Skocz do zawartości

Polecane posty

HORTUS    0

Mam ten sam problem AndrzejB, co ty, zapowiadali noce bez przymrozków, więc opryskiwacz został przypięty i w pole, a tu rano biało. Gdzieś czytałem że przymrozki do -2, -3 stopni nie powinny mieć negatywnego wpływu na działanie herbicydów ale, ...... zawsze pozostaje jakiś niepokój.

marcin2057    20

ja zastanawiam się, nad zastosowaniem jakiegoś antwylegacza, lecz nie mam żadnej praktyki z antywylegaczami, narazie dostała 130kg polifoski 21 i 180kg saletry 34%N i chciałem dać jeszcze 100-150 kg mocznika, i mam pytanie jaki antywylegacz najlepiej zastosować, w jakiej fazie i w jakiej ilości i czy z antywylegaczem można mieszać fungicydy i nawozy dolistne folicare, insol i siarczan magnezu klasa ziemi IV i część V ,nie chcę zaszkodzić przez nieodpowiednie zastosowanie antywylegacza

Nowy81    22

Mam ten sam problem AndrzejB, co ty, zapowiadali noce bez przymrozków, więc opryskiwacz został przypięty i w pole, a tu rano biało. Gdzieś czytałem że przymrozki do -2, -3 stopni nie powinny mieć negatywnego wpływu na działanie herbicydów ale, ...... zawsze pozostaje jakiś niepokój.

Ja mam dwie plantacje gdzie nie były pryskane na jesień i poleciałem w czwartek tylko Tolurexem (a był mus by już pryskać... miotła). Przy tej pogodzie najbezpieczniejszy środek. W moich prognozach przymrozki były, jak do tej pory najniższa temp była około jeden , zero stopni...

Wiadomość z agroFakt.pl

jaco25    262

No właśnie mam plan dać 3 i tak się zastanawiam czy nie dać mocznika na 2 a saletre na 3 bo saletry na trzy dawki mi nie wystarczy a mocznika na 3 nie chce dawać bo według mnie mocznik długo działa i zboże dłużej bedzie dojrzewać

ja jadę na dwa razy ze względu na ograniczoną ilość czasu, i w dwóch dawkach daję 155kg w czystym składniku co w przeliczeniu na saletrę daję 450kg równie dobrze mógłbym ten nawóz podzielić na 3 dawki ale niestety brak czasu spowodował że dam dwie a sytsze czyli 220kg saletry i 170kg mocznika, jak wcześniej pisałem mocznik dłużej działa a trzecią dam uzupełniającą w formie dolistnej razem z grzybówką.

Jak chcesz dać 3 dawki nie ma problemu i mocznik na drugą dawkę spokojnie możesz dać a na ,,kłos" jak rzucisz saletrę pogłównie to jeszcze lepiej :)

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

daniel373    5

kiedy zastosować mocznik na drugą dawkę planuje 200kg tylko w jakiej fazie zastosować, myślę że jeszcze przed pierwszym kolankiem zeby miał czas na rozłożenie się w glebie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy chciałem kupić środki grzybobójcze na pszenicę i jęczmień jary , jakie w tym roku są dostępne i jaki najlepiej kupić ?, w poprzednich latach stosowałem Alert i byłem zadowolony z jego działania ,ale nie wiem czy w tym roku jest dostępny .

garu    6

Koledzy moją pszenicę nawoziłem jesienią 200 kg NPK, wiosną dostała 200 kg KAINITU, potem 300 kg saletrzaku. I tu moje pytanie czy mogę ją do końca dokarmiać np. 20 kg moczniku w oprysku na ha, dodatkiem do dwóch zabiegów fundicydowych po 8 kg mocznika proszę o odp czy to wystarczy czy będzie trzeba zastąpić nawozem w granulacie.

tomi1349    5

Do kiedy można dokrzewiac pszenicę antywylegaczem?

I kiedy mogę jechać z odzywka jak wczoraj pryskalem herbicydem?

Edytowano przez tomi1349

karol210    12

Witam wszystkich:) potrzebuje pomocy, ziemia w jednym kawale okazala sie kwasna dla pszenicy, kupilem wapno ale bylo juz po ptakach, pszenica ozima zasiana. na poczatku marca posialem fosforan amonu na nią... niby troche ruszyla ale efekt jest slaby... Saletra wapniowa, co myslicie o tym nawozie zeby uratowac pszenice na kwasnej glebie? prawie zadnej opinni w calym internecie o stosowaniu saletry wapniowej pod zboza. Prosze o podpowiedzi efektywnosci nawozu saletry wapniowej, ceny--> do wartosci,dawki itp. :huh:

Ps: czytalem juz bardzo wiele opinii o probach weglanu tlenku poglownie a ale to odpada(mozna wiecej zaszkodzic) i widze tylko ratunek w saletrze wapniowej,prosze pomozcie....

dawcio2218    1

Witam panowie. Czy jest sen stosowac antywylegacz przy nawozeniu azotem rzędu 120 kg/h azotu pod pszenice zimowa która rośnie na 4 klasie i pszenżyta zimowego dawka 100kg/h klasa ziemi 5.Jesli tak to jaki byście polecali i z jakimi fungicydami go mieszać zeby był najlepszy efekt.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

daj z 1l/ha lepiej zastosowac za te 10zl srodek niz narzekac ze lezy

wyrebski1    35

Już sobie kolego odpowiedziałeś na pytanie-myślę, że przy tej dawce N możesz sobie odpuścić antywylegacz. Sam CCC nie zdziała cudów, a jak przyjdzie susza to obniżka plonu będzie, dlatego że skraca on również system korzeniowy. Musiałbyś dodać do niego np 0,2 moddusa ale to już koszty o wiele większe.

