Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaco25    262

witam! mianowicie mam podobny problem w pszenicy baberka są place na polu gdzie pszenica wyglada mizernie i całkowicie robi sie zółta nie wygląda mi to na chorobę grzybowa ,a raczej brak jakiś składników jakich? dałem jej dwa razy już nawozu po 200kg teraz mam pryskać na chwasty atlatnis plus mustang i teraz jest pytanie czy nie zaszkodzi na tą chorą pszenice herbicyd ? czy nie lepiej dać teraz tilt turbo plus odzywki np mocznik insol 3 siarczan magnezu moze ktoś się wypowie na ten temat ? dzięki pozdrawiam

Ja też mam bamberkę kupiłem na próbę kwalifikat, pszenica posiana na 3a i u mnie końcówki przyżółknięte ale tylko na bamberce, toras, potenzial i agil wyglądają normalnie, tylko na tej żółte przebarwienia i były by niedobory siarki i magnezu?

Dziwi mnie jak w zimie było kilka dni mrozu to ją mi najgorzej sponiewierało nawet te niemieckie lepiej wyglądały, może te przymrozki jej zaszkodziły??? Albo skoki temp. dzisiaj dostała profilaktycznie 100kg/ha saletry zobaczymy....

skywalker89    39

kolego ja równiez mam bamberkę i mam to samo, a na jednym polu mam dwie inne odmiany i jedna odmiana to samo co bamberka ma, a druga na tym samym polu normalna... U niektórych okolicznych rolników widzę podobne objawy, które pojawiły się po tych przymorzkach sprzed 2 tyg..

Już sam miewam wątpliwości co to może być, ale narazie obstaję przy tych przymrozkach..

brutus44    5

ja mam pszenice sailor i też plamy i pasy bardzo kiepskiej.Pszenica bardzo blada,nic się nie krzewiła i teraz wypada.Place te były już jesienią.Zaobserwowałem że na żyłach gdzie jest gorsza ziemia.Kolega też ma place i jego teoria- że nabawiła się grzyba jesienią i mróz jej zaszkodził bardziej niż zdrowej pszenicy.Fungicydu jeszcze nie dałem bo u nas ciągle pada lub wieje lub przymrozki nocne.

Co do tytanitu to stos kilka lat praktycznie we wszystkim.Nie wiem czy działa-może płace podatek od naiwności ;) .Tak szczerze to myśle dawać mniej nawozów i odżywek-bo 10 lat temu nic nie stos a plony miałem lepsze niż ostatnie lata

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    196

Także Sailor mi się nie podoba, bardzo widocznie reaguje na mozaikach, ciut słabsza gleba i już widać róźnicę z daleka. Siedzi, siedzi i nie rośnie Arkadia lepiej trochę.

matyziak    6

U mnie Sailor wygląda możliwie. Tyle ze posiałem go na polu klasy 2(pierwszy zasiew na tym polu, świeży nabytek, wcześniej był tam sad potem ugór). Jedyne co to miejscami słabo powschodził i trochę rzadki, ale to wina uprawy przedsiewnej. Nie jestem przyzwyczajony do tak zwięzłej gleby i popełniłem błąd. Po orce gleba się tak zeschła, że uprawa agregatem uprawowym potem siew agregatem talerzowym a bryły wielkości głowy i twarde jak kamienie.

Roberto653    1

Witam. Mam zamiar opryskać przenicę odżywką, chcę dać siarczan magnezu (mikrokompleks), basfoliar 10l na hektar i mocznik, i nie wiem jak zrobić czy zastosować najpierw siarczan z mocznikiem i za tydzień basfoliar czy wszystko razem w dwóch takich samych dawkach?

Xawier    33

Ile max można dać siarczanu magnezu jednowodnego w oprysku? Z ekolistem Z 2l/ha i nie wiem czy może dać jeszcze mocznik ale chyba poczekam bo dziś druga dawka saletry 60kg N poszło to może mocznik na później z kolejnym ekolistem pójdzie ale to zależnie od warunków i wyglądu

masa24    55

tak caly czas mysle, zamierzam na druga dawke azotu dac saletre 250 kg. na forum radzono zeby dac 150 a potem miedzy 3-4 kolankiem 100 kg. wszystkie zrodla przy dawaniu 2 krotnie azotu podaja ze nalezy dac przy ruszeniu wegetacji i podczas strzelania w zdzblo, nie ma nic o dzieleniu dawek na dwie podczas strzelania w zdzblo. 250 kg saletry na raz chyba pszenica da rade przerobic?

sybiuszek24    3

Witam kolegów.Nie wiem czy mogę wykonać takie zabiegi jak dać mocznika dzisiaj a jutro na chwasta popryskać a pryskał będę goldem może być takie cosik pozdrowionka.

