Skocz do zawartości

Polecane posty

milanreal1    290

Ja dawałem 10% mocznika i 5% siarczanu, ale z regulatorami, bez fungicydów.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

akolt    0

Kolego przy takim nawożeniu stosowanie antywylegaczy nie ma sensu.

Ja na pierwszą dawkę azotu dałem tyle co ty na dwie.

I z doświadczenia wiem że jak dam 0,2 modusa to spokojnie będzie stała

A taka dawka azotu jest w sam raz dla słabo rozkrzewionego łanu jeśli nie mamy zamiaru go dokrzewiać bo mamy np słabe stanowisko i wiemy że cudów nie będzie.

Nie wiem w jaki plon celujesz ale ja dałem 20 kg N w NPK + 48 kg N w saletrze a 10 dni później jeszcze 32 kg N. Podobno nie powinno się przekraczać 80 kg N w dawce startowej.

Ogólnie planuje nawożenie na poziomie ok 160 kg N (w zależności od przebiegu pogody oszywiście). Ta druga dawka to tak umownie tylko nazwana, naprawdę była właśnie by jeszcze pobudzić pszenice do dokrzewiania bo coś słabo szło.

nie ma sucho bo widzę że ziemia popękana?

Ogólnie jest sucho ale w weekend padało i wczoraj też więc suszy jako takiej nie ma.

Jakieś propozycje co może powodować taki wygląd dolnych liści ??

Koledzy jakie macie plany nawożenia i ochrony na pszenice jare? Z racji niekorzystnego odczynu staram się celować w 5t/h. Gleba głownie IVa. Pod korzeń poszło już 250 kg NPK i 150 saletry.

W oziminach 2 dawka powinna być w fazie strzelnia w źdźbło (30-40% dawki N całkowitej). Tak samo jest z jarką?

Do tego jak tylko można 10% mocznika do opryskiwacza. I co dalej, jakie są wasze sposoby, przy plonie w tym przedziale?

Yngel    2

Nie wiem w jaki plon celujesz ale ja dałem 20 kg N w NPK + 48 kg N w saletrze a 10 dni później jeszcze 32 kg N. Podobno nie powinno się przekraczać 80 kg N w dawce startowej.

Ogólnie planuje nawożenie na poziomie ok 160 kg N (w zależności od przebiegu pogody oszywiście). Ta druga dawka to tak umownie tylko nazwana, naprawdę była właśnie by jeszcze pobudzić pszenice do dokrzewiania bo coś słabo szło.

Ogólnie jest sucho ale w weekend padało i wczoraj też więc suszy jako takiej nie ma.

Jakieś propozycje co może powodować taki wygląd dolnych liści ??

Koledzy jakie macie plany nawożenia i ochrony na pszenice jare? Z racji niekorzystnego odczynu staram się celować w 5t/h. Gleba głownie IVa. Pod korzeń poszło już 250 kg NPK i 150 saletry.

W oziminach 2 dawka powinna być w fazie strzelnia w źdźbło (30-40% dawki N całkowitej). Tak samo jest z jarką?

Do tego jak tylko można 10% mocznika do opryskiwacza. I co dalej, jakie są wasze sposoby, przy plonie w tym przedziale?

Poniżej opis nawożenia pszenicy ozimej i jarej zaczerpnięty z http://nawozy.eu/

nawożenie azotem pszenicy ozimej http://nawozy.eu/doradztwo/nawozenie-upraw/nawozenie-pszenicy-ozimej.html

• "1 termin - z chwilą ruszania wiosennej wegetacji; od 30 kg N/ha, gdy zboże jest bardzo gęste, dobrze rozkrzewione i ma ciemnozielony kolor, do 60-80 kg N/ha na późno sianych, osłabionych plantacjach; na słabych plantacjach pierwsza dawka azotu najlepiej w formie KĘDZIERZYŃSKIEJ SALETRY AMONOWEJ i POLIFOSKI 21 [N(MgS) 21-(4-35)], by zabezpieczyć rośliny dodatkowo w siarkę. Ze względu na dobre uwilgotnienie gleby można także zastosować SALETRZAK lub SALMAG. Jest to dawka na dokrzewienie,
  • 2 termin - na początku strzelania w źdźbło (wyczuwalne pierwsze kolanko) - 40-60 kg N/ha azotu. Stosować już od 10 do końca kwietnia, pamiętając że na słabszych plantacjach i w rejonach z niedoborami wody stosować wcześniej (już około 10 kwietnia) i większą dawkę,
  • 3 termin - przed kłoszeniem, do fazy przed otwarciem pochwy liściowej, do 50 kg N/ha, gdy zboże było skracane, najlepiej w formie MOCZNIKA, który w tym terminie najskuteczniej wpływa na poprawe zawartości białka w ziarnie.. Pszenica do początku kłoszenia może pobrać 150 kg/ha azotu, a po tym okresie maksymalnie do 40-50 kg, gdy ma optymalne warunki wzrostu, w tym dostatek wilgoci."

