Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

Renault9514    49

a co powiecie o hybrydowych odmianach pszenicy warto ich siać? czy to prawda ze skoszonym ziarnem nie można ponownie siać, gdyż się nie uda?? Mam możliwość przywiezienia z Anglii takich odmian jak HYSTAR, HYTECK i kilka innych ale nie pamiętam nazwy, z tego co wiem to z plonem rożnie bywa tyle ze na gorszych stanowiskach hybrydy lepiej wwychodza

eMWu    484

Jeżeli nasiona wypadaja cenowo tak samo jak zwykły kwalifikat to warto chociaż spróbować. Ale w innym przypadku, koszt 2 jednostek na 1 hektar to dla mnie było dwa lata temu 700zł - koszt się nie zwrócił, sama pszenica może była ładna, miała dużo pięterek, 11-12, ale ziarno było drobniejsze. Niestety plonu nie podam, bo 60-70% areału hybrydy zjadły sarny i dziki, ale nawet w badaniach pdo hybrydy słabo wypadają, poniżej plonowania odmian liniowych.

Wiadomość z agroFakt.pl

kozik251    9

Witam. Mam takie pytanie odnośnie kłosów w pszenicy. Część kłosów mam na polu zieloną a drugą połowę prawie białą tzn takie place białe. Co to może być?

kozik251    9

A jak fuzarioza to bedzie znaczny spadek plonu?? Dodam ,że była pryskana 3 razy na grzyba ostatni zabieg 06,06. Tebu w górnej dawce .

szopen    28

Całkiem białe kłosy to choroba podstawy źdźbła - zgorzel. Obejrzyj korzenie czy po wypłukaniu wodą są czarne. Jak stanowisko po zbożu to raczej to, tym bardziej że występują placowo. Teraz już nic na to nie poradzisz. Przy wykryciu tej choroby wiosna można próbować walczyć ale nie jest to zbyt skuteczne. Podstawa to płodozmian.

Yngel    2

Witam. Mam takie pytanie odnośnie kłosów w pszenicy. Część kłosów mam na polu zieloną a drugą połowę prawie białą tzn takie place białe. Co to może być?

Susza.. ja mam tak samo ale w tych miejscach co gleba piaszczysta jest.

diabloo07    0

Witam moja pszenica ozima odmiana mewa wylegla. Jest nisko ziemi, czy jest szansa ze chociaz część dojrzeje? Do żniw jeszcze okolo miesiąc. Mial ktoś podobny przypadek? Czy najlepiej skosic na kiszonke albo na suche bale

Strazak76    1

A dlaczego wyległe zboże miało by nie dojrzeć , będzie tylko pewnie troszkę gorszej jakości i lekki spadek plonu a poza tym kombajnista niech się martwi jak to zebrać i tyle w temacie

Darekpol    12

Na pewno susza. Na lepszej ziemi zielona pszenica, na slabej biala? Pryskales 3 razy, wiec nie jest to choroba.

Kondziu1832    180

Panowie żniwa już tuż tuż. Mianowicie jakie efekty przyniosło nawożenie wiosenne pszenicy ozimej nawozami azotowymi z siarką? Widać było jakieś efekty? ,.

jaco25    262

Całkiem białe kłosy to choroba podstawy źdźbła - zgorzel. Obejrzyj korzenie czy po wypłukaniu wodą są czarne. Jak stanowisko po zbożu to raczej to, tym bardziej że występują placowo. Teraz już nic na to nie poradzisz. Przy wykryciu tej choroby wiosna można próbować walczyć ale nie jest to zbyt skuteczne. Podstawa to płodozmian.

Susza.. ja mam tak samo ale w tych miejscach co gleba piaszczysta jest.

U mnie Panowie też to występowało są miejsca, place gdzie początkowo liść flagowy był aż taki czerwono-bordowy a teraz po przekwitnięciu kłosy zrobiły się białe. Czy to zły płodozmian?? rzepak ozimy, owies i groch siewny nie są złym przed plonem może susza....

Cihu    123

nie tylko septorioza, to też podsuszki czy po prostu susza.

antoni1    12

bo jak jest susza to słaby system korzeniowy ,porażone żdżbła,porażone liście są niewydolne i nie dostarczają pokarmu do kłosa no i kłos umiera a jeżeli jest dostateczna ilośc wody to jakoś roślina mimo chorób dostarcza pokarm do kłosa i roślina choć chora to jest zdolna wydać plon To tylko maja teoria a każdy ma prawo do swej

Edytowano przez antoni1

maskin    7

białe kłosy to choroby podstawy źdżbła, wyrwać i porównać korzenie ze zdrową. Kłania się latitude

majes    4

U mnie ładne pszenice się zapowiadały, przyszła wczoraj nawałnica i wylozylo prawie wszystko. W okolicy stoją tylko te słabo nawozone. No ale co zrobić, biznes pod chmurką, takie uroki.

jaco25    262

Moją bamberke kupioną na próbę też wyłożyło tzn. kółko leży, kółko stoi i tak przez całe pole. Dostała 160 N w czystym składniku i skracana 1l ccc i 0,3l moddusa, zobaczymy co z tego będzie, ale kłosy średnio 11 pięterek i bardzo pękate...

ahten    13

U mnie ładne pszenice się zapowiadały, przyszła wczoraj nawałnica i wylozylo prawie wszystko. W okolicy stoją tylko te słabo nawozone. No ale co zrobić, biznes pod chmurką, takie uroki.

@majes gdzie takie nawałnice?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.