Skocz do zawartości

Polecane posty

batman17    1

panowie przegapiłem skracanie w jarej pszenicy, pszenica ma 2-3 kolanka. co teraz dać i w jakiej dawce pszenica jest jakaś wybujała, a niby tybalt powinien być niski???

dobi77    1

panowie przegapiłem skracanie w jarej pszenicy, pszenica ma 2-3 kolanka. co teraz dać i w jakiej dawce pszenica jest jakaś wybujała, a niby tybalt powinien być niski???

Możesz dać 0,3 Moddusa albo 0,75 Cerone

Wiadomość z agroFakt.pl

majes    4

Ostatnio w sklepie ktos powiedzial ze do opryskow na grzyba nie nalezy dodawac mocznika bo ten wspomaga ich rozwuj. Gostek daje tylko na poczatku wegetacji na pierwsze kolanko zeby wspomoc a puzniej tylko granulowane. Co o tym myslicie?

emilko    19

Mam problem bo w pszenicy ozimej wyskoczyła mi przytulia na ok 70arów czym moge teraz to prysnąć, za ok tydzień będzie się kłosić, proszę o pomoc

W ubiegłym roku miałem ten sam problem - tylko, że na 8 ha.

Część wyrwałem , a jak mi już zabrakło czasu do wyrywania to wziąłem opryskiwacz na plecy i tam gdzie dostrzegłem przytulie to bezpośrednio na chwasta pryskałem (stabilanem).

O tyle miałem ułatwione zadanie, że na polu były ścieżki - więc za bardzo nie niszczyłem uprawy.

henio2    101

Na przytulię Stabilanem? Chyba wczoraj % za dużo było ja już bym teraz niczym nie ryzykował B)

Kamilmkm    9
Napisano (edytowany)

pewno o Starane mu chodziło :)

Mi w ubiegłym roku sporo przetacznika wyszło na 0,5ha pszenicy i opryskałem go właśnie Starane 0,6L/ha w fazie już kłoszenia i żadnych złych objawów na pszenicy nie zauważyłem. Chyba go jeszcze zmieszałem z fungicydem.

Edytowano przez Kamilmkm

emilko    19

Przejęzyczenie - STARANE a nie Stabilan, nie wiem czemu tak napisałem, nigdy nawet nie pryskałem Stabilanem. Chyba to znak, że czas zapoznać się z tym środkiem.

• Like 1

milanreal1    290

Powiedz ile chcesz wydać na zabieg bo są środki za 50zł i za 200

Mineral powiecmy że + - 100zł do ha więc co poradzisz

To powinna być dobra menara 0,5l. Ok 85zł.

@milanreal1 a jeśli teraz na liść flagowy dalbym jeszcze 0,2 Moddusa?

0,2l moddusa we flagowym nie zaszkodzi. Im szybciej dasz tym lepiej. W przyszłym roku zwiększ dawkę w 1 skracaniu to nie będzie potrzebna korekta.

Czy do Tebu na T3 mogę dodać 10 kg mocznika, 5kg siarczanu mag. i 2l Plonwitu? Nie przypalę?

Do tebu zrezygnowałbym z mocznika. Dałbym ten plonwit.

Ostatnio w sklepie ktos powiedzial ze do opryskow na grzyba nie nalezy dodawac mocznika bo ten wspomaga ich rozwuj. Gostek daje tylko na poczatku wegetacji na pierwsze kolanko zeby wspomoc a puzniej tylko granulowane. Co o tym myslicie?

Nie powiedziałbym tak. Po prostu mocznik szeroko otwiera aparaty szparkowe w blaszce liściowej co pozwala bez problemów wnikanie grzybów do liścia. Ale jak jednocześnie idzie fungicyd to wszystkie zagrożenia powinien załatwić.

tobago    6

@milanreal1: Zastanawiam się czy tego Moddusa nie dać razem z jakimś fungicydem. Zarówno w pszenicy jak i pszenżycie pojawia sie mączniak przy czym w pszenicy mam go więcej. Obserwuje co się dzieje na polu i póki co występowanie choroby ogranicza się jedynie do dolnej części źdźbła. Liście (tylko dolne) są w niewielkim stopniu porażone. Ciągle się zastanawiam czy to już moment na fungicyd odwlekając zabieg by (przynajmniej w pszenżycie) wyczekać kłoszenia i zakończyć zabiegiem w fazie początku kłoszenia ochronę fungicydową. Wówczas korekta regulatorem już nie będzie możliwa. Może podrzucisz jakies najbardziej racjonalne i ekonomiczne rozwiązanie? Pszenżyto jak i pszenice na ziemiach klasy IV i zakładam plon ok 5-6t więc ochronę muszę dostosować do wydajności.