nawożenie azotem pszenicy jarej http://nawozy.eu/doradztwo/nawozenie-upraw/nawozenie-pszenicy-jarej.html

• "1 termin - 7-14 dni przed siewem zboża w ilości 50-60 kg N/ha,
  • 2 termin - na początku strzelania w źdźbło (wyczuwalne pierwsze kolanko) w ilości 40-60 kg N/ha azotu,
  • 3 termin - na początku kłoszenia w ilości 30-50 kg N/ha, przy dawkach powyżej 100 kg N/ha i gdy stosowano skracanie słomy."

Osobiście na pszenicę jarą daje pod korzeń tylko NPK a gdy wypuści 3 liście wjeżdżam z saletrą jako 1 dawka azotu

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaszm    10

aster453 - Kolego - po pierwsze nie jestem geniuszem, a po drugie to widziałem wcześniejsze Twe posty, w których pisałeś, że to nie Ty wlewałeś ten środek i że miał być to Huzar. I dlatego napisałem w końcu, co myślę o tej nietypowej sytuacji. Niemniej w żaden sposób nie chciałem Cię urazić moją wypowiedzią. Błąd przy stosowaniu pestycydów może się zdarzyć każdemu.

Edytowano przez lukaszm

Patryk3802    183

Ja już tydzień temu poleciałem u siebie z tern premium 0,8l/ha (to samo co tilt turbo) + promax 0,8l/ha (to samo co mirage) CCC 1L + odżywki 25kg/ha mocznika + OSD Mineral 2kg/ha. I widzę że to był strzał w 10tkę bo sąsiedzi w tym samym czasie dopiero z herbicydami latali a teraz deszcze padają i widzę że grzyb u nich się pokazuje...

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

knoro93    171

Krop w piątek tylko na pełnym słońcu koło 11 godziny a napewno Ci sie wchłonie tym bardziej ze w sobote pogoda.

Agrest    527

Temperatura minimalna dla preparatów systemicznych to minimum 12 st. C i to nie tylko w chwili zakończenia zabiegu, ale przez co najmniej 2-3 godziny po zabiegu - im dłużej występuje ta temperatura tym lepsze wchłanianie i przemieszczanie w roślinie, a więc wyższa skuteczność. W niższych temperaturach skuteczność drastycznie spada. Związki kontaktowe mogą być stosowane przy niższych temperaturach.

diabloo07    0

dziś zauważyłem taki chwast podczas wizyty na polu, wydaję mi się ,że to "tobołki polne" ale pewien nie jestem. jakim srodkiem go zwalczyć i w jakiej fazie rozwoju pszenicy? I w jakim odstępie czasowym po dawce nawozu? Proszę o odpowiedź z góry dzięki za wyrozumiałość post-37622-0-80920300-1397128900_thumb.jpg

Witam, znajomy dzisiaj mnie nastraszył poniewaz powiedzial mi ze przy nawożeniu 165 kg azotu nie utrzymam jej za pomocą 1,2 ccc i 0,2 moddusa? Co o tym myslicie ?

Edytowano przez piotrek12413

KULAWA_KOZA    88

Ja pryskam w piatek bo widzialem ze na sobote jakis deszcz zapowiadaja..

no ja też już nie czekam w piątek idzie 1.3l/ha Wirtuoza + Ferti 20 20 20 , 5kg/ha----na połowe pszenicy , a na druga połowę 0.8 Tilt Turbo + 0.9 l/ha Mirage + Ferti 20 20 20 , 5kg/ha.

dziś zauważyłem taki chwast podczas wizyty na polu, wydaję mi się ,że to "tobołki polne" ale pewien nie jestem. jakim srodkiem go zwalczyć i w jakiej fazie rozwoju pszenicy? I w jakim odstępie czasowym po dawce nawozu? Proszę o odpowiedź z góry dzięki za wyrozumiałość post-37622-0-80920300-1397128900_thumb.jpg

ładny ogródek :lol: oj bedziesz musiał konkretna dawkę dać dobrego srodka by sie tego pozbyć.

