Skocz do zawartości

Polecane posty

farmervip    78

Koledzy mam pytanko 3 dni temu pryskałem pszenice Huzarem po jakim czasie moge wjechac z nawozami dolistnymi i odzywkami?

Ja bym z tydzień poczekał

• Like 1

ppwolf38    6

Tak ja to wiem tylko chodzi mi bardziej o to kiedy sypnac mocznik zeby byl dostepny w odpowiednim momencie(na klos) :huh:

Wiadomość z agroFakt.pl

Renault9514    49

Witam,

Czy mogę zmieszać herbicyd Gold z siarczanem magnezu i kristalonem?? wiem że nie powinno sie mieszać odżywek z herbicydami ale mam 0.5 ha gorszej pszenicy i nie pryskałem aby jej jeszcze nie pogorszyć a teraz pasowało by jedno i drugie bo trzeba daleko jechać z opryskiwaczem dlatego razem, jakbym opryskał wieczorem to może by się nic nie stało ;)

czy nic się nie stanie jak dam na 2 kolanko 0,8 ccc i 0,3 moddusa?? co prawda gdzie nie gdzie jest 2 kolanko, ale poytam aby mieć pewność moim zdaniem to najwyżej ccc nie zadziała bo modus powinien :)

Edytowano przez Renault9514

KULAWA_KOZA    88

http://e-fotek.pl/im...06881637086.jpg

http://e-fotek.pl/im...20233627376.jpg

U mnie po Ferti 19-19-19 poszła jak petarda , ma gdzieś 35cm wysokości jak nie lepiej. :)

4 dni temu poszła jeszcze saletra i Foliq magnezowy :)

Chwastów nie uświadczy , pszenica czysta jak łza :)

Wszystkie chwasty spaliło :)

Miotła spalona , przytulia czepna i inne uciążliwe też :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

karolr2    180

A moja wygląda tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49f0302a8d9e712b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/418bf8e04664402c.html

W marcu dostała 250 saletry i ze 2 tygodnie temu 25kg siarczanu magnezu z mocznikiem i jakoś nie dawno tilit z mirage. I albo siarczan przypalił albo nie wiem co jest że ma takie końcówki żółte widać to z daleka. No bo chyba nie przymrozek bo było w tygodniu -5 nad ranem. Planuje rano dać saletry 100kg oraz moczniku 100kg razem zmieszam i rozsieje o ile pogoda nie przeszkodzi

karolr2    180

Twoja lepiej wygląda.Nie mam w domu żadnych nawozów dolistnych oprócz siarczanu magnezu. Rano dam tak jak napisałem wcześniej a po niedzieli coś dolistnie.

milanreal1    290

No generalnie wszystkie zabiegi wykonuje wieczorem. To modusem można pryskać np w słoneczy dzień np koło 14?

Jak najbardziej, moddus najlepiej działa gdy się da na słońcu, zapewnia to szybkie przemieszczanie w roślinie ;)

Witam. Dwa dni temu przypadkowo na 5 ha poszło 1.4 l antywylegacza a miało być max 1.1 i 0.3 modusa pszenica z pierwszym kochankiem 1-2 cm nad węzłem. Nawozenie na bd na poziomie 180-190N.Chciałbym się zapytać czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne ?

Nie powinno być żadnych ;)

Tak ja to wiem tylko chodzi mi bardziej o to kiedy sypnac mocznik zeby byl dostepny w odpowiednim momencie(na klos) :huh:

Mocznik na kłos jest złym rozwiązaniem. Lepsza jest saletra amonowa na liść flagowy.

Witam,

Czy mogę zmieszać herbicyd Gold z siarczanem magnezu i kristalonem?? wiem że nie powinno sie mieszać odżywek z herbicydami ale mam 0.5 ha gorszej pszenicy i nie pryskałem aby jej jeszcze nie pogorszyć a teraz pasowało by jedno i drugie bo trzeba daleko jechać z opryskiwaczem dlatego razem, jakbym opryskał wieczorem to może by się nic nie stało ;)

czy nic się nie stanie jak dam na 2 kolanko 0,8 ccc i 0,3 moddusa?? co prawda gdzie nie gdzie jest 2 kolanko, ale poytam aby mieć pewność moim zdaniem to najwyżej ccc nie zadziała bo modus powinien :)

Herbicyd i odżywki lepiej oddzielnie.

