Skocz do zawartości

Polecane posty

tropt    2

Panowie czym opryskać pszenice jarą ? na jednoliścienne i dwu liścienie tak żeby wyszło tanio i skutecznie ? i jeszcze pytanie, w wyniku pewnych okoliczności pod pszenice poszło 80 t obornika / ha jak myślicie jest sens dawać jeszcze jaki kolwiek nawóz ? nie chcę żeby mi się to powaliło a wiadomo nawozy kosztują. stanowiska po ziemniaku / łubinie z chwastami

aster453    24

@Tomazi od razu wylałem dwie beczki czystej wody na nią od razu i dawka była mniejsza bo 1,5l zamiast 5 l na hektar . Myślisz że za mało wody ?

Tomazi3p    44

Czym najtaniej i najbezpieczniej załatwić oset (ostrożeń polny) w pszenicy ozimej? Na jesień pryskałem kompletem+trochę glinu i przepuściło oset. Pszenica jest w fazie 1 kolanka

MCPA

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    976

Nie podejmuj pochopnych decyzji. Wstrzymaj się kilka dni i zobaczysz czy coś z tego będzie czy ostro przyhamuje. Jeśli spotka cię czarny scenariusz to zawsze będziesz mógł przesiać kukurydzą.

Tomazi3p    44

@Tomazi od razu wylałem dwie beczki czystej wody na nią od razu i dawka była mniejsza bo 1,5l zamiast 5 l na hektar . Myślisz że za mało wody ?

Prorokiem nie jestem ale sądzę że szkód większych nie narobi glifosat. Rozcieńczyłeś go na polu fest, więc być może uszkodzenia nie będzie. A glifosat jak wiadomo uwielbia jak najmniej wody do oprysku

aster453    24

dzięki chłopaki będę mógł spać lepiej ale rano nie wiem czy nie prysnąć jej znowu ze dwa razy wodą czy to coś da ?

Tomazi3p    44

Panowie czym opryskać pszenice jarą ? na jednoliścienne i dwu liścienie tak żeby wyszło tanio i skutecznie ? i jeszcze pytanie, w wyniku pewnych okoliczności pod pszenice poszło 80 t obornika / ha jak myślicie jest sens dawać jeszcze jaki kolwiek nawóz ? nie chcę żeby mi się to powaliło a wiadomo nawozy kosztują. stanowiska po ziemniaku / łubinie z chwastami

Na owies głuchy, przytulię, rumianki to Apyros. A co do 80t obornika to ja bym rozsiewacza nawet nie wyciągał. Jeszcze do tego super stanowiska

dzięki chłopaki będę mógł spać lepiej ale rano nie wiem czy nie prysnąć jej znowu ze dwa razy wodą czy to coś da ?

Po takim czasie ewentualne substancje aktywne będą już wchłonięte. Tak jak pisał ktoś wcześniej- nie ma co podejmować pochopnych decyzji, wylałeś 2 beczki, to się okaże co i jak z tego wyniknęło.

thug    196

apyros na owies głuchy no nie powiedziałbym apyros tak sobie radzi z owsem nie mówiac już o fiołkach chabrach itd

jeśli masz jakieś jednoliścienne w psznicy jarej a nie powinno ich być dobrym wyborem jest puma i jej odpowiedniki lub axial i jego odpowiedniki na chwasty dwuliścienne jest bardzo dużo prepratów np

mustang 306

mustang forte

picaro

starane

helm flurox

grodyl

gold

chwastoxy

aminopieliki

dragon

itd itd

HORTUS    0

aster453, ja kiedyś miałem podobny przypadek, oprócz środka na chwasty poszedł tylko 1 litr środka randapopodobnego na 4 hektary pszenicy. Oczywiście bez żadnego opryskiwania czystą wodą jak u ciebie to miało miejsce. Pszenica żółkła bardzo powoli, najpierw koleiny, później miejsca nałożenia się środka itd. Z tych 4 ha wymłóciłem chyba 3 tony pośladu.

