Skocz do zawartości

Polecane posty

Mareg    1

jaki środek polecacie z fungicydów żeby cena równała się jakość ( nie dawałem jeszcze nic na T1 )

Wiadomość z agroFakt.pl

knoro93    167

Pszenica jara ,czy mogę jednego dnia prysnąć dolistnie i rosypać saletry?

Możesz było już o tym setki razy na forum.

KULAWA_KOZA    88

W końcu skróciłem ją .U mnie w słońcu 37* ludzie dziś kropią , w końcu pogoda na oprysk, bezwietrznie i bez deszczu.

Agil bardzo azoto lubny , nie wiem ile trzeba by mu dać N by był tak ciemny jak KWS OZON :)

Poszło 2x prawie po 300kg saletry i nie dorównuje tak ciemnym kolorem jak KWS OZON :D

Ale łodyge to ma....... :D jak prawdziwy facet :lol:

Michalmeer    366

w poniedzialek jechałem na miotłe Pumą i dzisiaj chciał bym na grzyba drugi raz do tego siarczan mocznik i odzywki ... moge już ją opryskać ?

jacek37    3

mam pytanie 10 kwietnia pryskałem 0,2 modusa i 1,3 ccc teraz po deszczach bamberke zaczyna kłaśc jest bardzo gesta w miejscach gdzie nie prysnołem to już lerzy dostała 130 kg azotu stanowisko po rzepaku co jej dac modus czy cerone? i w jakiej dawce prosze o porade

lelo22    0

Panowie dzisiaj pryskałem na grzyba pszenice i na jednym kawałku wyszła mi troche za mała dawka. Tzn miało być 0,6 a mi wyszło coś ok 0.55 l/ha. Biędzie miało to jakieś odzwierciedlenie w skuteczności środka czy to za mała różnica żeby miało jakiś wpływ?

ppwolf38    6

Mam pytanko...czy moge na dniach opryskac drugi raz moddusem? przedwczoraj poszlo T2...

lisc flagowy dopiero zaczyna sie wylaniac z pochwy...

moge do moddusa dodac przy okazji jakies odzywki? typu siarczan ,plonvit?

kiedy mniej wiecej bedzie dobry moment na 3 dawke saletry?...w najblizszym czasie zapowiadaja ze bedzie padac to by sie ladnie rozpuscila ale z drugiej strony czy to troche nie zawczesnie ?

Edytowano przez ppwolf38

KULAWA_KOZA    88

Dziś zrobiłem mały experyment .

Tydzień temu taki mały kawałek 0.2 ha pryskałem modusem w dawce 0.4l/ha

a dziś taka sama dawka powtórka bo mi zostało z pszenicy którą dziś pryskałem.

Ciekawe co się stanie :)

grego    218

kurcze wieczorem zorientowałem się że na jarą wyszło mi 0,5l Mustanga Forte, jak jutro opryskam 0,3l zadziało to czy trzeba jechać od nowa pełną dawką?

losktos    120

jaki środek polecacie z fungicydów żeby cena równała się jakość ( nie dawałem jeszcze nic na T1 )

Duet Star + Atak. Pryskałem w tym roku i jak narazie efekty super

Mareg    1

pryskałem dziś Stabilanem i zastanawiam się czy nie za późno ponieważ była juz prawie po kolano ;(

Mareg    1

nie chodzi już mi o efekt tylko czy nie zaszkodziłem kłosom i czy nie będzie problemu przy kłoszeniu? ( faza BBCH 37 )

Edytowano przez Mareg

Kamilmkm    9
Napisano (edytowany)

zależy od dawki, jak nie dałeś więcej niż jakieś 1,5L to nie powinno być problemów, tylko że i efekt skracania będzie mizerny.

Ogólnie zboża strasznie gonią, mam porównanie na pszenicy TULSA (bardzo niska odmiana), na części dałem 0,15modusa+1L ccc i tam gdzie nie opryskane to zaczynam się bać o nią ale tragedii jeszcze nie ma. Natomiast Meister dostał 0,3 modusa i 1,3 ccc w idealnym momencie i jest jeszcze większy od Tulsy niepryskanej. Nie wiem co by było gdybym nie opryskał. A to dopiero połowa liścia flagowego więc jeszcze 10-15cm urośnie.

