Skocz do zawartości

Polecane posty

slawek2209    78

Jesli trafi w faze to 1.5l spokojnie wystarczy.Zbóż nie powinno sie nadmiernie skracac.Wszystko w granicach zdrowego rozsądku

jaco25    262

Trochę to dziwna logika dając na odmiany wyższe CCC a na niższe moddus. Jak coś to już chyba odwrotnie. Ale jednak najlepiej dać ccc razem z moddusem, wtedy masz pewność że źdźbło zostanie skrócone i usztywnione.

Mnie chodziło głównie o rozwój pszenicy nie o odmianę wyższą czy niższą :) bo mam tak mniej więcej 8ha bardziej rozwiniętej a 8 mniej, ta pierwsza jest w fazie I kolanka. Modusa mam tylko 3l więc starczy mniej więcej na połowę i tak myślę by na tą pierwszą dać 0,3l modusa i 1l ccc a na tą drugą 1,8l stabilana.

andrew3011    3

witam kolegów mam do was pytanie czy pryskał ktoś z was gleanem na wiosnę i czy można jeszcze nim pryskać??

Wiadomość z agroFakt.pl

Kamil_NH    2

Panowie i Panie czym pryskacie w pszenicy jarej na głuchy owies? Ponieważ puma uniwersal jest zalecana na pszenicę ozimą i jęczmień jary i się zastanawiam czy można w jarej pszenicy opryskać pumą uniwersal aby pozbyć się głuchego owsa.

Czy może polecacie inny środek?

Kamil_NH    2

Dzięki za informacje, kupię ATTRIBUT 70 SG.

Pierwszy raz będę go stosował to podzielę się informacją jak podziałał.

Chyba, że ktoś się wypowie o działaniu, a dokładnie skuteczności ATTRIBUT 70 SG.

bert1985    0

Witam Szanowne grono Rolników. Mam taką prośbę o poradę jak poprowadzić pszenicę jarą parabolę, w tej chwili ma około 5 cm. i jest dosyć rzadka. jedyny mój zabieg to mocznik przed siewem w dawce 200 kg N przed siewem. Dodam że jest to moje raczkowanie w rolnictwie, stąd moje może błahe pytanie

Dalforsiak    0

Panowie mam taki problem, że dwa dni temu opryskałem pszenicę Lancetem Plus. Niestety w nocy przyszedł przymrozek i dzisiaj zauważyłem, że przypaliło końcówki w pszenicy. Jak myślicie czym to teraz podratować? Czy to tylko chwilowe objawy i przejdzie???

Kamil_NH    2

Witam Szanowne grono Rolników. Mam taką prośbę o poradę jak poprowadzić pszenicę jarą parabolę, w tej chwili ma około 5 cm. i jest dosyć rzadka. jedyny mój zabieg to mocznik przed siewem w dawce 200 kg N przed siewem. Dodam że jest to moje raczkowanie w rolnictwie, stąd moje może błahe pytanie

?????????.....

Dałeś przedsiewnie 200kg/ha N czyli czystego składnika?

Czy 200kg/ha Mocznika?

W sumie to każda z tych opcji jest dużo przesadzona z ilością Azotu.

Jednorazowa dawka azotu to max 60-80kg/ha zależnie od gleby.

Obserwuj jej rozwój zadbaj o opryski żeby nie było chwastów, ponieważ jak piszesz, że jest rzadka to zielsko będzie miało pole do popisu.

wczoraj wykonałem zabieg wirtuoz + 1.5 l CCC. Kiedy mógłbym wykonać zabieg odrzywkami?? Siarczan magnezu + Mocznik + Odżywki?? Stosuje ktoś z was nawozy dolistne Fertina??

slawek2209    78

troche duzo mocznika podałes ale masz lekka glebe wiec dobre rozwiazanie z tym mocznikiem.Umnie parabola obsade ma 450 szt.m2.przy pierwszym kolanku dostanie 180 kg saletry.Przedsiewnie azotu było 250 kg saletrzaku

rycho30    0

jak rozpoznać kiedy jest to 1 kolanko czy chodzi o to że jak się przetnie na pół pszenicę to jest to ciemna zieleń w łodydze to to kolanko i drugie pytanie jeśli to kolanko jest dopiero 0,5 cm to czy można już pryskać ccc+moddus i jakie będą tego konsekwencje jeśli się tak wcześnie opryska. Milan jeśli mugłbyś mi na te moje pytania odpowiedzieć to byłbym Ci bardzo wdzięczny

krzysiu    5

na opryski CCC i modus już najwyższy czas w zbożach ozimych w moim rejonie woj. Śląskie na pewno jest już strzelanie w źdźbło i 1 kolanko 1cm nad ziemią jutro jadę pryskać 1lccc+ 0,2modus+ 0,4Propico+ 0,8 coś z Basf+0,5CORBEL

Strazak76    1

Jeśli chodzi o to pierwsze kolanko to u mnie woj.lubelskie jeszcze chwilka

Panowie mam taki problem, że dwa dni temu opryskałem pszenicę Lancetem Plus. Niestety w nocy przyszedł przymrozek i dzisiaj zauważyłem, że przypaliło końcówki w pszenicy. Jak myślicie czym to teraz podratować? Czy to tylko chwilowe objawy i przejdzie???

