Skocz do zawartości

Polecane posty

gwozd    101

Większość pędów 1rzędu ma już kolanko prawie 1cm nad węzłem krzewienia i wczoraj dostała mieszankę 5% mocznika 5% siarczaniu Mg 2l insolu 2l CCC 1l bumper super 0,5l corbel. Skończyłem pryskać około 19 i do północy na pewno nie padało ale później był niewielki deszcz. Temperatura w nocy około 10st. Mam nadzieję że będzie działać prawidłowo bo to niezła mieszanka wyszła.

Na stanowisku po łubinie myślę żeby dać na podflagowy 0,5l etefonu. Ma dostać 140 - 150kg N

A gdzieś za tydzień trzeba prysnąć apyrosem na niedobitki miotły i zamiennikiem starane na przytulie.

aster453    24

tzn tak miałem 1.5l randapu w 300 l wody i tym plus huzar popryskałem jeśli chodzi o oprysk czystą wodą to od razu jak zajechałem do domu nie spodobała mi się butelka randapu którą zostawił ojciec więc od razu była jazda z czysta wodą max 1 godzinka

Wiadomość z agroFakt.pl

piotr322    1

Ja również tak uważam, nie warto isć w koszta i ją ratować bo ona na pewno nie da dobrego plonu, jesli nawet przetrwa

lukaszm    10

Nie myślałem nawet, że będzie na tym Forum zamieszczony taki post, w którym jest napisane o zastosowaniu Roundup'u w uprawie pszenicy. Jeśli o mnie chodzi to zawsze kilkanaście razy się upewniam, czy biorę właściwy środek, czy daje jego właściwą ilość oraz odpowiednią ilość wody. Lepiej więcej czasu poświęcić na chociażby "podziwianie" etykiety - nawet, gdy jej treść dobrze znamy - i na skutek tej "straty" czasu opryskać mniej pola, aniżeli się spieszyć i popełnić tak kosztowny błąd, który kosztować może zniszczenie plantacji.

Edytowano przez lukaszm

aster453    24

Nie myślałem nawet, że będzie na tym Forum zamieszczony taki post, w którym jest napisane o zastosowaniu Roundup'u w uprawie pszenicy. Jeśli o mnie chodzi to zawsze kilkanaście razy się upewniam, czy biorę właściwy środek, czy daje jego właściwą ilość oraz odpowiednią ilość wody. Lepiej więcej czasu poświęcić na chociażby "podziwianie" etykiety - nawet, gdy jej treść dobrze znamy - i na skutek tej "straty" czasu opryskać mniej pola, aniżeli się spieszyć i popełnić tak kosztowny błąd, który kosztować może zniszczenie plantacji.

Panie Geniusz jak się włączasz w połowie rozmowy to nic nie wiesz cofnij się do pierwszego mojego wpisu i wtedy oceniaj ;-P

knoro93    171

Nikt nie jest nie omylny kazdemu coś sie może pomieszać nie oceniajmy ludzi z góry. Ile tej pszenicy było kolego?

KULAWA_KOZA    88

Panowie planuje w piątek oprysk T1 na grzyba.

Moje pytanko?

Jaka musi być temperatura minimalna by można było pryskać na grzyba pszenicę?

adam85235    0

Każdy wie jaka w tym roku jest pogoda i stąd następujący problem: jaki może być skutek po zastosowaniu Adob Cu po wykształceniu pierwszego kolanka, dodam że ma to iść wraz z fungicydem, regulatorem oraz pozostałymi mikroelementami.

losktos    120

dla triazoli chyba min 10 stopni, ale najważniejsze oby nie było przymrozku w nocy, bo jeżeli masz widoczne objawy chorób to nie ma na co czekać

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Yngel    2

Pojawił mi się chwast w pszenicy - może ktoś powiedzieć jaka jest jego nazwa i czym go zwalczyć:

Czy to nie jest sporek polny we wczesnej fazie rozwojowej??

daro189    12

dziś dostałem informacje że na większości pól żółkną liście, pogoda dość ponura, w dzien temperatura dobija do 15 topni, w nocy 1-3 stopnie.

w sobote prawdopodobnie będzie pryskana duetem i mirage (tylko czy nie jest za zimno?). tylko do tego przydało by się dodać coś, co by ją wzmocniło. co byście proponowali na już zaatakowane rośliny? dać więcej azotu dolistnie (basfoliar) czy coś pokroju kristalonu ( 18-18-18 lub 6-12-36) w dawce 3kg?

ppwolf38    6

Ja pryskam w piatek bo widzialem ze na sobote jakis deszcz zapowiadaja..

