Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid1606    0

witam mam problem z pszenicą ozimą na jesień opryskana legato plus i wiosną było wszystko ok a teraz jest liść flagowy i pojawiła się również miejscami przytulia czepna, co z tym zrobić zostawić czy można jeszcze czymś opryskać w tej fazie pszenicy?

Masz w pszenicy już liść flagowy?

Ja polecam lancet świetnie działa na jedno i dwu liścienne tylko, że chwasty trzeba zwalczać wcześniej, w tak rozwiniętych zbożach można tylko im zaszkodzić...

tomek73    195

A gdzie teraz Lancet, Grodyl w dawce 30 g/ha, nawet po wykłoszeniu nie szkodzi.Raz pryskałem po wykłoszeniu w dawce 40 g i było super.

Wiadomość z agroFakt.pl

gucik131    7

srodek z fluroksyperem \, da rade z przytulią i jest w miarę bezpieczny

gwozd    101

U mnie też jęczmień jary w pszenicy przezimował a miałem nadzieje że wymarznie. Do T1 miał dużo chorób ale się mu poprawiło, dość mocno zaszkodził mu apyros. Na mijaku gdzie nie dostał herbicydu widać ości

mcpenza    3

Witam . Mam pytanie w jaki sposób mogę zasilić pszenic która ma bardzo jasny kolor do tej pory poszły 2 dawki N w pierwszej dałem 200kg saletry w drugiej 150kg po pierwszej zauważyłem że już coś nie gra więc do T1 dodałem 10 kg siarczanu magnezu + 10 kg mocznika + 3 kg Rosasol 8-24-34-2. Pole uprawiam pierwszy rok (dzierżawa ) przedplonem była jakaś mieszanka zbożowa pod korzeń pszenicy dałem 200 soli i 150 fosforanu. Proszę o opinie co może być nie tak.

losktos    120

mocznik + siarczanem magnezu lub mikrokomplex - to da chyba najlepsze i najszybsze efekty

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

kozik251    9
Napisano (edytowany)

Witam . Basforial exstra w dawce 7 l na ha można stosować w południe jak temperatura wynosi około 20 stopni i jest słonecznie ??

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

masa24    55

zobaczymy jak u mnie spisze sie mieszanka, tez mam gdzie niegdzie zielonkawe jasno zboze

poszlo 1 l seguris, 4 kg maximus 20 20 20, ekolist mikro 2 l + cerone

zobaczymy jak seguris w pelnej dawce sie spisze

KULAWA_KOZA    88

mcpenza 150kg na drugą dawkę to za mało

Myślisz że 3 worki 50kg saletry na 1ha cos dadzą? :lol:

Nawet nie drgnie ją ........

Ja na drugą dawke dałem 270kg saletry i po 2 tyg. dopiero pszenica jest ciemna :rolleyes:

Ale z mojego experymentu wywnioskowałem że na pszenice najlepsza jest saletra ta żółta z magnezem 32% Kędzierzyńska .

masa24    55

a co jak dajemy saletre, a potem powiedzmy 2 tygodnie nie ma deszczu

azot idzie na zmarnowanie? czy dopiero po deszczu idzie w korzen? jak to jest

kozik251    9

Witam . Basforial exstra w dawce 7 l na ha można stosować w południe jak temperatura wynosi około 20 stopni i jest słonecznie ??

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sorki mój błąd pomylił mi się ten granster 75wg miałem napisać Galaper 200 ec albo Starane 250 ec i tak jak kolega niżej napisał to własnie fluroksypyr.

lukaszm    10
Napisano (edytowany)

witam mam problem z pszenicą ozimą na jesień opryskana legato plus i wiosną było wszystko ok a teraz jest liść flagowy i pojawiła się również miejscami przytulia czepna, co z tym zrobić zostawić czy można jeszcze czymś opryskać w tej fazie pszenicy?

