdzieś że waga zebranego ziarna mniej wiecej odpowiada wadze pozostawionej słomy ;)

Soulshakin    79

W zaokrągleniu można tak przyjąć.

Stosunek plonu głównego do ubocznego w

pszenicy ozimej to 1 : 1,1-1,3

pszenicy jarej 1 : 1,25-1,3

jęczmień jary 1 : 1,2

żyto 1 : 1,4-1,7

owiec 1 : 1,3

kukurydza 1 : 1,8

Piotrek1975    318

Pszenica ozima nie wiem co to za odmiana, kupiona na targu koszona wczoraj z 73 arów 2 zbiorniki rekorda i jeszcze ze 2 metry w trzecim.

Czyli dobre 5 ton a siana była koniec października i rokowania na nią były słabe.

avens    12

Wykosiłem wczoraj część pszenicy. Wydajność ok 7t/ha przy niskiej intensywności produkcji (136N). Ziarno ma ok 17% wilgotności. Nie posiadam suszarni. Usypałem ją w stodole na ok 1m wysokości, planuje jej częste mieszanie. Liczę na lepszą cenę. Jak to widzicie panowie, można w ten sposób obniżyć tą wilgotność? Jak z wilgotnością u was?

sajgon    12

Lepiej byś zrobił jakbyś zostawił tą pszenicę na przyczepie i codziennie wyciągał ze stodoły na suszenie na słońcu.

Przemek2203    11

Wykosiłem wczoraj część pszenicy. Wydajność ok 7t/ha przy niskiej intensywności produkcji (136N). Ziarno ma ok 17% wilgotności. Nie posiadam suszarni. Usypałem ją w stodole na ok 1m wysokości, planuje jej częste mieszanie. Liczę na lepszą cenę. Jak to widzicie panowie, można w ten sposób obniżyć tą wilgotność? Jak z wilgotnością u was?

Mieszanie dużo daje i przeschnie na pewno ja dodatkowo zawsze wsadzam kije w zboże tez wyciągają troche wilgoci ale to mieszanie to męcząca robota :/

knoro93    167

Zalezy jakie mieszanie jeżeli bedzie sie dobijał do dna i tak przez dłuzszy okres to moze jakos i doleży i ze 2 procenty zbijesz ale na cuda nie licz. Tak jak kolega napisal trzeba bylo na przyczepie trzymac i na slonce wycoagac chyba ze przyczepy potrzebne to inna bajka

marasp    7

Witam, skosiłem gorczycę, ściernisko zostało zkultywatorowane i gorczyca już powschodziła, początkiem września mam zamiar zaorać pole i wsiać pszenicę ozimą odmiany linus. Chciałbym się dowiedzieć czy można rozsiać kredę granulowaną na zaorane pole (kredy podobno nie sieję się pod pług) i po jakim czasie po wapnowaniu można wysiać nawóz NPK?

avens    12

Granulaty kredowe sieje się pod agregat (czyli na zaorane pole). Producenci podają że z kredą granulowaną można mieszać nawozy NPK. Pozdro!

majes    4

Zebrane już macie pszenice? U mnie stoi wszystko i prawie codziennie pada. Ciekawe ile wytrzyma w taka pogodę tym bardziej że około 30% leży.

rycho30    0

powiedzcie mi jak przeliczacie azot na 1h czy tylko to co wysiejecie na wiosnę liczycie czy też to co zostanie wsiane pod korzeń

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.