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

akolt    0

Dzisiaj w trakcie obchodu pól zauważyłem niepokojące objawy na pszenicy ozimej oxal. Cała odmiana jest w dolnych partiach jakby poparzona

na wiosnę dostała:

polifoskę 250 kg

saletrę na rozkrzewianie 150 kg i 100 kg w drugiej dawce

10 dni temu zrobiony był oprysk mustang 0,8l + axial 0,1 + adigor + mocznik 8%

tydzień temu antywylegacz płynny 0,8l + moddus 0,2l + siarkomag 2l/h

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad806631af72f8bb.html

Fidelius nie wykazuje żadnych takich objaw. był traktowany identycznie, nawet nie dostał drugiej dawki saletry bo był ładnie rozkrzewiony i na niego poleciało później.

Ktokolwiek ma jakiś pomysł co to może byc i jak sobie z tym poradzić ??

Pozdrawiam

matyziak    6

Jako że pierwszy raz bede stosował mieszankę optimus + CCC(zawsze był Cerone), wolę sie dopytac.

Mogę zmiksowac to razem z tebukonazolem i prochlorazem oraz dołożyc 5kg mocznika, 5 kg siarczau i mikro(wszystko na 200l wody na ha)? Czy lepiej rodzielic te zabiegi?

P.S a moze by tak dołożyc jeszcze fenpropidyny?

Edytowano przez matyziak

maniek20    72

panowie czym pierw zrobić pumą czy stabilanem+modus +tebu+bosfoljar na pszenice ozimą a pszenica ma juz kolanko

milanreal1    290

Puma ma szeroki termin stosowania, najpierw bym skracał.

a jaka dawka powinna wystarczyć modusu w pszenicy tonacja, przy nawożeniu 130-140 N by pszeniczka ustała ???

Samego moddusa? 0,2-0,3l wystarczy.

Pojawił mi się chwast w pszenicy - może ktoś powiedzieć jaka jest jego nazwa i czym go zwalczyć:

Wygląda mi to na wyczyńca, ewentualnie tomka wonna. Na niego dobry jest axial, a że wyczyniec jest już wyrośnięty to dawka powinna być wysoka.

W piątek w dzien ma być 12* a w nocy 6* w sobote ciutke cieplej .co robić?w piątek kropic czy w sobote?

Z tych fotek co wrzucałeś to termin na wczoraj.

Jako że pierwszy raz bede stosował mieszankę optimus + CCC(zawsze był Cerone), wolę sie dopytac.

Mogę zmiksowac to razem z tebukonazolem i prochlorazem oraz dołożyc 5kg mocznika, 5 kg siarczau i mikro(wszystko na 200l wody na ha)? Czy lepiej rodzielic te zabiegi?

P.S a moze by tak dołożyc jeszcze fenpropidyny?

Dobrze byłoby dodać tej fenpropidyny. Jak taki miks to zabieg popołudniowy, wieczorny powinien być najlepszy. Z drugiej strony taka dawka mocznika i siarczanu to bardzo niewiele.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

KrzysiekFM    8

Dzisiaj w trakcie obchodu pól zauważyłem niepokojące objawy na pszenicy ozimej oxal. Cała odmiana jest w dolnych partiach jakby poparzona

na wiosnę dostała:

polifoskę 250 kg

saletrę na rozkrzewianie 150 kg i 100 kg w drugiej dawce

10 dni temu zrobiony był oprysk mustang 0,8l + axial 0,1 + adigor + mocznik 8%

tydzień temu antywylegacz płynny 0,8l + moddus 0,2l + siarkomag 2l/h

http://www.fotosik.p...31af72f8bb.html

Fidelius nie wykazuje żadnych takich objaw. był traktowany identycznie, nawet nie dostał drugiej dawki saletry bo był ładnie rozkrzewiony i na niego poleciało później.

Ktokolwiek ma jakiś pomysł co to może byc i jak sobie z tym poradzić ??

Pozdrawiam

Kolego przy takim nawożeniu stosowanie antywylegaczy nie ma sensu.

Ja na pierwszą dawkę azotu dałem tyle co ty na dwie.

I z doświadczenia wiem że jak dam 0,2 modusa to spokojnie będzie stała

A taka dawka azotu jest w sam raz dla słabo rozkrzewionego łanu jeśli nie mamy zamiaru go dokrzewiać bo mamy np słabe stanowisko i wiemy że cudów nie będzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)