Skocz do zawartości

Polecane posty

antoni1    12

bo w tym roku żniwa będą wcześnie ale u mnie jest ciagle zielona tak więc na początek kombajnem w zarobki

slawek2209    78

u mnie to samo pszenica arktis bieleje schnie wody jej nie brakuje a ochrona była 3 zabiegowa

Moja arktis ma sie bardzo dobrze.Zdjecia w poscie 9734.Jakie srodki dawałes od grzyba?

mich18    25

Na t1 Atak+leander+spekfree,t2 artea (bład że opryskałem na t2 artea)t3 topsin+tebu po przekwitnięciu pszenicy niewiem czy cos pomogło.

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

ochrona fungicydowa około 480 zł.w ubiegłym sezonie sprawdziła sie też ochrona wirtuoz ,soligor, osiris w tej odmianie

eMWu    484

Zobacz sobie jaki jest stosunek propikonazolu i cyprokonazolu w artei i menerze. Cena się nie bierze znikąd.

Ulman    275

U mnie w tym roku poszło na T1 Duett star 1l+ Property 0,3l+ Rubric 0,2l , T2 Credo 1l + Rubric 0,7l, T3 Tebu 1l. Nawożenie 160kgN, 90kg K, 50KgP, 28kgS. Arktis po pszenicy 8-10 pieter w kłosie, dwa górne liście czyste. Julius po motylkowych i warzywach zielony do spodu, po pszenicy 2 górne liście zdrowe trzeci zjedzony w połowie , 8-10 pieterek. Ziemia od 1 do 3 klasy, zasobna w P i Mg, średnio zasobna w K.

Jak sie nic nie stanie to plony mogą być niezłe ale obawiam się że cena to "zrekompensuje"

mich18    25

W tamtym roku akrtis oddała mi 7,5t z ha w tym roku zobaczymy zapowiada sie ładnie

milanreal1    290

panowie co sie dzieje z pszenicami u mnie w okolicy bieleją normalnie czym to może być spowodowane?

Fuzarioza kłosów, choroby podstawy źdźbła. Ale możliwe że to efekt suszy, czy niedoboru jakiegoś składnika.

Dlaczego uważacie że Artea nie była odpowiednia na T2?Przecież to jest to samo co Menara prawie..

Skład taki sam, tyle że menara ma 2x tyle cyprokonazolu co artea przy takiej samej ilości propikonazolu. I jest to trochę lepszy wariant bo cyprokonazol szybciej przemieszcza się w roślinie co ma duże znacznie w walce z septoriozą.

Yngel    2

Ehh kiepsko będzie jak w najbliższych dniach nie popada :( ozime jeszcze ale pszenica jara zaczyna schnąć w oczach, w okolicy również można się pomylić z fuzariozą ale to nie to bo mam trochę piaszczystej gleby i tam najbardziej widać to a pszeniczka prawie co okwitła a słoma już sucha :( nie będzie deszczu to będą przyspieszone żniwa

woly    0

Witam.To ja kolego Yngel to trochę Ci zazdroszczę,U mnie w mazowieckim pada i pada i chłodne noce,że w pszenicę grzyb się wdaje przez tą wilgotność i chłod.POZDRAWIAM.

marluk    29

woly przez chlod wdaje sie grzyb? Wlasnie jak jest mokro i goraco to najgorzej sie wdaje a nie jak zimno.

Strazak76    1

Lubelskie wody pod dostatkiem przez ostatnią dobę , i niestety skagen poległ w walce z pionem , dobrze , że tylko 20% na razie ale patrząc na uprawy sąsiadów myślę że te 80% też nie ustoi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się