Jeżeli zastosowałeś Lancet a wystąpił przymrozek to tak może się dziać , jak błyśnie słoneczko to powinna się zregenerować ale na zdrowie jej to nie wyszło napewno , a i działanie Lancetu będzie obniżone

Florczan    2

Panowie a jarą pszenice mogę opryskać lancetem plus ??? pytałem sie sprzedawcy o mówił ze słyszał ze jechali :):)

mathewc385    8

U mnie tez po Lancecie w nocy byly przymrozki ale nie zauwarzylem zeby pszenica zolkla. Pryskane bylo w poniedzialek a w sobote juz niektore chwasty byly juz zwiegniete

• Like 1

sebaskorpio    2

W czwartek wykonałem oprysk Moddus 0,3l + 1l CCC a po ok. godz. spadł deszcz, jak uważacie w jakim stopni zadziała? Rośliny szybko wysychały w momencie pryskania była ładna pogoda.

milanreal1    290

Powinno być ok, moddus z ccc w korzystnych warunkach dość szybko wnikają do rośliny ;)

Panowie doradca mi powiedział żeby wlac samego antywylegacza płynnego 0,8-0,9 L na 1ha a na etykiecie pisze 1-2l na 1 ha, nie zamało bedzie?

1l ccc to stanowczo za mało, 2l ok ale musisz trafic idealnie w fazę. Sam ccc zawsze jest lekko ryzykowny,

Mnie chodziło głównie o rozwój pszenicy nie o odmianę wyższą czy niższą :) bo mam tak mniej więcej 8ha bardziej rozwiniętej a 8 mniej, ta pierwsza jest w fazie I kolanka. Modusa mam tylko 3l więc starczy mniej więcej na połowę i tak myślę by na tą pierwszą dać 0,3l modusa i 1l ccc a na tą drugą 1,8l stabilana.

A w ten sposób. Wg mnie dobrze kombinujesz i tu nie muszę komentować za wiele bo jest ok.

witam kolegów mam do was pytanie czy pryskał ktoś z was gleanem na wiosnę i czy można jeszcze nim pryskać??

Glean zostaw sobie na jesień. Teraz to już za późno.

Norma i standard, nie przejmuj się, będzie ok. Z drugiej strony teraz masz już odpowiedz czemu odchwaszczanie wiosenne jest ostatecznością.

jak rozpoznać kiedy jest to 1 kolanko czy chodzi o to że jak się przetnie na pół pszenicę to jest to ciemna zieleń w łodydze to to kolanko i drugie pytanie jeśli to kolanko jest dopiero 0,5 cm to czy można już pryskać ccc+moddus i jakie będą tego konsekwencje jeśli się tak wcześnie opryska. Milan jeśli mugłbyś mi na te moje pytania odpowiedzieć to byłbym Ci bardzo wdzięczny

Kolanko to takie wyraźne zgrubienie, wyżej widać kształtujący się kłos.

W tej fazie jak najbardziej możesz już dać moddus z ccc. I teraz wcale nie jest za wcześnie, jest to odpowiednia faza.

koczas    53

A czy warto zastosować dzieloną dawkę antywylegacza jeśli chciałbym zastosować samo ccc? Czy 1 oprysk 1,2 litra antywylegacz i później za 5 dni oprysk 1 litr antywylegacz będzie lepszy niż jednorozowa dawka 2-2,2 litra ccc? Rośliny odczują mniejszy stres?

losktos    118

jedna dawka 1,5 l i odpowiednia faza - nic więcej nie trzeba kombinować (oczywiście mowa o niskich pszenicach)

nhfan    1

do kiedy maksymalnie można stosować lancet?? żeby wzięło dobrze chwasty, bo jeszcze nic nie pryskałem pszenicy bo przymrozki a teraz deszcz - lubelskie

ppwolf38    6

Dzisiaj opryskalem pszenice 1l stabilan+0,2 moddus....kiedy moge jechac z grzybowka? czy do duetu i mirage moge dodac plonvit opty+tytanit+siarczan?..czy moze zamiast opty dac plonvit z?...myslicie ze moge zrobic taka mieszanke?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się