Edytowano przez Kamilmkm

Mareg    1

miałem tą świadomość , że juz jest za późno (wcześniej pogoda nei pozwalała bo padało) i dałem tylko 1L , bo stosowałem razem z mocznikiem , siraczanem , odżywkami i fungicydem i nie chciałem lać za dużo zeby sie nie zwarzyło

mich18    25

Ja wczoraj opryskałem pszenice arktis modusem 0,3l na 1ha,wczesniej na pierwsze kolanko 1 cm przed wezłem krzewienia stosowałem antywylegacz w dawce 1l i nie pomogło bo pszenica do kolan.

Tomek90    195

zależy od dawki, jak nie dałeś więcej niż jakieś 1,5L to nie powinno być problemów, tylko że i efekt skracania będzie mizerny.

Ogólnie zboża strasznie gonią, mam porównanie na pszenicy TULSA (bardzo niska odmiana), na części dałem 0,15modusa+1L ccc i tam gdzie nie opryskane to zaczynam się bać o nią ale tragedii jeszcze nie ma. Natomiast Meister dostał 0,3 modusa i 1,3 ccc w idealnym momencie i jest jeszcze większy od Tulsy niepryskanej. Nie wiem co by było gdybym nie opryskał. A to dopiero połowa liścia flagowego więc jeszcze 10-15cm urośnie.

Po co to skracać taka odmianę bardzo niska to jest do kolan jak muszelka przy 7t stoi bez problemu, gdzie ją ma polożyć przy prawidłowej agrotechnice?

milanreal1    290

Było dosyć sucho przy temperaturze ok 18'C, mocne słońce. Nie jestem pewien czy rano następnego dnia nie było przymrozku. A być może to działanie miedzi z Super5 bo słyszałem głosy że trzeba z nią uważać przy ostrym słońcu.

No z miedzią może być różnie, ale sądzę aby to było od tego.

Te objawy są typowe dla mieszanin z odzywek, fungicydów z moddusem zastosowanym zbyt wcześnie. Jak dawałeś coś z forma amidową mocznika to wtedy roślina aby wyrównać stężenie musi pobrać wodę z gleby, jeżeli było sucho to roślina wody pobrać nie mogła i pojawiły się przypalenia.

co na t2 w ozimej na t1 poszedł soligor?? wpszenicy flagowy sie pojawia wariant ekonomiczny prosze

Może coś w stylu menara? Ok 85zł/ha.

mam pytanie 10 kwietnia pryskałem 0,2 modusa i 1,3 ccc teraz po deszczach bamberke zaczyna kłaśc jest bardzo gesta w miejscach gdzie nie prysnołem to już lerzy dostała 130 kg azotu stanowisko po rzepaku co jej dac modus czy cerone? i w jakiej dawce prosze o porade

Ostro. Chyba w takim razie trochę za mało moddusa w I zabiegu. W jakiej fazie jest pszenica? Teraz 0,3l moddusa lub 1l cerone, termin na wczoraj praktycznie.

Panowie dzisiaj pryskałem na grzyba pszenice i na jednym kawałku wyszła mi troche za mała dawka. Tzn miało być 0,6 a mi wyszło coś ok 0.55 l/ha. Biędzie miało to jakieś odzwierciedlenie w skuteczności środka czy to za mała różnica żeby miało jakiś wpływ?

Nie masz się czym martwić 0,05l to tyle co nic ;)

Mam pytanko...czy moge na dniach opryskac drugi raz moddusem? przedwczoraj poszlo T2...

lisc flagowy dopiero zaczyna sie wylaniac z pochwy...

moge do moddusa dodac przy okazji jakies odzywki? typu siarczan ,plonvit?

kiedy mniej wiecej bedzie dobry moment na 3 dawke saletry?...w najblizszym czasie zapowiadaja ze bedzie padac to by sie ladnie rozpuscila ale z drugiej strony czy to troche nie zawczesnie ?

Niektórzy zalecają że najlepszy termin na 3 dawkę saletry to faza liścia flagowego.

Moddus możesz jeszcze dać, teraz byłby najlepszy moment. Jak chcesz dodawać odżywki to późnym wieczorem oprysk.

grego    218

a czy do T2 można dodać jeszcze mocznik i siarczan i w jakim stężeniu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.