Nic stać się nie powinno ale jednak bym radził zejść z CCC do 0,5l.

masa24    55

ponawiam pytanie o stoswaie dolistnie nawozow npk

jest sens?

czy w fazie liscia flagowego taki oprysk ma jakies zalety? w tej fazie juz chyba liczba ziaren w klosie jest ,,zaprogramowana" i taki oprysk nie pomoze?

albo oprysk na klos, da cos?

maciek56    4

Witam planuje dzis opryskac pszenice ktora ma juz 2 kolanko moddusem 0,3 l + CCC 0,5 l ale nadaja 22 stopnie i sloneczna pogode czy moge jechac z taka mieszanina w godzinach poludniowych czy lepiej wstrzymac sie do wieczora?? Podobno moddus dziala lepiej w wyrzszych temperaturach ale boje sie zeby nie pszypalic.

marluk    29

hej panowie, jak myslicie stanie sie cos jak w takie temperatury jak teraz opryskam pszenice mocznikiem 12kg + siarczan magnezu 12kg na ha? oczywiscie oprysk po 16 godzinie.

limusine    8

Według mnie to septorioza. U mnie to samo się zrobiło jakiś czas temu 11.04 pryskałem fungicydem +moddus i ccc, dzisiaj byłem na polu obejrzeć pszenice rozwój plam wydaje się być zahamowany a nowe liście rosną już bez przebarwień :)

ZETTI77    1

pojawiają sie jakieś owady na pszenicy, pryskacie teraz faza 1-2 kolanko czy poczekać do liścia flagowego?

Szarlej    68

Po jakim czasie od zabiegu herbicydem mogę wjechać z azotem? Pryskałem głównie Huzarem.

rogerr33    0

Witam

Mam takie pytanko co sadzice o srodku medax top? kupilem troche tego srodka ale nie mam bardzo kiedy zastosowac ale wydaje mi sie ze mozna zastosowac w roznych etapach do liscia flagowego ale nie wiem od kiedy mozecie powiedziec w jakiej fazie najwczesniej mozna prysnac jak jest kolanko mozna juz pryskac? i mam zamiar wymieszac z krystalonem zielonym ok stezenie0.5% i mikrostartem 1kg na ha do tego siarczan moze byc taka mieszanka?

marian2011    111

Ok soboty czas pryskac pszeniczke jarą mam chwastox turbo i Pumę, pryskać osobno czy razem z Pumą pytam bo różne miałem sytuacje raz przypalone czubki listek ale mógł przyczynić się do tego przymrozek innym razem myślałem że za wcześnie poszedła Puma i w żniwa sporo było głuchego

Marq    0

Hej Koledzy,

mam pytanie - moja pszeniczka wygląda jakby jej przypaliło końcówki - co to może być?

Odmiana - Bristol

Nawożenie - 1. 55N (20.02) 2. 80N (31.03)

Opryski -

jesień

Glean+Legato Plus,

wiosna

mocznik(10kg) + siarczan magnezu (5kg) + Plonvit Z (1,5l) + Adob CU (1l) (2.04)

Tilt Turbo (0,7l) + Mondatak (0,9l) + Moddus (0,3l) + CCC (0,3l) (12.04)

czy winą przypalenia może być ostatni oprysk - T1 + skracanie? oprysk wykonany gdy pierwsze kolanko było od 1-3cm nad węzłem, część w godzinach 12-13, reszta po 17, dzień słoneczny. Pomiędzy częściami pryskanymi o różnych godzinach nie ma różnicy. Jedynie odmiana KWS Magic na tym samym polu tak samo prowadzona jest dużo mniej "przypalona". Poniżej zdjęcia:

EDIT: jeszcze jedno pytanie - muszę na części tego pola zrobić poprawkę na dwuliścienne - mam kupiony Mustang Forte - mogę wjeżdżać, czy dać jej trochę odetchnąć?

78118d2a899daca8gen.jpg

a23c8c1fa1635f68gen.jpg

ed36be5255c6fdf5gen.jpg

Edytowano przez Marq

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie tez jakies owady i skrzypionka juz dziwne ... ja chyba do flagowego poczekac dzis t1 robilem i dopiero zauwazylem jak pryskalem ze cos jest

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.