Skocz do zawartości

Polecane posty

lebek5    9

u nas w małopolsce dziś było -10 rano a chciłem posiac na pszenicę saletrę i polifoskę 6 a potem przebronowac,ale za duży mroz jeszcze kurde boje się troche;/

http://img88.imageshack.us/i/zdjcie0012to.jpg/ tak wygladała na poczadku lutego,do teraz trochę się przerzedziła ale to dobrze bo trochę za gęsta była. Sypnąc coś teraz czy zaczekac ze 2,3tygodnie, zaznacze że już więcej nawozu nie dostanie najwyżje coś dolistnego przed kłoszeniem się.

Edytowano przez lebek5

milanreal1    290

A nawet nie trochę... Przecież masz dywan na polu... Obniż trochę I dawkę N bo inaczej wszystkie Ci strzelą w górę i nie zbierzesz wartościowego plonu.

@Lukaszjarm jak możesz to siej. U mnie śnieg na polach jest nie spieszę się. Ale myślę że na weekend śnieg zniknie to również ruszę, na zboża na razie bo na łąkach woda i lód...

Medalik    2

Możecie powiedzieć krótko i zwięźle co sypiecie na pierwszą dawkę pod pszenicę?? Bo się zastanawiam nad mocznikiem i saletrą. Czytając posty wcześniejsze można kręćka dostać , napiszcie konkretnie co dajecie.

Wiadomość z agroFakt.pl

lebek5    9

ja tam znawcą nie jestem ale moim zdaniem saletra po zimie jest najlepsza. B) A co do mojego pytania to radzicie mi sypac?czy zaczekac ze 3,4 tygodnie?

Lukaszjarm    4

dzis zaczolem siac 9 ha po 200 kg / ha jutro jade reszte obsiac .

OT . w rzepaku ruszyla wegetacja . liscie sie unosza a na zmarznietych lisciach wypuszcza mlode :rolleyes:

iron    398

a u mnie dwie ostatnie noce po -10 w dzień dzisiaj +4 wczoraj +1 ,wegetacja: brak także czekac tylko pozostaje

milanreal1    290

Możecie powiedzieć krótko i zwięźle co sypiecie na pierwszą dawkę pod pszenicę?? Bo się zastanawiam nad mocznikiem i saletrą. Czytając posty wcześniejsze można kręćka dostać , napiszcie konkretnie co dajecie.

I dawka tylko i wyłącznie saletra. Dawka ok 200kg/ha będzie wystarczająca ;)

gwozd    101

Nie wiem czy siać już saletre czy jeszcze nie. W mojej okolicy nikt tak wcześnie nawozów nie sieje. Wszyscy sieją jak pszenica ruszy i wtedy jak da sie wjechać w pole. Śniegu na zbożu już nie ma ale ojciec upiera się że jak wiosna będzie za miesiąc to deszcz wypłucze saletre

milanreal1    290

Nie wiem czy siać już saletre czy jeszcze nie. W mojej okolicy nikt tak wcześnie nawozów nie sieje. Wszyscy sieją jak pszenica ruszy i wtedy jak da sie wjechać w pole. Śniegu na zbożu już nie ma ale ojciec upiera się że jak wiosna będzie za miesiąc to deszcz wypłucze saletre

Saletry tak łatwo nie wypłucze. A sianie gdy już roślina się pobudzi to trochę za późno trochę będzie głodować a to przełoży się na plon.

silva    18

Tylko największy ból jeśli by tą pszenice całkiem wymroziło. Jeszcze się wstrzymamy u nas. Choć bardziej się boje o rzepak. U nas w dzień z 7 stopni a w nocy z 10 na minusie bez śniegu więc najgorsze co może być. Na początek jedzie Yara 16:16:16 + Siarczan amonu + a chwile po jedzie saletra.

wyrebski1    35

ja dziś posiałem saletrę na pszenicę, zresztą na resztę ozimin również. Patrząc na pogodę dwutyg. w moim regionie to dzisiaj był ostatni przymrozek rano. No oby! :)

patryk141    0

U mnie jeszcze śnieg leży na polach i nie ma za bardzo mowy wysiewie nawozów;/ Trzeba czekać jak będzie wyglądać pszenica po zniknięciu pokrywy śnieżnej...

gwozd    101

Pszenica jak na razie przezimowała całkiem nieźle, końcówki liści zbrązowiały bo wystawały ze śniegu i wysmalił je mroźny wiatr. Mam tylko bogatke i tonacje.

