Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
g2osc    25

Panowie z racji naszej kochanej pogody nie dało rady wjechać w pszenżyto i prysnąć je na chwasty czy mógł bym jeszcze się na to pokusić?? pryskam huzarem

Proszę o rade bo mam dylemat

Pozdrawiam

Yngel    2

Panowie z racji naszej kochanej pogody nie dało rady wjechać w pszenżyto i prysnąć je na chwasty czy mógł bym jeszcze się na to pokusić?? pryskam huzarem

Proszę o rade bo mam dylemat

Pozdrawiam

Do 1 kolanka to lancetem plus albo mustang do 2 kolanka tylko musisz dodać coś na miotłe jak chcesz

XTRO    181

u mnie Toras ma faze 0,8cm pierwszego kolanka, 10 dni temu dałem drugą dawkę N (jak kolanko było ciut nad węzłem krzewienia- około o,3-0,5 cm )

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    291

panowie jutro jedyny dzień słoneczny, oprysk mogę zacząć o 16, pszenica ma 1 kolanko, chcę wjechać z 1l ccc 0,2l moddusa fungicydem i odżywka, czy nie będzie to późny zabieg ???? (chodzi o to że mogę dopiero po południu) w piątek pokazują już deszcz. podziałają regulatory i fungicydy czy szkoda kasy??

Na moddus a trochę późno ale może być, jak nie ma innej możliwości to jechać koniecznie. Ja popada godz po zabiegu to zadziała ;)

wczoraj ponad 10-15 stopni ciepła i modus+ccc w nocy ponoć prawie zero, dziś już jest 15.

Ciekawe co z tego wyjdzie.

O której godz był stosowany CCC z moddusem.

a co sie stanie jak CCC da sie przed 1kolankiem ,albo po 1 kolanku. Są jakieś negatywne skutki?

Zależy w jakiej dawce.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Ulman    389

Intizam to odpowiednik Duet ulta czyli tiofanat i epoksykonazol. Na mączniaka będzie słabo. Ja dałbym na T2 lub T3.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

KULAWA_KOZA    91

panowie a co to za żółte końce liści na pszenicy się pojawiły po tym zimnie ? tylko taki pas około 100metrów szeroki 6 metrów.

88522703160397035847.jpg

lonoh    31

W jakiej dawce grodyl zwalczy przytulie? Chodzi o poprawki bo jakaś ta przytulia jest po niedopalana po Galaperze i są place gdzie jest malutka i zielona jakby jej nic sie nie stalo

KULAWA_KOZA    91

też tak myśle dlatego dziś poszedł Foliq magnezowy w dawce 3l/ha.Do tego druga dawka saletry w dawce 270/300kg :rolleyes:

maniek20    73

panowie co sie stanie pszenicy jarej jak ma dopiero 2 liscie a opryskalem ją modusem 0,2 +stabilan 1l +bosfoljar ekstra bo wedlug etykiety nie powino sie stosować modus czesniej jak przed konicem krzewienia a stało sie tak bo to niestety była wsiewka po zimie

aster453    24

Nikt nie jest nie omylny kazdemu coś sie może pomieszać nie oceniajmy ludzi z góry. Ile tej pszenicy było kolego?

1 hektar mało/dużo orka będzie qq

ogar118    62

Czy macie problem z rozwadnianiem modusa? u mnie jak tylko go wleje do wody robi się taki glut biały coś jak guma do żucia. Pytałem sprzedawcy to nie wie czemu tak się dzieje. Możliwe żebym miał jakiegoś trefnego czy to jest normalne?

lonoh    31

To jest normalna sprawa z modusem, te gluty napewno sie rozpuszcza.Jak nie chcesz ich miec w opryskiwaczu to rozrób modusa w jakimś wiaderku i pózniej wlej do opryskiwacza.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

ogar118    62

Mieszadło chodziło cały czas. Ok dziki trochę się uspokoiłem. A można go mieszać np z jakimś mocznikiem, siarczanem, odżywką, grzybówką?