Farmkeen    7

Chłopaki, myślicie, że warto przed tymi deszczami lub pomiędzy nimi rozsiać drugą dawkę na pszenicę w postaci mocznika ? Niestety nie było jeszcze opryskane na chwasty, bo pogoda nie pozwoliła. Czy lepiej poczekać i rozsiać po opryskaniu ? Pszenica jest już prawie w fazie pierwszego kolanka, a chwastów jest sporo, głównie przetaczników.

Edytowano przez Farmkeen

Tomazi3p    44

apyros na owies głuchy no nie powiedziałbym apyros tak sobie radzi z owsem nie mówiac już o fiołkach chabrach itd

jeśli masz jakieś jednoliścienne w psznicy jarej a nie powinno ich być dobrym wyborem jest puma i jej odpowiedniki lub axial i jego odpowiedniki na chwasty dwuliścienne jest bardzo dużo prepratów np

mustang 306

mustang forte

picaro

starane

helm flurox

grodyl

gold

chwastoxy

aminopieliki

dragon

itd itd

Miało być tanio i skutecznie- a jeżeli pomieszać Pume/Axial +dwuliścienne= grubo powyżej bańki. Co do skuteczności sulfosulfuronu do głuchego to zależy dużo od fazy chwasta. W jarych praktycznie występuje owies głuchy/rzadziej miotła, więc nie ma raczej sensu sięgać po graminicydy. A chaber w mniejszym stopniu występuje w jarych. Takie moje zdanie, innych zdanie szanuje

alfl    1

Nie podejmuj pochopnych decyzji. Wstrzymaj się kilka dni i zobaczysz czy coś z tego będzie czy ostro przyhamuje. Jeśli spotka cię czarny scenariusz to zawsze będziesz mógł przesiać kukurydzą.

siejac qq po glinie dobrze na tym nie wyjdziesz:(

Agrest    349

Mam pytanie odnośnie RSM. Czy w obecnych fazach rozwojowych zbóż ozimych stosujecie RSM 32 czy raczej rozcieńczacie do 28%? Posiadam końcówki 5-otworowe. W zeszły roku rozcieńczałem, ale jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia bez rozcieńczania to niewątpliwie ułatwiło by mi pracę.

I drugie pytanie czy można rozlewać rsm dzień po skracaniu? - chyba nie ma to większego wpływu?

Wojtek987    61

Ja bym już szykował pług :(

To że przejechałeś wodą nic nie pomoże, po oprysku woda szybko odparowała a kolejne przejazdy nie spłukały glifostatu. W takiej fazie rozwojowej (siła wchłaniania i przemieszczania) nawet na perz wystarczyło by 3l. Nie łudź sie że zboże przetrwa, takie jest moje zdanie :( Daj znać jak potoczyły się losy pszenicy...?

tomek73    186

Nie koniecznie, w tamtym roku tu na forum jeden pomylił się i na 5 ha buraka wlał z 2 litry glifosatu i nic burakom nie było.Też pług szykował.

Po glenie z kukurydzą może być problem, może zrobić sie czerwona i nie rosnać.

gucik131    7

panowie. u mnie na pszenicach zaczyna się pierwsze kolanko, zapowiadają 2 tyg deszczu więc cięzko mi będzie zrobić zabieg ccc, czy modus też skraca źdźbło, czy działa bardziej jak cerone ??? czy dawka np 0,2 l coś da czy trzeba więcej ???. wcześniej planowałem dać po 1l ccc w formulacji 720.

masa24    55

panowie mam dylemat.

pierwsza dawka saletry 200 kg poszla 8 marca

tydzien temu dalem 1 l ccc na rozkrzewienie

miejscami pszenica jest gesta, faza koniec krzewienia/strzelanie w zdzblo

a miejscami dopieor gdzies 2-3 liscie

czy ccc rozkrzewi ta slabsza pszenice?

czy moze juz dac dawke saletry ,nie czekac na drugie kolanko? planuje 250 kg saletry

a moze dac teraz 100 kg a potem 150

Kamis2010    1

Dzisiaj pryskałem pszenice Bumberem 0,5 l/ha niestety po 2 godzinach spadł deszcz zadziała coś ???? czym pryskac drugi raz ??? i kiedy ???

