Skocz do zawartości

Polecane posty

dawid1606    0

Co do zdjęć pszenicy przesłanych przez Maćka sądzę że jest to wina falconu. Środek ten jest silnie systemiczny i może powodować właśnie takie objawy.

Michalmeer    366

a gdzie tam falkonu .. raz objawy niedoboru wody to mogą być , dwa niedobory potasu , ja nie pryskalem jeszcze falkonem a tez takie coś jest . .. czytałem w nowoczesnej uprawie że to wina jakiegos genu gdzie niektóre pszenice go maja i tym sie objawia

milanreal1    290

zastosowałem soligor w dawce 0,9 litra na hektar w pszenicy i mam pytanie czy to dało sobie radę z zachamowaniem septoriozy bo są objawy takie przezroczyste kropki na liściu flagowym i zaczynają się zmieniać w żółty kolor zamierzam dać na T3 artea czy to coś pomoże ?

z góry dzięki za odpowiedz :)

No to jak septorioza to nie wiem czy artea sobie z nią poradzi. Na swoją cenę jest dość dobra ale z septorioza super sobie nie radzi. Na septoriozę lepiej daj coś z epoksykonazolem.

Tak około 60 zł na H ? Bo mam tego dosyć sporo także nie chce sie pakować w zbyt duże koszta ..

Wiele to nie jest, może uda Ci się kupić jakiś zamiennik tebukonazolu.

Wiadomość z agroFakt.pl

maskin    7

U mnie takie przypalenia mam po saletrze, sypałem ją po obfitej ulewie w słoneczny dzień. Na liściach rosy nie było, a przynajmniej nie widziałem, ale mógł być silny odpar z ziemi i moze przykleiło. Dodam ze nie było zadnych zabiegów opryskiwaczem. Na innych działkach gdzie siałem w innym czasie takich przypaleń nie ma. T1 robiłem 5 maja. Może komuś wydać się niewiarygodne, a ty maciek moze też siałeś?

Kas    138

Koledzy czym poprawić pszenicę jarą . Potraktowałem chwastoksem turbo i odbiła przytulia i rumian , pszenica jest już w fazie strzelania w źdźbło .

jogi123    0

Koledzy czym poprawić pszenicę jarą . Potraktowałem chwastoksem turbo i odbiła przytulia i rumian , pszenica jest już w fazie strzelania w źdźbło .

Starane 250

Toru    1

Panowie kiedy najlepiej rzucić 3 dawkę saletry, pszenica wykłoszona w około 80%, sypać teraz między deszczami czy poczekać aż się całkiem wykłosi? Na drugą dawkę sypałem w tym roku mocznik 10.04 między czasie przez przypadek dostała dość duża dawkę Basfalioru 36 extra, także pszeniczka ciemna jak niebo przez ostatnie dni :)

akacja    90

jeżeli planujesz dać saletre to tuż przed wykłoszeniem,czyli teraz.oczywiście jeżeli warunki pozwalaja[wilgoć]

tomekZ058    75
Napisano (edytowany)

panowie czy jest oprysk na panienki-mak polny ktorym by mozna bylo je zwalczyc w bezpieczny sposób dla pszenicy ozimej która sie wykłosiła

Edytowano przez tomekZ058

majes    4
Napisano (edytowany)

Po ostatnim oprysku Soligorem pszenica ozima zaczęła mi żółknąć. Przypaliłem ją opryskiem? dałem sam Soligor w zalecanej dawce. Pryskane 21 maja, była bardzo ciepło i słonecznie ale oprysk robiłem o 17. Ewentualnie czy to jakiś niedobór? Trochę na magnez wygląda?

post-13082-0-79189900-1401552791_thumb.jpg

Edytowano przez majes

Darekpol    12
Napisano (edytowany)

Po ostatnim oprysku Soligorem pszenica ozima zaczęła mi żółknąć. Przypaliłem ją opryskiem? dałem sam Soligor w zalecanej dawce. Pryskane 21 maja, była bardzo ciepło i słonecznie ale oprysk robiłem o 17. Ewentualnie czy to jakiś niedobór? Trochę na magnez wygląda?

Jak np. w dzien miales 29 st.c w cieniu to o godz. 17 bylo nie mniej jak 28... W upaly to najwczesniej wykonywac zabieg o 19. Warto niekiedy patrzec na termometr. Edytowano przez Darekpol

Zetor-7340    8

Witam

Czy do Duettu Ultra dodawać jeszcze na kłosa mocznik lub siarczan czy juz nie ma sensu??

milanreal1    290

5% mocznika i 3% siarczanu nie zaszkodzi. Tylko nie stosować mocznika i siarczanu w fazie kwitnienia pszenicy!

majes    4

mialem podobnie, po tygodniu bylo ok

Też popazyles rośliny połyskiem?

Jak np. w dzien miales 29 st.c w cieniu to o godz. 17 bylo nie mniej jak 28... W upaly to najwczesniej wykonywac zabieg o 19. Warto niekiedy patrzec na termometr.

Aż tak wysokiej nie była Max 25, później jak bym zaczął nie zdążył bym z opryskiem, następne kilka dni były burze.

Zasilić ją czymś teraz? Czy zostawić i tak jak kolega wyżej pisze minie samo?

piotr63a    2

witaj majes,

ja nie wiem od czego byly te poparzenia, moze temperatura albo cos innego, napewno nie od soligora bo pryskalem nim rożne pszenice: muszelke turnie jantarke i banderole, oprysk byl w godzinacg wieczornych gdzie temp byla ma 20 stopni, a przypalenia byly tylko na banderoli, wiec raczej na 99% to nie wina soligoru, on pomaga a nie szkodzi

witaj majes,

ja nie wiem od czego byly te poparzenia, moze temperatura albo cos innego, napewno nie od soligora bo pryskalem nim rożne pszenice: muszelke turnie jantarke i banderole, oprysk byl w godzinacg wieczornych gdzie temp byla ma 20 stopni, a przypalenia byly tylko na banderoli, wiec raczej na 99% to nie wina soligoru, on pomaga a nie szkodzi

Zetor-7340    8

5% mocznika i 3% siarczanu nie zaszkodzi. Tylko nie stosować mocznika i siarczanu w fazie kwitnienia pszenicy!

W kg/ha to wychodzi 15 kg mocznika i 9 kg siarczanu?

slawek2209    78

widac przypalenia na koncach lisci tebukonazolem zawartym w soligorze.Pomimo ze pryskałes o 17 w łanie temp.jest wyższa.Na lisciach widac septorioze stad pszenica jest żólta.

knoro93    165

Panowie mam takie pytanie pszenica jest w pełni kłoszenia i jak co roku widać że 2-3 pierwsze ziarniaki(licząc od dołu) sa takie male jakby nie wykształcone. Jaka moze byc przyczyna niedobór azotu czy mikroelementów czy innych składników. Czy po prostu wszystkiego jej zabrakło zeby wykształcić wszystkie ziarniaki jakie zawiązała?

losktos    118

przyczyn może byc wiele: brak mikroskładników, niedobór azotu czy nawet susza

ansu    73

Opryskałem Soligorem i myslałem, że przypaliłem ale mijak 3m nie opryskany wyglada identycznie.

losktos    118

więc to nie przypalenie tylko oznaka choroby, wcześniej nie była widoczna teraz dopiero wychodzi ale środek powinien ją zatrzymac

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się