Skocz do zawartości

Polecane posty

gucik131    7

MCPA i Galaper/Galaper Strong.

też robiłem galaperm strongiem i robiłem na 2.3 ha a nie jak zalecają na 2.5ha trochę za zimno było i może przez to nie poszedł, chyba zrobię trimaxem i dodam jeszcze trochę galapera bo mi zostało szkoda mi tej pszenicy ale muszę coś z tym dziadem zrobić :(

Tomazi3p    44

A znowu w Chwastox Extra zaleca do końca krzewienia, a MCPA jes połowę co w Chwastox AS

Tutaj chodzi o koszty rejestracji, dwa produkty niby te same ale formy użytkowe MCPA inne. Chwastox 300 jest już wiekowy, nie wiem czy producentowi opłacało by się aktualizować etykietę- są to ogromne koszty, a wiadomo że przy rynku generyków typu Agritox, czy przy zalewających rynek sulfonylomocznikach takie posuniecie jest ryzykowne. Co do fazy BBCH 29/30 to nie zmienia się tu nic jeżeli tyczy się to dikamby/2,4D(bardziej dikambą) które są bardziej "niebezpieczne" w starszych fazach.

Wiadomość z agroFakt.pl

Slomek    184

Mam takie pytanie odnośnie zabiegu T2 w pszenicy. Zaczynają mi się pojawiać pierwsze przebarwienia końcówek liści, chyba to septorioza liści i moje pytanie czy czekać z T2 do flagowego czy opryskać już w tej fazie i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby ? Co poradzicie ?

Tomazi3p    44

też robiłem galaperm strongiem i robiłem na 2.3 ha a nie jak zalecają na 2.5ha trochę za zimno było i może przez to nie poszedł, chyba zrobię trimaxem i dodam jeszcze trochę galapera bo mi zostało szkoda mi tej pszenicy ale muszę coś z tym dziadem zrobić :(

Tribenuron tez jak najbardziej może być. Fluroksypyr wymaga jednak temperatury-minimum to 8*c ale lepiej jak jest przynajmniej 15*C. U mnie pozostał tez po Toto+Galaper-ale tutaj był mój błąd-temperatura. Chaber głownie konkuruje o przestrzeń i wodę, której ostatnimi czasy było u mnie mało.

gucik131    7

nie mam pretensji do środka bo zimno było muszę go czymś zwalczyć. bo jest go od groma u mnie

milanreal1    290

Jakie bezpieczne stezenie mocznika i siarczanu siedmiowodnego moge zastosowac na lisc flagowy razem z Menara?

O ile dobrze pamiętam to mocznik 5-7%, siarczan 2,5-4%. Możesz dać razem z menara.

pytanie do MilanReal

Planuję na t2 w pszenicy i pszenżycie dać Acanto 0,8l i jakiś epoksykonazol 0,6l. A może same Acanto 1l ,no i oczywiście T3- tebukonazol lub Menarę jeszcze sam niewiem.

Czy to jest dobre rozwiązanie, gdyż wydaję mi się że na pszenicy i pszenżycie pojawia się DTR i septoriozy. Oraz czy na Flagówkę mogę dać mocnik+siarczan

Acanto powinno wystarczyć 0,6l chyba że chcesz dłuższej ochrony to większa dawka. Z kolei sadzę że tego środka z epo możesz dać więcej. T3 bez zastrzeżeń.

Panowie co moge zastosować na Pszenice Ozima zapowida sie że bedzie chciała Leżeć w Przysżłości .Dałem 0,3 Modusa i 1 l stabilanu w fazie 1 kolana ale idzie w góre jak burza i ma dużo azotu chcialbym ja jakos wzmocnić Co Polecicie jest w fazie Liscia Flogowego .Pozdrawiam

0,2l moddusa lub 0,5l cerone

A na przyszłość inaczej skracaj. O ile pamiętam dajesz ogromne dawki N. W takiej sytuacji w fazie BBCH30 1l CCC i 0,3l moddusa i po 3 tygodniach 0,3l moddusa. Pszenica będzie sztywna niczym drewno.

Panowie czy jest możliwe zastosowanie mocznika na 3 dawkę? Bo nie starczy mi saletry na wszystkie pola. Jeśli tak to kiedy? Jak co to jutro dodam zdjęcie pszenicy.

Zdecydowanie odradzam. Ten mocznik zacznie działać w lipcu kiedy większość korzeni pszenicy już dawno obumarła i nie będzie zdolna do pobierania czegokolwiek.

Mam takie pytanie odnośnie zabiegu T2 w pszenicy. Zaczynają mi się pojawiać pierwsze przebarwienia końcówek liści, chyba to septorioza liści i moje pytanie czy czekać z T2 do flagowego czy opryskać już w tej fazie i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby ? Co poradzicie ?

Jeżeli to septorioza i zamierzasz dawać fungicyd o dłuższym okresie działania to wg mnie możesz przyspieszyć zabieg. W końcu zabieg na kłos ma za zadanie ochronić również flagowy. Z septoriozą jest zawsze takie niebezpieczeństwo że spóźnienie zabiegu może już nic nie dać.

maciek56    4

W pszenicy jarej cos gryzie liscie(widac podluzne braki na listkach) pszenica jest w fazie krzewienia i chcialbym ja opryskac mocznikiem 10% + siarczanem 5 % i do tego chcialbym dodac jakis insektycyd. Mam w domu Danadim 400 ec , czy moge go dodac do mocznika i siarczanu czy lepiej kupic cos innego??

slawek2209    78

danadin zostaw na mszyce w zabiegu na kłos.Teraz zwykły pyretroid typu decis,fastac wystarczy