gucik131    7

ja zrobiłem miksa nie widzę negatywnych skutków póki co. odżywka+ moddus + mondatak + corbel + propico + ccc. tylko deszcz po 4 godzinach. nie wiem czy będzie w pełni działał

Agrest    719

Dwa tygodnie temu zastosowałem na pszenicę i pszenżyto Medax 0,6l i antywylegacz 1l. Pszenżyto Fredro na najlepszym kawałku miało pierwsze kolanko około 2,5cm od węzła krzewienia, na pozostałych około 0,5cm. Wczoraj chodząc po nim źdźbła strzelały pod butem jak zapałki. Znaczy, że chyba środki zadziałały :) W środę wylałem drugą dawkę RSM około 180l/ha. Pierwszy raz stosuję skracanie i wyższe nawożenie azotowe, zobaczymy co wyjdzie w sierpniu.

Do Medaxu dodałem Helicur, ale chyba cudów to po nim spodziewać się nie można. Poprawka będzie chyba Duettem Star

kronolus    1

Co sie stanie jezeli zmieszam magnez z potasem?? Duzo osob pisze ze miesza odzywki NPK z siarczanem i nic sie nie dzieje. Czy to stwierdzenie jest czyms potwierdzone czy to poprostu wyobraznia kolegi??

W zeszłym roku właśnie zmieszałem foliq krystaliczny z siarczanem i mi pszenice troche pokręciło odmiana Bamberka dostała dziwnych plam i już nie było plonu dobrego.

Mam swoje doświadczenie koleś z ODR zwrócił mi na to uwagę oczywiście chodzi o ten magnez mieszany z potasem może przesadziłem z dawką nie wiem ale od tamtej pory nie mieszam .

Edytowano przez kronolus

dancio    4

Koledzy mam problemy pszenicą jarą, żółkną od góry liście czym, mogę teraz zapobiec z góry dziękuje :)

knoro93    171

Daj odżywki ;)

Pytanie ode mnie do jakiej fazy tzn do jakiej wysokości kolanka nad węzłem krzewienia moge zastosować 0,2 moddusa i 0,8 ccc. Dziś patrzyłem to jest 1 cm nad węzłem może mniej a pryskać bede mógł dopiero w piątek to pewnie będzie z 1,5 cm do 2 cm nad węzłem krzewienia czy to nie za późno na skracanie tymi preparatemi?

damaxyz    16

Witam,

Pszenica ozima (Akteur i Genius) w marcu otrzymała dawkę 300 kg saletrzaku i wczoraj (pogoda niestety nie pozwoliła wcześniej - deszcz) popryskałem Lintur + Axial. Proszę Was o radę co proponujecie podać teraz - czy nawóz dolistny mocznik + siarczan + odżywki czy może coś innego. Ziemia klasy I i II.

Z góry dzięki.

Yngel    2

Ja bym dał saletrę doglebowo i dolistnie mocznik (nie za dużo)+siarczan+odżywka i fungicyd jeśli jeszcze nie pryskałeś wtedy zboże dostanie kopa i ruszy pełną parą.

Edytowano przez Yngel

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez bambik999
      Witam,
      chciałbym sie dowiedzieć jak się włącza swiece w case. (dokładny model to 745xl)
    • Przez lidka25495
      Witam . może ktoś mi pomoże otóż posiadam new holland td 5050 i chodzi mi o kalibracje skrzyni czy rewersu mechanicznego. jak to zrobić i czy da się samemu ?? jak włączam rewers np do przodu czasami jest szarpnięcie tak jakby ciągnik nie był dobrze wysprzeglony i słychać zgrzyt w skrzyni, ale nie zawsze się tak dzieje .skrzynia to Synchro Shuttle 12 na 12 ...  szukałem w instrukcji ale tego nie ma może obędzie się bez serwisu , a jeśli ktoś wie to niech da znać ile kosztuje taka kalibracja w serwisie .proszę o pomoc i z góry dzięki koszt
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670