Skocz do zawartości

Polecane posty

ZETTI77    1

u mnie na arkadi też tak sie porobiło i to tydzień po zabiegu siarczan+capallo + stabilan + monus. Coś mi tu sie wydaje że to wina jednak przymrozków które miejscami można było nazwać mrozem. Pożyjemy zobaczymy.

Wiadomość z agroFakt.pl

KULAWA_KOZA    88

+ - 2tyg , mniej wiecej po takim czasie jak stosujesz saletre.

Ile MOCZNIKA daje się do opryskiwacza? ile kg na ha?

Stężenie 6%

czyli 18kg mocznika na 300l wody.

Znam przypadki co dają 25kg na 300l wody i jest OK.

Hej Koledzy,

mam pytanie - moja pszeniczka wygląda jakby jej przypaliło końcówki - co to może być?

Odmiana - Bristol

Nawożenie - 1. 55N (20.02) 2. 80N (31.03)

Opryski -

jesień

Glean+Legato Plus,

wiosna

mocznik(10kg) + siarczan magnezu (5kg) + Plonvit Z (1,5l) + Adob CU (1l) (2.04)

Tilt Turbo (0,7l) + Mondatak (0,9l) + Moddus (0,3l) + CCC (0,3l) (12.04)

czy winą przypalenia może być ostatni oprysk - T1 + skracanie? oprysk wykonany gdy pierwsze kolanko było od 1-3cm nad węzłem, część w godzinach 12-13, reszta po 17, dzień słoneczny. Pomiędzy częściami pryskanymi o różnych godzinach nie ma różnicy. Jedynie odmiana KWS Magic na tym samym polu tak samo prowadzona jest dużo mniej "przypalona". Poniżej zdjęcia:

EDIT: jeszcze jedno pytanie - muszę na części tego pola zrobić poprawkę na dwuliścienne - mam kupiony Mustang Forte - mogę wjeżdżać, czy dać jej trochę odetchnąć?

78118d2a899daca8gen.jpg

a23c8c1fa1635f68gen.jpg

ed36be5255c6fdf5gen.jpg

Kolego to standard w tym roku , chyba u każdego pszenica ma takie końcówki :(

Co za paskudny rok. Rzepaki z popękanymi łodygami od mrozu, pszenica z żółtymi końcówkami i kropkami od zimna, gradu, a może mrozu, ziemniaki zmarznięte. A w tv pewnie i tak powiedzą, że będą rekordowe zbiory bo wcześnie wiosna przyszła i są optymalne warunki dla upraw.

lew908    207

Teraz to będzie trzeba jeszcze się modlić żeby nie był tak jak w tamtym roku że jak przyjdzie do zapylania zbóż to będzie zimno i mokro.

jogi123    0

Panowie co z tymi koncowkami czy to przypalenie czy choroba u mnie wyglada to podobnie 10 dni temu dostała 0,2 modusa i 0.6 ccc

78118d2a899daca8gen.jpg

1490    5

Witam wychodowałem jakieś zielsko w pszenicy ozimej był chisel ale nie ruszył tego muszę poprawiać tylko co to jest iczym prysnąć z góryn dzięki za pomoc post-103252-0-46889100-1398191450_thumb.jpg

MarcinC360    6

U mnie też gdzieś dziwnie miejscami wygląda pszenica, najwięcej jest tego na uwrotach i od drogi :unsure: opryskana tilt turbo 0,9l+ mirage 0,9l ale jeszcze wcześniej pszło gold+izoherb (we właściwej fazie). Mysle, że to może przebarwienia tak jak piszą na etykiecie. I tak oto miejscami wygląda:

post-2273-0-22686400-1398191359_thumb.jpg

post-2273-0-95526700-1398191480_thumb.jpg

post-2273-0-61813700-1398191505_thumb.jpg

Ogólnie mysle, że wygląda nieźle

post-2273-0-12136500-1398191576_thumb.jpg

maniek20    71

marian2011 ty chcesz pume dawac na jarke jak ona niema zastosowania do jarej pszenicy stosowaleś kiedyś juz

Mareg    1

pryskałem 2 tygodnie pszenice ozime chiselem i rubinem i bardzo nie widać , żeby chwasty ruszyło , nie wiem czy poczekać jeszczeczy zrobić poprawke , po ilu dnaich jesli ktos stosował wzieło u was ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za pare godzin

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mogę wymieszać modusa 250 z antywylegaczem, i środkami grzybowymi mocznikiem i odżywką ???

tak dokładniej to:

modus 250 0,3 l/ha

antywylegacz 675 sl 1 l/ha albo stabilan nie wiem jeszcze zobaczymy

halny 200 ec 0,10 l/ha

tenore 400 ew 0,5 l/ha

soprano 1125 sc 0,5 l/ha

procam 1.5 kg / ha [ODŻYWKA]

MOCZNIK 15 KG / HA

ZASTANAWIAM SIĘ CZY MOGĘ TYM OPRYSKAĆ ZBOŻE I MOŻE JESZCZE DODAĆ SIARCZAN MAGNEZU ???

NIE ZWAŻY MI SIĘ ??

grego    218

raczej choroba już pare postów wcześniej pisali. U większości tak jest :P

jeśli faktycznie to choroba (septarioza) to ręce opadają bo pryskałem z 2 tyg temu DUET STAR + Mirage czyli na septarioze mieszanka nie słaba i takie coś? Myślałem aby przejechać jeszcze raz mikro + siarczan magnezu ale może na razie lepiej nie ruszać.

Edytowano przez grego

Yngel    2

Pryskałem tydzień temu chwastoxem trio 1,5l/h pszenice jarą i jęczmień jary i coś słabo widzę działa, pogoda była super +15C, ostrożeń polny wygląda na nieruszony i inne chwasty w fazie siewki co były to też wyglądają jak by rosły dalej ehhh nigdy już tego badziewia nie kupię ;[ mam też przetaczniki i myślę nad SEKATOR 125od pryskał ktoś??

jogi123    0

U mnie pszenica 15 dni temu dostała tez fungicyd topsin + odrzywka mocznik siarczan mag. po paru dniach modus i ccc i tez jest jakby przypalona albo choroba

cobrap    0

Witam wychodowałem jakieś zielsko w pszenicy ozimej był chisel ale nie ruszył tego muszę poprawiać tylko co to jest iczym prysnąć z góryn dzięki za pomoc post-103252-0-46889100-1398191450_thumb.jpg

kolego to jest bardzo dorodny chaber blawatek a w takiej fazie to kiedys stosowalem Starane bodajze z Granstarem ( nazwa handlowa Granstar Strong) albo Mustang Forte

lonoh    30

Za duży zbieg okoliczności żeby te żółte końcówki to septerioza, każdy kto pryskalem tydzień temu i więcej fungicydami i moddusem to sie pojawiły te przebarwienia także to raczej przypalenia są po odprysku i jeszcze doszły do tego niskie temperatury

Mareg    1

co bedziecie robic z tymi przebarwieniami , zarazą na pszenicy bo widze , że nie tylko ja mam ten problem ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.