Skocz do zawartości

Polecane posty

Darekpol    12

u mnie w ozonie z centrali na 5 ha po rzepaku jest jęczmień ozimy 4 rzedowy, a go na tym polu nie było.

Jak siales to nie bylo w nasionach jeczmienia? Bo pszenica, a jeczmien to widac golym okiem raczej. Ja tez mam Ozona, a w nim jeczmien jary rosnie, ale to na pewno nie z siewem, tylko musial w ziemi 2 lata byc... Obok mam inna odmiane i to samo.

magtom36    0

do Tomazi3p widzę że masz sporą wiedze i pewnie też doświadczenie z owsikiem to może minąłeś się z powołaniem!!!!!

Tomazi3p    44

Cóż Google nie boli. A z powołaniem póki co się nie minąłem. Z takim pytaniem to sobie do lekarza mogłeś pójść. Trochę fachowości by się przydało w określaniu gatunku chwastu. Nikt tu łaciny nie wymaga, ale powiedzieć że "owies głuchy" wyskoczył mi w pszenicy/jęczmieniu nie jest trudne?

Wiadomość z agroFakt.pl

tom28    0

panowie jutro mam zamiar prysnąć na mszyce i na grzyba, i zastanawiam się czy morzna dać jeszcze jakąś odżywke na ziarko i co najlepiej dać na grzyba na kłos?

jacek472    15

Jak siales to nie bylo w nasionach jeczmienia? Bo pszenica, a jeczmien to widac golym okiem raczej. Ja tez mam Ozona, a w nim jeczmien jary rosnie, ale to na pewno nie z siewem, tylko musial w ziemi 2 lata byc... Obok mam inna odmiane i to samo.

nie zwracałem uwagi, ale być musiało skoro jest, był wczesniej rzepak jęczmień pszenica jęczmień pszenżyto itp, ale jęczmieńn jak był to jary i nie czterorzędowy.

Ulman    275

Jak wyglądają wasze pszenice chorobowo.?

U mnie flagowy i podflaga czysta. Na 3-cim liściu bywa septoria i DTR. Kilka dni temu poszedł 1lTebu a na T2 1l Credo +0,7 epoksy.

Chciałbym żeby jeszcze co najmniej miesiąc popracowała .

Yngel    2

Czy owies głuchy jak wypuści wiechę wystarczy nożyczkami powycinać czy on dojrzeje leżąc na ziemi (mowa o kłoszącym się owsie głuchym) bo z korzeniami wyrywać to roboty mam na parę dni.

tomek0808    2

Wyskoczyła mi miotła w pszenicy,czy warto pryskać jeszcze?pszenica już prawie przekwitła a miotła przerasta ją,miejscsami jest jej sporo.Jesienią była pryskana glinem ,wszystko było pięknie aż tu po tych deszczach sie ukazała..można jeszcze ją czymś zniszczyć bez spadku plonu czy sobie darować w tej fazie?

jacek472    15

przy tej ilości co mówisz to sobie daruj, wychodzi na to że to z wiosennych wschodów, a ta nie jest taka groźna, rok temu taką miałem w mokrzejszych miejscach i było dobrze. jak kosisz kombajnem z kabiną to tym bardziej.

Jaki polecacie wilgotnościomierz do rzepaku, zboża i kukurydzy mokrej. Mi najbardziej podoba się ten http://allegro.pl/wilgotnosciomierz-cyfrowy-tester-do-zboza-i-nasion-i4229826566.html ma go ktoś? a może coś innego do max 2000 zł?

losktos    118

po rzepaku planuje posiać pszenicę, powiedzcie ile pod nią zastosować P i K? Słoma zostanie ścięta. Pod rzepak poszło 360kg\ha NPK 4-15-30, 100kg soli, 100kg NPK 8-20-30. gleba lekka, zawartość P średnia, K średnia, Mg niska. Czytałem że niektórzy po rzepaku w ogóle nie dają nawozów na jesieni.

w jakie plony celujesz?