M4t3usz    30

@piotrek12413 A ja mam nadzieję, że przy nawożeniu mineralnym 230 N + 35m3 gnojowicy utrzymam za pomocą 1L i 0.35L . Jak coś to będę musiał jechać z połową dawki cerone ale ponoć ma wytrzymać ;) Zobaczymy.

Edytowano przez M4t3usz

ppwolf38    6

no ja też już nie czekam w piątek idzie 1.3l/ha Wirtuoza + Ferti 20 20 20 , 5kg/ha----na połowe pszenicy , a na druga połowę 0.8 Tilt Turbo + 0.9 l/ha Mirage + Ferti 20 20 20 , 5kg

Lało u nas porzadnie ale aktualnie sie przejasnia i mam nadzieje ze chociaz przez caly jutrzejszy dzien tak pozostanie...

ja pryskam Duett star 1l+mirage 0,8l...+ mikrokomplex + plonvit+tytanit..

u nas jeszcze nic nie robili w pszenicach :wacko: a np; chwast chwastem pogania..

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@piotrek12413 A ja mam nadzieję, że przy nawożeniu mineralnym 230 N + 35m3 gnojowicy utrzymam za pomocą 1L i 0.35L . Jak coś to będę musiał jechać z połową dawki cerone ale ponoć ma wytrzymać ;) Zobaczymy.

w jaki plon celujesz? 10 czy 12 ton z ha? i 16% białka

Edytowano przez piotrekja24

Kamilmkm    9

Ja już tydzień temu poleciałem u siebie z tern premium 0,8l/ha (to samo co tilt turbo) + promax 0,8l/ha (to samo co mirage) CCC 1L + odżywki 25kg/ha mocznika + OSD Mineral 2kg/ha. I widzę że to był strzał w 10tkę bo sąsiedzi w tym samym czasie dopiero z herbicydami latali a teraz deszcze padają i widzę że grzyb u nich się pokazuje...

Ja również już po opryskach fungicydami i regulatorami jestem, jak we wtorek ostatnie pola kropiłem to już dość wyraźne oznaki DTR na liściach widziałem, trafiała się także rdza i septorioza. 2 dawka azotu w większości już wysiana. Terminy w tym roku strasznie gonią, na chwasty jeszcze niektóre pola nie pryskane bo wydawało mi się za zimno, na Starane pisze minimalna dobowa temperatura 8 st przez parę dni po zabiegu a tu często trafiały się nawet przymrozki. Jedynie gdzie było musowo na chwasty pryskać to dodawałem starane lub grodyl do fungicydu. Teraz nieźle popadało i przez kilka dni nie wiadę w pole.

losktos    120

chwast w pszenicy załatwiony, od jutra ruszam z CCC i fungicydami na T1 bo pierwsze kolanko goni

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

milanreal1    290

Witam, znajomy dzisiaj mnie nastraszył poniewaz powiedzial mi ze przy nawożeniu 165 kg azotu nie utrzymam jej za pomocą 1,2 ccc i 0,2 moddusa? Co o tym myslicie ?

Jaka odmiana i jak z obsadą?

można mieszać tilt + mirage +siarczan magnezu + asahi ?

Można, a po co te asahi?

Zapraszam na swój profil

Jaka odmiana i jak z obsadą?

Można, a po co te asahi?

Odmiany to Bamberka i Legenda , ladnie rozkrzewiona, moze nawet troche za gesta miejscami, wysiane bylo 240 kg zboza/ha swojego nie kwalifikatu

milanreal1    290

Oj ten 1l ccc i 0,2l moddusa może być mało przy 165kg N. Chyba że trafiłeś optymalnie z terminem aby skrócić już od węzła krzewienia.

Ewentualnie popraw na liścia flagowego 0,5l cerone lub 0,2l moddusa. Drugie skracanie moddusem lepsze by było przy 3 kolanku.

Zapraszam na swój profil

tomek0808    2

Witam

Jaka dawke Modusa zastosować w pszenicy Bamberka?Wysiew ok 210kg/ha,nawozenie ok 150N.Nie wiem czy mi sie wydaje ale chyba miejscami jest juz 2 kolanko,wysokość 20-30cm.Miała byc mieszanina razem z CCC ale deszczyk spartolił moje plany.Dać 0,3 czy 0,4l Modusa?

knoro93    171

@piotrekja24, jak będzie 8 ton to będę naprawdę zadowolony.

Troche Cie nie rozumiem kolego dajesz 230 N i gnojowicy od groma i liczysz na 8 ton. 8 ton to przy duzo mniejszym nawozeniu mozna uzyskac przy dobrym rozkładzie opadów i pogody Ile dales P i K i jaka klasa ziemi?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)