Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    55

slawek 2209 to dlaczego nikt nie praktykuje takiego rozwiazania zeby dawac saletre kolo 1 kolanka a potem miedzy 2 a 3

sporo czytam ale takiego rozwiazania nie widzialem, wybacz ale to jakies brednie

rogerr33    0

Panowie mam takie pytanko mam zamiar pod koniec tyg jesli pogoda pozwoli wjechac w pszenice z T1 + jakas dobra odzywka azot 7-8 marzec ok 150kg saletry na ha pszenice wygladaja ladnie. Prosze o pomoc co na T1 cos skutecznego ale tez nie w kosmicznej cenie tak zeby sie w 100zl do ha zmiescic co radzice jaka dobra odzywke dodac mikrokomplex cos co zapewni mikro i makro elementy roslinkom.

Wiadomość z agroFakt.pl

Z mikro polecam maximus amino mikro zboże, a z makro to kristalon zielony, do tego siarczan magnezu i mocznik i odzywka siekiera ;)

masa24    55

oplaca sie dac 250-300 kg saletry na drugi rzut jezeli w 1 poszlo 200 kg?

slawek2209    78

ja praktykuje podobne nawozenie.zastosuje 3 dawki po 150 kg saletry.pszenica to nie rzepak aby pobrała tyle azotu na raz,a Ty nie musisz się z tym zgadzać.dalej nie odpowiedziałes kiedy dasz druga dawke

Edytowano przez slawek2209

gomez181    9

mustang forte zwalcza te chwasty.dawka 1l na ha

wlasnie poczytalem i mustang fote ma problem z bratkiem,jako tak nie widze srodka ktory by go zwalczył :(

malkolm    23

jeśli ten bratek to fiołek, to najlepszy będzie lintur, bez problemu niszczy tego chwasta

metrax12    13

Granstar Strong też sobie z bratkiem poradzi, jeśli jednak bratek zakwitnie, to nie wiem czy coś go wtedy ruszy.

knoro93    165

Panowie propozycja jakiejś sprawdzone ochrony herbicydowej na wiosne. Jesienią nie było pryskane. Głowne chwasty przytulia i miotła

RAMZES9107    16

Podłączam się do pytania wyżej. I dodam czy byłoby dobrym rozwiązaniem na drugą i zarazem ostatnią dawkę? I w jakiej fazie? Myślę w okolicach 10 kwietnia.

losktos    118

Panowie propozycja jakiejś sprawdzone ochrony herbicydowej na wiosne. Jesienią nie było pryskane. Głowne chwasty przytulia i miotła

Lancet -dobre i w miare tanie rozwiązanie (w 1 kg opakowaniach)

A czy np. zastosowanie mocznika na drugą dawkę zamiast saletry byłoby dobrym rozwiązaniem.

Tak, z tym że mocznik trzeba wysiać trochę wcześniej

maromaro    9

Protugan 3l/ha + Mustang 306 0,6l + Grodyl 8-10g

milanreal1    290

Czyli druga dawke Mili najlepiej dać jak pszenica jest w drugim kolanku , czyli np.przed skracaniem Modusem.

Jak pszenica bedzie miała gdzies 30 cm wysokości.

Możesz dać po skracaniu.

Podłączam się do pytania wyżej. I dodam czy byłoby dobrym rozwiązaniem na drugą i zarazem ostatnią dawkę? I w jakiej fazie? Myślę w okolicach 10 kwietnia.

Mocznik może być, daj na początek fazy liścia flagowego.

Tomek90    191

Protugan 3l/ha + Mustang 306 0,6l + Grodyl 8-10g

Protugan + Mustang to siekiera! Pare lat temu wyczyściło wszystkie chwasty, a gdzie przytrzymał się opryskiwacz to i pszenicę.

Grodył na przytulie zapewne?

slawek2209    78

druga dawke dam miedzy 1 a 2 kolankiem

faze pomiędzy pierwszym a drugim kolankiem bedziesz miał miał na poczatku kwietnia.Myslisz ze wystarczy azotu z saletry do konca wegetacji?.Wątpie.Jesli masz stanowisko bogate w azot to jeszcze coś z tego bedzie

Edytowano przez slawek2209

losktos    118

A jak mam do wyboru miedzy mocznikiem a saletrą powiedzmy w podobnych ilościach to który lepiej z nawozów dać ?

w podobnych ilościach czystego N czy masy nawozu?

1490    5

Witam co można dodać do huzara aby napewno zwalczyć miotłę jak poczytałem to chyba błąd że go kupiłem a tani nie jest

toomi30    1

2l Protugana starczy.

to radzisz czy zgadujesz? bo nie wiem pytam o ten srodek tylko na miotłe ? bo grodyl na przytulie jest o.k. a po dodaniu granstar to dwuliscienne kładzie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się