Panowie czy warto jechać T3 z tebukonazolem.Pryskałem 3 tyg temu manara +amistar.Pszenica już prawie przekwitła.Chodzi mi o to czy warto zabezpieczyć kłos na fuzarioze czy nie koniecznie?

warto, ale jeżeli pszenica już przekwitła to nie wiem czy coś zdziałasz przeciwko fuzariozie

jacek472    15

ja mam asonika .. jest do wszystkiego bardzo fajny i polecam

Jeżeli działa on tak jak draminski ten zasypowy to dziękuje jako że przy zbożu jeszcze w miare to mokrą kuku mierzy z 10 % rozbieżnością

Toru    1

Koledzy poradźcie czy sypać 3 dawkę saletry ok. 120kg/h na kłosa jak już pszenica się wykłosiła? Czy poczekać i po kwitnieniu prysnąć odżywką, tylko jaką? Mam jeszcze basfalior 36 extra.

strzechu    33

Na nowo kupionej działce zasiałem pszenicę jarą , jest ładna. Ale wieczorami wychodzą na flagowy ,przedflagow ślimaki <na dzień chyba schodzą na niższe partie rośliny> Jest ich masa na średnio co 3-4 roślinie ślimak. I teraz pytanie - czy jest sens je zwalczać teraz? jakie powodują szkody w tej fazie <niedługo będzie się kłosić>? Zamierzam zasiać na tym polu rzepak jako roślinę następczą - a ślimaki w rzepaku to problem.

Slomek    184

Takie pytanie. Pszenice już wykłoszona kwitnie i mam na polu jedno takie miejsce z 0,5ha (działka 34ha) gdzie jest bardzo ciężka glina pszenica wzeszła bardzo rzadko, wiosną było duże nasłonecznienie i wylazło mi tam masę GŁUCHEGO OWSIKA. I pytanie czy da się coś z tym jeszcze zrobić żeby to spalić ? Lada dzień owsik będzie się kłosił. Czym mogę opryskać to 0,5ha aby nie spalić całkowicie pszenicy która tam jest?

JacoVR6    1

Napisze ciekawostke na twój owsik może pomoże

Pryskałem pzenice od grzyba i dodałem 0.4l optimusa no i zostało mi w opryskiwaczu(400l) jakieś 60l dolełem wode i boru i pojechałem pryskać buraki a na drugi dzien zobaczyłem ze został spalony owsik w burakach tam gdzie zaczynałem . może by tym sprubować

milanreal1    290

Panowie czy warto jechać T3 z tebukonazolem.Pryskałem 3 tyg temu manara +amistar.Pszenica już prawie przekwitła.Chodzi mi o to czy warto zabezpieczyć kłos na fuzarioze czy nie koniecznie?

Jak już pszenica kończy kwitnienie to nawet tebukonazol niewiele pomoże.

A jak oceniasz menare z amistarem? U mnie trzyma super. Warte swojej ceny.

tomek0808    2

Miałem prysnąć zapobiegawczo tebu+na robala-skrzypionka ale widze że już jej nie ma prawie i skoro mówisz że tebu i tak w tej fazie na niewiele sie zda to odpuszcze sobie,później jeszcze mszyca może zaatakować.Menara z amistarem u mnie tez podziałała chyba dobrze bo nie widze aktywnych chorób tylko nie wiem jak długo taka mieszanka będzie trzymała skoro zabieg był 3 tyg temu.

Darekpol    12

Jak już pszenica kończy kwitnienie to nawet tebukonazol niewiele pomoże.

A jak oceniasz menare z amistarem? U mnie trzyma super. Warte swojej ceny.

Na fuzarioze może i nie pomoże, ale tego nie wiemy, aczkolwiek warto opryskać mimo wszystko. Zabezpieczy liść flagowy na kolejny okres - proponuję zrobić próbę na części pola i gwarantuje, że opryskana pszenica będzie dłużej zielona.

Piotrek48    0

Witam.Mam takie pytanie czy można wykonać zabieg na T3 pszenice ozimą i pszenżyto w czasie kwitnienia.Czy zabieg nie strąci tych białych pyłków na kłosie,tzn nie zaszkodzi to kwitnięciu?

Darekpol    12

Na pszenicę jak kwitnie jak najbardziej, tylko przy takich temp. jak dziś pryskac nie wcześniej jak o 21.

Na pszenżyto nie pryskaj jak kwitnie, poczekaj po przekwitnięciu. Jeśli chcesz tanio to srodkiem zawierającym tebukonazol, a z inncyh środki zawierające np. protiokonazol, metkonazol, epoksykonazol.

Piotrek48    0

@Darekpol dzięki za odpowiedź.Mam środek zawierający propikonazol.Ewentualnie zakupie tebu i nim opryskam.

Darekpol    12

Propikonazol na przyszły rok, ewentualnie we wcześniejszych fazach można go wypryskać, aczkolwiek też zalecałbym coś do niego dodać. Kilka lat temu pryskałem propikonazolem jedno pole, a drugie tebukonazolem. Po propikonazolu nie było żadnego efektu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się