1490    5

Witam miałem prysnąć na grzyba BRASITUN mocznik siarczan i ekolist zrobiłem miksture a tu deszcz i pytanie ile czasu może to stać w opryskiwaczu i za jaki czas po ustaniu opadów można to wypryskać dzięki za podpowiedzi

lukaszm    10

1490 - Jeśli to nie będą duże opady i rośliny obeschną, to możesz pryskać. Wczoraj cały dzień u mnie wiało, a nawet trochę pokropiło. Przygotowałem sobie wieczorem Mustang Forte (+ adjuwant Faster) i zajeżdżam na pole (przed 20), a na liściach zboża krople rosy, koła przy ciągniku mokre. I właśnie miałem nie pryskać, ale sobie myślę, co zrobię z tą miksturą? Czy się nie zepsuje? No i ostatecznie wypryskałem, i jak już mi jeden z Forumowiczów pisał - środek ma zadziałać. A dziś od 4:15 co chwilę pada, okropnie wieje, pochmurno. I też bym nie opryskał. Jutro niedziela, a na nowy tydzień pogody są niesprzyjające, jeśli chodzi o warunki do wykonywania zabiegów ochrony roślin, bądź dokarmiania (ciągłe opady). Tak więc, jednym słowem, trudna sytuacja z tym przetrzymywaniem tak przygotowanego roztworu przez jakiś dłuższy czas.

1490    5

1490 - Jeśli to nie będą duże opady i rośliny obeschną, to możesz pryskać. Wczoraj cały dzień u mnie wiało, a nawet trochę pokropiło. Przygotowałem sobie wieczorem Mustang Forte (+ adjuwant Faster) i zajeżdżam na pole (przed 20), a na liściach zboża krople rosy, koła przy ciągniku mokre. I właśnie miałem nie pryskać, ale sobie myślę, co zrobię z tą miksturą? Czy się nie zepsuje? No i ostatecznie wypryskałem, i jak już mi jeden z Forumowiczów pisał - środek ma zadziałać. A dziś od 4:15 co chwilę pada, okropnie wieje, pochmurno. I też bym nie opryskał. Jutro niedziela, a na nowy tydzień pogody są niesprzyjające, jeśli chodzi o warunki do wykonywania zabiegów ochrony roślin, bądź dokarmiania (ciągłe opady). Tak więc, jednym słowem, trudna sytuacja z tym przetrzymywaniem tak przygotowanego roztworu przez jakiś dłuższy czas.

Dięki właśnie wyszło słońce i zaraz jadę

Strazak76    1

pzebarwienia końcówek liści mogą wskazywać raczej na niedobór jakichś pierwiastków albo po np.moczniku jeżeli pryskałeś ale to tylko moje spostrzeżenia pozdro.

Mam pytanko zostało mi trochę revelera z tamtego roku , w tym na t2 kupiłem falcon i jak myślicie czy lepiej zrobić część revelerem a część falconem czy może lepiej zrobić mieszaninę z tych środków z góry dzięki za poradę?

patrykDF    4

Zdecydowanie odradzam. Ten mocznik zacznie działać w lipcu kiedy większość korzeni pszenicy już dawno obumarła i nie będzie zdolna do pobierania czegokolwiek.

Od kiedy mocznik zaczyna działac po 2 miesiącach?

mtz55 mozesz zastosowac mocznik na 3 dawka kilka dni wczesniej jak bys dawał saletre.

damianzbr    986
Napisano (edytowany)

Koledzy można mieszać Grodyl+Granstar+ Atlantis razem???

Można by.

A co polecacie w tej fazie na jednoliścienne w pszenicy? W dole pola odrodziła mi się stara łąka. Perzu nie ma ale wszystko inne co z trawiastych. Czym to tanio i skutecznie zwalczyć?

Edytowano przez damianzbr

batman17    1

panowie pomocy. jesienią pryskałem pszenicę snajperem 1l/ha, 3 tygodnie temu 20g grodyl i 1 l puma/ha, a przytulia dalej super zielona. czym ją zwalczyć, pszenica ma już 3 kolanka a miejscami pszytulia bierze górę nad pszenicą , czym to zwalczyć żeby nie uszkodzić pszenicy, proszę o pomoc?

Ulman    288

Wez jakiś fluroksypyr. Myślę że 120 - 150g/ha czystego składnika powinno wystarczyć. Możesz też spróbować karfentrazonem (Aurora z FN Agro) dawek niestety nie pamiętam,

Tomazi3p    44

panowie pomocy. jesienią pryskałem pszenicę snajperem 1l/ha, 3 tygodnie temu 20g grodyl i 1 l puma/ha, a przytulia dalej super zielona. czym ją zwalczyć, pszenica ma już 3 kolanka a miejscami pszytulia bierze górę nad pszenicą , czym to zwalczyć żeby nie uszkodzić pszenicy, proszę o pomoc?

Tutaj fluroksypyr wchodzi w grę. Karfentrazon jest kontaktowy, więc może nie do końca zwalczyć przytulię-zależy od gęstości łanu. PS. Muszę powiedzieć że trochę kasy u Cb poszło na herbicydy :)

marluk    29

ja dalem Lancet na wiosne i elegancko a jak gdziestam sie chwast pojawi to nie tragedia, po co tyle kasy pakowac jak kolega batman skoro mozna prosciej?

Strazak76    1

A ja zauważyłem , że ciepła zima dała znać o sobie i kto nie wykonał zabiegu na jesieni a pole ma dobrze zaopatrzone w chwasty to wiosną nie może sobie poradzić , a tu na forum to tylko garstka o tym pisze a w żeczywistości to takich ludzi jest dużo , sporo nasłuchałem się o tym w tym roku a i kasy ludzie utopili nie mało

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.