Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam ma poblem z miotla w pszenicy.Pszenica sie klosi ładnie tylko ta miotla gdzie niegdzie wychodzi. Mozan ja w jakis sposób teraz zniszczyc czy juz nie ma sensu?

Ponadto jak koledzy wyzej mam przypalone koncowki lisci.pryskałem na T2 arta + mocznik i to penie przez ta mieszanke tak sie stało?

masa24    55

przy takiej ilosci 12 pieter ile moze byc ziaren w klosie?

mam legende

gdzies widzialem ze legenda powinna miec 40 ziaren w klosie tzn ze kolo takiej liczby mam sie spodziewac?

jaco25    262

Witam ma poblem z miotla w pszenicy.Pszenica sie klosi ładnie tylko ta miotla gdzie niegdzie wychodzi. Mozan ja w jakis sposób teraz zniszczyc czy juz nie ma sensu?

Ponadto jak koledzy wyzej mam przypalone koncowki lisci.pryskałem na T2 arta + mocznik i to penie przez ta mieszanke tak sie stało?

Teraz to chyba za późno na zwalczanie miotły, policz ile jej jest na m2 jak nie ma więcej jak 30 to nie zrobi nic pszenicy.

Mocznikiem mogłeś przypalić przy tych temp. co teraz mamy całkiem prawdopodobne.

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    120

Mili wiem , ale brakło mi 0.2-0.5l

Napisz mi co moge dodać do Amistaru by było dobrze w fazie T2-T3.

luc93 Artea kupi cały czas , ile tylko chcesz.

możesz dodać Duet Ultra, lub czysty epoksykonazol + tebukonazol

mds212    151

Czy jest sens sypac teraz saletre na pszenica jara (3 dawka) przy tych upalach? czy lepiej poczekac na jaksi deszczyk?

Witam:) czy można do zabiegu t2 /t3 kloszenie pszenicy dodac np starcza magnezu i.jakieś odżywki ( zboże total extra agrochelat) ?

Yngel    2

Pokazał mi się nagle owies głuchy wcześniej nie było go widać i nie było go odkąd pamiętam lata wstecz, ziarno kwalifikat więc odpada czyli gdzieś w ziemi siedziało :( pszenica jara jeszcze nie kłosi się,owies także jeszcze nie czy pumom coś zdziałam jeszcze??

losktos    120

Czy jest sens sypac teraz saletre na pszenica jara (3 dawka) przy tych upalach? czy lepiej poczekac na jaksi deszczyk?

a jaką masz faze? saletra nie potrzebuje dużo wody do rozpuszczenia więc mozesz sypać

Massey38    12

Panowie mam pytanie pszenica sie wykłosiła aaa chciałbym czymś prysnąć od grzyba bo powoli zaczyna sie nasilać rdza brunatna .. Czekam na odp

milanreal1    290

Pokazał mi się nagle owies głuchy wcześniej nie było go widać i nie było go odkąd pamiętam lata wstecz, ziarno kwalifikat więc odpada czyli gdzieś w ziemi siedziało :( pszenica jara jeszcze nie kłosi się,owies także jeszcze nie czy pumom coś zdziałam jeszcze??

Nie wiem jak puma, ona ma taka dość mało zrozumiała etykietę. Na pewno możesz dać axial bezpiecznie do liścia flagowego.

Panowie mam pytanie pszenica sie wykłosiła aaa chciałbym czymś prysnąć od grzyba bo powoli zaczyna sie nasilać rdza brunatna .. Czekam na odp

Ile chcesz wydać na fungicyd?

zastosowałem soligor w dawce 0,9 litra na hektar w pszenicy i mam pytanie czy to dało sobie radę z zachamowaniem septoriozy bo są objawy takie przezroczyste kropki na liściu flagowym i zaczynają się zmieniać w żółty kolor zamierzam dać na T3 artea czy to coś pomoże ?

z góry dzięki za odpowiedz :)

Massey38    12

Nie wiem jak puma, ona ma taka dość mało zrozumiała etykietę. Na pewno możesz dać axial bezpiecznie do liścia flagowego.

Ile chcesz wydać na fungicyd?

Tak około 60 zł na H ? Bo mam tego dosyć sporo także nie chce sie pakować w zbyt duże koszta ..

radzio445    0

Witajcie 2 dni temu pojawił się kłos w pszenicy, czy można już sypać dawkę na kłos czy poczekać aż bardziej się rozwinie ?

Yngel    2

Na stronie producenta pisze że do liścia flagowego, czy ktoś zwalczał głuchy owies w zaawansowanym stadium rozwojowym??Z jakim skutkiem?

jack83    14

rok temu uzywałem pume w kłoszacym sie pszenzycie bo juz wychodziła ponad łan.zadnych skutków ubocznych nie było miotła zwalczona zadowalajaco tzn. zatrzymana we wzroscie ale jak sie rozchyliło łan było ja widac wiechy nie wypuscila

marian2011    111

Jak tak czytam to forum kiedy jakim można nie można pryskać co dzienne sprawdzanie pola co i jak zazdroszczę zwłaszcza jednemu sąsiadowi sporadycznie pryska herbicydem jedynie, w tym roku nie pryskał pszenżyta chwastów ma sporo ale pszenżyto gęste i wysokie to przydusza chwasty mieszanki owse też jeszcze nie pryskane i już takie wysokie że za póżno na oprysk też gęste i chwasty zaduszone siał w kwietniu i nawet ma lepsze jak ten co siał 13 marca i co jeszcze ciekawe nie stosuje fungicydów a zboża ma ładne te 6 ton pszenżyta spokojnie ma potrzebuje dużo słomy to też nie skraca ot taka ciekawostka nawozów stosuje sporo tak byłaby produkcja ekologiczna

masa24    55

przepraszam za pewnie blahe pytanie , ale jak liczba pieter przeklada sie na liczbe ziaren

na jednym pietrze sa 4 ziarna? czyli np 10 pieter to 40 ziaren w klosie?

emilko    19

Ja pryskałem na jesień, poprawka na wiosnę a i tak w pszenicy maków pełno.

gucik131    7

ja nie mam maków ale chabra sporo dwa razy robiłem zabieg i dalej jest. sporo tez na jednym kawałku mam miotly zbożowej, ale chyba ją zostawię pszenica już kwitnie

marcin2057    20

mogę pryskać fungicydem Soligor jak większość kłosów wyszła i pojedyncze kłoski zaczynają kwitnąć czy czekać aż przekwitnie, na T1 poszedł Duet Star 1l + Mirage 0,8l

koroniarz    0

Pytanie: chciałbym prysnac na grzyba pszenice na wykłoszeniu częsciowym polecacie cos dobrego? moge ja jakos jeszcze wzmocnic?

matyziak    6

Ją sobie nie wyobrażam, jak można nie odchwaszczac. Kurcze wystarczy spojzec, co się dzieję jak zostanie jakiś mijak...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.