Rozumiem że nie ma żadnych przeciwskazań żeby siać saletre?

TOREZ    34

Gwozd:

Z całą pewnością nie ma.

Saletra całą parą, bo sporo plantacji poważnie ucierpiało.

Z dawkami ostrożnie, w I ze 200-250 kg/ha, no chyba że grunt podmokły i nieprędko się wjedzie to z 300kg/ha lub 200 saletra + 150 mocznik.

W ciągu tygodnia postaram się o fotki pszenicy hybrydowej.

Siana po kukurydzy, przezimowała, zasilona N.

Pole podzielone na dwie działki, wysiew 190 nasion a na drugiej 220 nasion na metr kw.

silva    18

No u nas w Lubelskim chyba zapowiada się pierwsza noc bez mrozu. Tylko co jeśli wróci minus 10?

Mathieu92    112

Dzisiaj w dzień w Lubelskiem ( okolice Lublina) 7 stopni na plusie, teraz tylko nieco poniżej zera. Najbliższe dni zapowiadają się na plusie. Jeżeli tak będzie to myślę w poniedziałek rozsiać saletrę pod pszeniczkę ;)

krzys037    1

Ja narazie czekam nic jeszcze nie rozsiałem nawozu nawet pod rzepak bo sie zanosi tak mojej okolicy linhttp://www.weatheronline.pl/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=pl&CEL=C&SI=kph&CONT=plpl&LAND=PLP&REGION=0001&WMO=x2005&LEVEL=52&R=0&NOREGION=0

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

brtk    0

Ja wczoraj wysiałem saletrę z sola potasową pod moja pszenicę w dawce 200kg saletry + 100kg soli. Jeszcze nigdy tak wcześnie nie siałem pod ozime, ale ziemia już ładnie odmarzła więc myślę że lada dzień rosliny ruszą z wegetacją. dziś sprawdzałem to widzę ze saletra juz się rozpuściła. mam nadzieję ze troche poratuje te oziminy, bo w tym roku w moim rejonie wyglądają one kiepsko

inwa    0

U nas to jest w Świętokrzyskim w okolicy Buska Zdroju wegetacja zbóż już ruszyła jeszcze w piątek na polach było buro a dziś widać,że się zieleni ale nie ma co się dziwić skoro temperatura w nocy dodatnia a w dzień ponad +15 stopni moja decyzja wysiewu Saletry tydzień temu była słuszna.Panowie nie ma na co czekać kto posiał w naszej okolicy Saletrę ten wygrał.

milanreal1    290

U mnie także na drugi dzień po wysiewie śladu po saletrze nie było, saletrzak nadal leży. I myślę że dobrze zrobiłem, ziemia wilgotna nawóz łatwo się rozpuścił, lada chwila ruszy wegetacje pełną parą i roślinki nie będą głodować ;)

iron    398

ja dzisiaj pryszczyłem RSMem po pszenicy.tylko że u nas sucha ziemia z wierzchu jak cholera aż sie kurzy.jeszcze tak nie było że nawet kolein nie ma.

Edytowano przez iron

Roki212    83

a ja ciągle czekam na wejście z saletrą <_< był śnieg wczoraj byłem to juz go nie ma, ale znów mokro ;[

LeF    24

A ja wysiałem pierwszą dawkę na pszenicę i pszenżyto rano 9 marca bo podobnie jak u @Wyrebski był to ostatni przymrozek jaki pokazywała pogoda. Dałem po 250 kg/ha saletry 34% N.

Na polu obecnie mokro, popaduje lekko i boję się, że opóźnię termin drugiej dawki bo jak na razie nie ma mowy o wjeździe na pole.

marian7k    5

11 marca dałem 200 kg saletry pszenica małe rośliny (pózny siew) dobrze przezimowała podpowiedzcie kiedy druga dawka N (150 kg saletry).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.