Edytowano przez wyrebski1

slawek2209    78

Koledzy chciałem kupić środki grzybobójcze na pszenicę i jęczmień jary , jakie w tym roku są dostępne i jaki najlepiej kupić ?, w poprzednich latach stosowałem Alert i byłem zadowolony z jego działania ,ale nie wiem czy w tym roku jest dostępny .

alert został wycofany.Na pszenice i jeczmien wirtuoz bedzie dobry

lukaszm    10

A można bezpiecznie stosować Moddus z datą produkcji 01/2009, otwarty w 2010 roku, przechowywany w zalecanych warunkach? I do tego Antywylegacz Płynny, gdyż pszenica to Bogatka.

proxy8441    72

planuję zastosowac w pszenicy na T1 Tilt Turbo 1l + Medax Top 0,5l + CCC 750sl 1l + Siarczan Magnezu 5kg/200l cieczy chyba bedzie dobrze? lub Tilt Turbo 1l + 1,5l CCC 750sl + 5kg siarczanu magnezu.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 7,5 kW, wirnik pionowy, boczny wylot, od góry zasypywany, niski, mało używany cena 1499zł

MatiRol92    9

Jeżeli jest w pełni krzewienia to możesz dać CCC. Ja pryskałem wczoraj CCC jakieś 0,4l ha/200l wody +odżywka mikro/makro +siarczan +mocznik

odżywka po herbicydach jakieś 4-5 dni

UNIWO XPRO jest za***isty , pszenice w tam tym roku miały problem z grzybami ,wszystkie w koło mojej bamberki miały suche liście flagowe a moja cała zielona !!

a pryskanie modusem daje jeszcze lepszy efekt kiedy pryskacz w bardzo ciepły i słoneczny dzień !!

Edytowano przez krystianwarowy

losktos    120

nie u wszystkich ten pakiet jest taki super

A jak byście mieli do wyboru saletre i mocznik to co lepsze na II dawke?

przy 2 dawkach na drugą mocznik, przy 3 saletra

Panowie jest jakis nawóz dolistny by zebrał tą moją pszenicę?

azot dolistny, saletra pogłównie i coś w stylu biostymulatorów

kiedy zastosować mocznik na drugą dawkę planuje 200kg tylko w jakiej fazie zastosować, myślę że jeszcze przed pierwszym kolankiem zeby miał czas na rozłożenie się w glebie

BBCH 30-31 czyli do pierwszego kolanka

pszenicę mozesz dokrzewić do końca fazy krzewienia i nie później niż 15 kwietnia

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy moją pszenicę nawoziłem jesienią 200 kg NPK, wiosną dostała 200 kg KAINITU, potem 300 kg saletrzaku. I tu moje pytanie czy mogę ją do końca dokarmiać np. 20 kg moczniku w oprysku na ha, dodatkiem do dwóch zabiegów fundicydowych po 8 kg mocznika proszę o odp czy to wystarczy czy będzie trzeba zastąpić nawozem w granulacie.

w fazie "wielkiego wzrostu" bbch30-31 zapotrzebowanie na azot jest największe, dokarmiać mocznikiem jest wskazane w fazie krzewienia do 20%, faza strzelania w źdźbło do 10% później tylko 7 % roztworem mocznika.

Witam wszystkich:) potrzebuje pomocy, ziemia w jednym kawale okazala sie kwasna dla pszenicy, kupilem wapno ale bylo juz po ptakach, pszenica ozima zasiana. na poczatku marca posialem fosforan amonu na nią... niby troche ruszyla ale efekt jest slaby... Saletra wapniowa, co myslicie o tym nawozie zeby uratowac pszenice na kwasnej glebie? prawie zadnej opinni w calym internecie o stosowaniu saletry wapniowej pod zboza. Prosze o podpowiedzi efektywnosci nawozu saletry wapniowej, ceny--> do wartosci,dawki itp. :huh:

Ps: czytalem juz bardzo wiele opinii o probach weglanu tlenku poglownie a ale to odpada(mozna wiecej zaszkodzic) i widze tylko ratunek w saletrze wapniowej,prosze pomozcie....

kolego to że jest kwaśna nie oznacza, że osiągniesz mały plon, zastosuj nawożenie azotowe zwiększone o 30-35% niż na działkach nie zakwaszonych, plon będzie przyzwoity tylko większym kosztem. Też walczę z nowym nabytkiem na którym jest tylko 5,3 pH. Daj sobie spokój z tą saletrą dla badylarzy. O wprowadzeniu wapna pomyśl już dzisiaj i realizuj je po zbiorach.

pozdrawiam

a u mnie na około 30 arach pszenica już jest prawie w fazie pierwszego kolanka a na reszcie jeszcze trochę jej brakuje. Jak ten temat ugryźć??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)