Mam pytanie odnośnie RSM. Czy w obecnych fazach rozwojowych zbóż ozimych stosujecie RSM 32 czy raczej rozcieńczacie do 28%? Posiadam końcówki 5-otworowe. W zeszły roku rozcieńczałem, ale jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia bez rozcieńczania to niewątpliwie ułatwiło by mi pracę.

I drugie pytanie czy można rozlewać rsm dzień po skracaniu? - chyba nie ma to większego wpływu?

U nas będziemy lać bez rozcieńczania tyle że końcówki chyba 7-otworowe :) jakoś nie trzasnąłem

milanreal1    290

Mam problem dziś potraktowałem 1ha huzarem i niestety 1,5 litra randapem. To jest tak jak się samemu tego nie zrobi. Ojciec miał dolać mi huzara 1,5 litra bo mi brakowało na beczkę na hektar i pomylił środki. Jest jakaś szansa na ozimą pszenice czy orka. Jak przyjechałem do domu od razu się skapnąłem i co pomyślałem że wyleję dwie beki czystej wody na nią ale chyba to nic nie da help hilfe coś jest w stanie jej pomóc czy nic już. Niby randapu powinno być 5l na hektar ale nie wiem

.

Szczerze mówiąc to na wstępie współczuje, bardzo prawdopodobne że glifosat silnie będzie hamować wzrost, i plonu wielkiego z tego nie będzie. Ale nie pozostaje nic innego jak czekać. Za 2 tyg będziesz widział co robić.

panowie. u mnie na pszenicach zaczyna się pierwsze kolanko, zapowiadają 2 tyg deszczu więc cięzko mi będzie zrobić zabieg ccc, czy modus też skraca źdźbło, czy działa bardziej jak cerone ??? czy dawka np 0,2 l coś da czy trzeba więcej ???. wcześniej planowałem dać po 1l ccc w formulacji 720.

Moddus nie tylko usztywnia, ale też skraca. Więc nie działa tak jak ccc czy jak etefon, bardziej można powiedzieć że ma działanie pośrednie w stosunku do tych dwóch substancji, chociaż to też nie jest zbyt szczęśliwe stwierdzenie.

• Like 1

KrzysiekFM    8

Takie życie...

Ja bym się nie nastawiał że pszenica przetrwa.

Jaki był odstęp pomiedzy opryskiem a polaniem?

Powiem z własnego doświadczenia że niektóre środki np chwastox i targa działają w mgnieniu oka, tj są wchłaniane. pryskałem na rosę z pola zgonił mnie deszcz i a chwasty poszły się ....

Co do dawki 1,5l

Ja wiosną pryskam samosiewy żyta oraz miotłę które to wyrosły w poplonach z gorczycy przez jesień i zimę. Żyta wglądają tak jak te siane we wrześniu, miotła dorodna. Dawka randapo podobnego środka to 0.9l na ha woda 175l. Pole czyste! W przyszłym roku jeszcze zmniejszę dawkę.

Czasami nie daj się namówić na jakieś ashaje i inne g....na

Ja k bym miał siewnik talerzowy to siałbym bez pługa jarą pszenicę w to co jest.

gucik131    7

a jaka dawka powinna wystarczyć modusu w pszenicy tonacja, przy nawożeniu 130-140 N by pszeniczka ustała ???

damaxyz    16

Pojawił mi się chwast w pszenicy - może ktoś powiedzieć jaka jest jego nazwa i czym go zwalczyć:

post-23365-0-02240200-1397016715.jpg

post-23365-0-63125600-1397016729.jpg

Edytowano przez damaxyz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się