Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    101

bardzo ci dziękuje za odpowiedź ;) a stosował ktoś glean-a 75wg + legatao 600 sc ?? trzeba poprawiać na wiosnę?? :o

ostatniej jesieni stosowałem glean w pełnej dawce bez żadnych mieszanin. Efekt marny ale zima była dosyć nietypowa, na wiosnę poprawiałem i od przytuli i miotły. W tym roku na pewno nie zastosuje gleanu.

Chyba było dużo miotły z wiosennych wschodów bo na polach sporo jej widać w jarych

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wymłuciłem dzisiaj przenżyto. Hura !!!!

metiu20    13

Witam, mam pszenicę askalon siana po rzepaku i powiem wam ma bardzo chude ziarno! nigdy takiej nie mieliśmy, normalnie jak połowa ziarna z zeszłego roku(ta sama odmiana) czy mogło być to spowodowane tym że tata na przełomie 2013/14 rozsiał na nią wapno z cukrowni 4t/ha? Normalnie byśmy tak nie zrobili ale że leżało i przeszkadzało to nie było wyjścia. Dodam, że pszenica z wiosny wyglądała bardzo ładnie, zielona, że aż prawie czarna;)

Wiadomość z agroFakt.pl

RAMZES9107    20

Panowiem mam taki dylemat. Mam na jednym polu bardzo wyległą pszenicę. Tak z 20 arów, korzystając ztego ze nie ma jeszcze żniw myslałem skosić to kosą na pokosy. Bo jak mi wjedzie tam kombajjn to pewnie bedzie stawał co chwile a i tak nie zbierze wszystkiego. Pszenica jest mocno czarna przez to. Jest sens tak robić?

RAMZES9107    20

No właśnie kolego poległa po przekwitnięciu i ziarna są ładne. Po prostu tak lezy tylko te 20 arów i pomyslałem że tak zrobię i bedzie dobrze zebrać kombajnem wtedy. Dzięki za konkretną odpowiedź!

tomek73    195

Normalny kombajnista bez problemu wykosi, nie wiele wolniej, chyba że było źle uprawione i są górki, pagórki.

PK007    14

RAMZES9107 Nie ma sensu kosić na pokosy bo będzie więcej strat niż zebranego ziarna kombajn spokojnie sobie kłosy podbierze słomy pewnie trochę zostawi ale to już mała strata.

metiu20 - takie ziarn to na pewno nie efekt wapna jeżeli już to agrotechniki i małej ilości wody

Edytowano przez PK007

waldi33    0

szukam opini na temat pszenic bamberka,markiza,figura,askalon,brillant.czekam za opiniami.wiem ze do zakupu kfalifikatu jeszcze troszke czasu.a juz ktos wie ile bedzie zboze z centrali kosztowalo?

RAMZES9107    20

Panowie własnie tylko dźwigam rękami tą pszenice bez koszenia. Nie bardzo sobie radzą u mnie z poległym zbożem Claasem Mercatorem 75. Wczoraj wymłóciłem Jantarke. Dotychczas mój największy wynik to było 5t/ha. Wczoraj był szok! 8,3 t/ha! Gleba klasy IVa. Dostała 135kg N. Do tego polifoska 8 275kg/ha i 15t/ha obornika pod korzeń. Przedplon owies, nasiona z centrali. Nie marzyłem nigdy o takim wyniku nawet a kombajnista mówił ze jeszcze nie kosił pszenicy by tak sypała.

mf25    7

U mnie tez chce ja wykosic ale co chwile pada i nie moze wyschnac :/ najgorsze ze zielsko juz wyskakuje

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam !

Mam pytanie odnośnie przenicy czy mogę pryskać pszenicę na T1 wirtuozem 520 ec 1L / ha w fazie pełni krzewienia , na T2 duet ultra 0,6 L / ha , a na T3 tebu 250 ew 1.2 L / ha może być ?

prosze o szybką odpowiedź bo mam okacje nabyć te środki po niższej cenie ;)

kowal1    0

Koledzy czy ktoś z Was uprawia pszenice odmiany Agil jeśli tak to proszę o ocenę polonowania i ogólnie jakiś komentarz o tej odmianie?

RAMZES9107    20

To ładny plon masz.Moja leży od miesiąca w 70% i sam nie wiem czego się spodziewać po niej

Moja leżała od miesiąca ale tylko 20% pola i dała rade! Jestem zszokowany drugi dzień tym plonem.

U mnie tez chce ja wykosic ale co chwile pada i nie moze wyschnac :/ najgorsze ze zielsko juz wyskakuje

Mam to samo u siebie w Turni.. już miałem dzisiaj kosić a tu deszcz znowu :/ Leży w 80%, może cos sie uda zebrać bo kłosy ma ogromne.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ty zazdrościsz czy co, że pytasz się skąd wie ile mu sypnęła?? wystarczy wiedzieć ile wchodzi do zbiornika i już ja w swoim bizonie pełen zbiornik mam 2400kg.

ChiquitaB    52

u mnie 6.7 odmiana Tonacja średnio. Gdyby słońce nie przypaliło to by było więcej ale kawałek gdzie lepsza ziemia to również około 8.5t/h by wyszło ale słabsze kawałki ziemi zaniżyły niestety średnią. Pszenica poszła po 620 netto więc nie jest źle i to na paszę dla kur.

areknn    4

A ty zazdrościsz czy co, że pytasz się skąd wie ile mu sypnęła?? wystarczy wiedzieć ile wchodzi do zbiornika i już ja w swoim bizonie pełen zbiornik mam 2400kg.

nie zazdroszczę Jak wykoszę i prosto z pola zwożę do silosu to mi nawet 8,9 ton wychodzi z ha

Edytowano przez areknn

tomek73    195

Je też przeważnie liczę na zbiorniki w kombajnie, lub przyczepy, przecież wiem ile do kombajnu wchodzi, lub na przyczepy.

Ale w tamtym roku się przeliczyłem, średnia po sprzedaży wyszła mi ponad 500 kg/ha wyższa niż liczyłem, pszenica była cięższa.

Wczoraj kosiłem Juliusa i po przedplonie pszenicy dała z 6,5, a po rzepaku, byłem w szoku, zdrowo ponad 10 t/ha.

JPH2    25

Julius super sypie , parametry 13,2 białka. opadanie 379. klasa 4a gleby.Jest bardzo cięzka.A z jakiej klasy gleby dała ci takie plony bo to też ważne .

knoro93    171

Jeśli możecie dzielcie się spostrzezeniami odnośnie poszczegolnych odmian. U mnie na przydklad arkadia wygladala gorzej od muszelki bardziej podatna na chorboby wyższa sporo jej powykladało mimo to plony był raczej porównywalny do muszelki. Musze jednak pszyznac ze muszelka jest bardziej wymagająca.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)