Ja też pszenicę ozimą na jesieni pryskałem Legato Plus (już drugi sezon). Załatwił on wszystko oprócz miotły i przytulii czepnej. Nie ważne, czy się go stosuje powschodowo czy przedwschodowo - efekt jest ten sam: miotła i przytulia nadal rośnie. Już go nigdy nie zastosuję. W tamten wtorek pryskałem Starane, podobnie jak w tamtym roku. Nawet jak masz przytulię wyższą niż pszenica, to i tak ją załatwi, jak dasz maksymalną zalecaną dawkę.

Edytowano przez lukaszm

Yngel    2

Spróbuj Snajper 600 SC u mnie mimo cieplej zimy jeszcze wiosną działał dość dobrze tylko trzeba było zrobić poprawkę na przytulie i do teraz jest czyściutko.

mcpenza    3

Ja na drugą dawke dałem 270kg saletry i po 2 tyg. dopiero pszenica jest ciemna :rolleyes:

Ale z mojego experymentu wywnioskowałem że na pszenice najlepsza jest saletra ta żółta z magnezem 32% Kędzierzyńska .

Więc co kolega radzi dać konkretną dawke azotu jeszcze ? dodam że z drugą dawke dawałem 8 dni temu a 10 dni poszedł mały mix dolistnie czyli 10 kg mocznika+10 kg siarczanu magnezu + 3 kg rosasol 8-24-34-2 przy okazji zabiegu T1 ? a może coś dolistnie coś zastosować czy czekać jeszcze bo już sam nie wiem a szkoda mi kasy którą włożyłem żeby tak zostawić

Yngel    2

Ja dawałem saletrę i cały czas jasna była a nawet żółta dopiero po podaniu dolistne mocznika z odżywką i siarczanem magnezu w kilka dni rozbujały pszenicę efekt murowany więc daj saletrę i dodatkowo dolistnie wtedy to ruszy no chyba że jest dość duża susza wtedy dolistnie mocznik może zaszkodzić, kiedyś przypaliło mi pszenicę.

losktos    120

iel dałeś na pierwsza dawkę że teraz dałeś aż tyle? Planujesz jeszcze 3 dawke?

a co jak dajemy saletre, a potem powiedzmy 2 tygodnie nie ma deszczu

azot idzie na zmarnowanie? czy dopiero po deszczu idzie w korzen? jak to jest

niewielka część pójdzie na zmarnowanie. Saletra nie potrzebuje wiele wody do rozpuszczenia, rosa również pomaga w rozpuszczeniu. Część formy amonowej zapewne się ulotni przed rozpuszczeniem ale za to masz mniejsze straty ze strony wymywania formy saletrzanej więc ogólnie rzecz biorąc nie powinno być jakiś drastycznych strat

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

panczo1922    68

ponawiam moje pytanie...

kiedy daje się dawke azotu "na kłos"???

teraz jak wychodzi flagowy czy jak kłosy są na wierzchu?

Yngel    2

3 termin - przed kłoszeniem, do fazy przed otwarciem pochwy liściowej, do 50 kg N/ha, gdy zboże było skracane, najlepiej w formie MOCZNIKA, który w tym terminie najskuteczniej wpływa na poprawe zawartości białka w ziarnie.. Pszenica do początku kłoszenia może pobrać 150 kg/ha azotu, a po tym okresie maksymalnie do 40-50 kg, gdy ma optymalne warunki wzrostu, w tym dostatek wilgoci.

http://nawozy.eu/doradztwo/nawozenie-upraw/nawozenie-pszenicy-ozimej.html

Maro0    10

Ja III dawke daje gdy kłosy sa na wierzchu 34kg/ha, i T3 na to i koniec :)

Witam ! Co polecenie na t2 mam problem chyba z brunatna plamistoscia lisci na t1 polowa pszenicy był tilt a druga duett star.post-34937-0-22997000-1399470074_thumb.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)