KOSTEK12    5
Napisano (edytowany)

Witam,czy przy stosowaniu adiuwantów ma znaczenie do jakiego środka chwastobójczego(i nie tylko) go dolewamy,chodzi mi o to że z poprzedniego roku został mi SUPERAM 10AL i nie wiem czy mogę go zastosować do takiej mieszaniny Lintur+Antywylegacz 675+Cerone pryskał będę pszenicę jarą

Edytowano przez KOSTEK12

gucik131    7
Napisano (edytowany)

adiuwantów do antywylegaczy raczej się nie daje, mało tego antywylegaczy nie łączy się z herbicydami .

panowie do duetu ultra na t2 dawać siarczan magnezu czy nie ma sensu ???? czy lepiej jakiś adiuwant sylikonowy na przyczepność

Edytowano przez gucik131

Strazak76    1

Stosowal ktoś ten nawóz ASX FOSOR plus na zboże , jeżeli tak to proszę o opinię , bo po ostatnim pompowaniu wody z nieba mam zamiar zastosować na flagówkę razem z mocznikiem siarczanem i t2

QWERTY888    0

Ja jeszcze przyłączę się do pytań o przytuli w pszenicy. Czy można pryskać Starane w fazie kłoszenia czy już jest za póżno? Bo młynkować w żniwa za bardzo nie chcę.

majes    4

pszenicę jarą Arabella przypaliłem herbicydem w fazie 3 liści, po 5 dniach dałem Asahi + saletra, widzę że ładnie się zazieleniła. Na Asahi jest napisane że to regulator wzrostu. Pytanie czy dać teraz jeszcze Moddus, jest w fazie 2 kolanka?

gucik131    7

asashi to jest chyba symulator wzrostu a nie regulator to różnica znaczna kolego

marian2011    111

Chyba przedobrzyłem jarą herbicydami 28 kwietnia pryskałem na przeczu mokro to żółknie mocno ale dalej tez i grzyb atakuje też w środe pryskałem siarczan odżywką i na grzyba dzisiaj byłem zobaczyć wygląda niciekawie można w tym tygodniu znowu fungicydem odżywka pomoże czy wspomóc saletrą

mf25    7

panowie moja pszenica pozno siana ok 1 listopada est juz prawie w fazie liscia flagowego moge zrobic poprawke na chwast mustangiem jeszcze w tej fazie wyskoczyl mi chwast ugorski nawloc kanadyjska jakas zasrana takie to g***** ze ciezko sie pozbyc z tego pola tego 1 abieg robilem w idealnych warunkach mustangiem forte ale to wychodzi ciagle z gleby i sporo juz sie tego narobilo??

mds212    151

Witam.

Zasialem w tym roku pszenice jara Werbena(kwalifikat) i strasznie ja grzyb bierze maczniak i jescze cos ale nie wiem cos zolte liscie dolne sie robia.mam pytanie czy ta odmiana jest tak podatna na choroby grzybowe czy to taki rok? Mam wrazenie ze u sasiadow tak nie bierzea niczym nie pryskali?

Tomaszeek    3

adiuwantów do antywylegaczy raczej się nie daje, mało tego antywylegaczy nie łączy się z herbicydami .

panowie do duetu ultra na t2 dawać siarczan magnezu czy nie ma sensu ???? czy lepiej jakiś adiuwant sylikonowy na przyczepność

no to u mnie za pozno dalem na 60ar owsa granstar 20g + 1L antywylegacza ccc zobaczymy co z tego wyniknie ;p

Yngel    2

Witam.

Zasialem w tym roku pszenice jara Werbena(kwalifikat) i strasznie ja grzyb bierze maczniak i jescze cos ale nie wiem cos zolte liscie dolne sie robia.mam pytanie czy ta odmiana jest tak podatna na choroby grzybowe czy to taki rok? Mam wrazenie ze u sasiadow tak nie bierzea niczym nie pryskali?

Mam taką samą odmianę i także bierze mączniak dzisiaj pryskałem nie ma na co czekać ale mączniak w tym roku siedzi nisko na dolnych liściach i łodydze, także mam w pszenicy ozimą rywalka to samo i pszenżyto ozime też. Mączniak lubi niskie temperatury ale teraz mają być upały zobaczymy.

MrZgredy    65

Panowie czym tu teraz popryskać pszenicę na bratka i miotłę ? :unsure:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.