MarcinC360    6

Ile max można dać siarczanu magnezu jednowodnego w oprysku? Z ekolistem Z 2l/ha i nie wiem czy może dać jeszcze mocznik ale chyba poczekam bo dziś druga dawka saletry 60kg N poszło to może mocznik na później z kolejnym ekolistem pójdzie ale to zależnie od warunków i wyglądu

Siarczan magnezu 1-wodny(proszek) stężęnie max 3%. Ja dawałem 4,5kg/200l wody. Weź tuż przed opryskiem wiadro wody i trzymaj włączoną wiertarke z mieszadłem i syp pomału siarczan, inaczej porobią Ci się bryły "lodu" :D Było kupić 7-wodny, on się łatwo rozpuszcza.

A tak wogóle to szkoda kasy powiedziałbym, stosowałem w zesżłym roku na 2ha i na 2ha nie stosowałem, taka sama ziemia, nawożenie, ochrona, odmiana pszenicy i różnicy żadnej nie było przy 2 zabiegach 6kg/ha. Chyba, że wzmaga działanie środków ochrony roslin to może jeszcze ale to już lepsze adiuwanty i taniej wyjda.

A już z mocznikiem to wogóle szkoda czasu na zabawe, stosowałem to nic tylko duża presja chorób po nim. Pole kontrolne miałem nie opryskane i zdecydowanie mniejsza presja była jak nie opryskałem mocznikiem.

Edytowano przez MarcinC360

KULAWA_KOZA    88

coś przybladły zboża po tych deszczach i po tym zimnie :mellow:

Planuje jak się wypogodzi dac jej dolistnie Mg , a za jakiś tydzien w fazie 1-2 kolanka druga i ostatnią dawke saletry.

Potem Modus i T2.

Mareg    1

co myślicie , żeby dac w jednym oprysku mocznik , siarczan Mg każdego po 12-13 kg. 3 kg kristalonu, 1l miedzi w płynie i coś od grzyba np. wirtuoz na 300l wody/ha ??

tomekburza3    0

Faktycznie pszenica sailor jest wrażliwa na złe warunki atmosferyczne, Arkadia i Jantarka wyglądają trochę lepiej i mniejsze nasilenie chorób niż na pszenicy Sailor mimo gorszego przedplonu. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów po jakim czasie będzie widać efekty Axiala? Oprysk wykonany 8 dni temu i jak narazie miotła piękna zielona. Jeszcze jedno pytanie jaki wpływ na rośline może mieć zastosowanie huzara lub lanceta w fazie 2-3 kolanka?

Mareg    1

@tomekburza3 ja w tamtym roku pryskałem huzarem w fazie dobrego drugiego kolanka i nie było widac żadnych skutków ubocznych ;)

joziorej    0

a stosował ktoś nawozy dedykowane ,,Dr Green,,podobno rewelacjia ja zaczynam w tym roku zobacze jaki będzie efekt

tomek73    190

Mocny skład mają, koszt od 12-17 zł za kg, więc niw wygórowany, ze względu na skład, dawkowanie 1-2 kg/ha.Może będę teraz stosował, jak inne mi się skończą.

Muszę do nich napisać żeby mi składy wszystkiego przysłali.

milanreal1    290

Faktycznie pszenica sailor jest wrażliwa na złe warunki atmosferyczne, Arkadia i Jantarka wyglądają trochę lepiej i mniejsze nasilenie chorób niż na pszenicy Sailor mimo gorszego przedplonu. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów po jakim czasie będzie widać efekty Axiala? Oprysk wykonany 8 dni temu i jak narazie miotła piękna zielona. Jeszcze jedno pytanie jaki wpływ na rośline może mieć zastosowanie huzara lub lanceta w fazie 2-3 kolanka?

Stosowałem axial ponad 2 tyg temu i miotły teraz nie mogę zauważyć nigdzie, ale żyto strasznie szybko rośnie i zagłuszyło. Ale sądzę że po 2-3tyg efekt chwastobójczy powinien być.

thug    196

dr green to jakiś żart

już wolałbym praparaty firmy Yara przynajmniej wiem za co płacę wypróbowane mówię o dolistnych

tomek73    190

Mam dwa worki po nim, jeden to NP 12- 36 Start, daje się go na wszystko jako pierwszą po 12-13 zł,

A drugą mam na zboża, ale jutro spiszę i podam, z tego co pamiętam to Bor 0,5 Mangan 8% Miedź 5 lub 6%

Oparte na nośnikach aminokwasach, nie są schelatyzowane.

Osobiście jadę od paru lat na Dalgety Cumans, 16% Manganu 8 lub 6 % Miedzi cynk, azot, i coś jeszcze, lub sam mieszam,

Koło mnie gospodarstwo 5 tyś ha na nie przeszło, więc to nie żart, i nie ma w nich 0,00nic

Edytowano przez tomek73

skywalker89    39

jakie znaczenie gospodarcze ma przypalenie pszenicy rsm. Spadek plonu? Wiecej chorob grzybowych?

kolego łącze się z Tobą w bólu i cierpieniu na widok przyjaranej pszenicy bo również stosowałem rsm (pierwszy raz) i wyszło jak wyszło.. no ale cóż, nie wszystko może wyjść idealnie, człowiek się na błędach uczy..

Jak mi to powiedział znajomy - przez jakiś czas nie zaglądaj na tą pszenicę :P Nic jej nie będzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.