Skocz do zawartości

Polecane posty

milanreal1    290

Pytanko do Milanreala bo po 23.30 zawsze jest tutaj dostepny :D

Milanreal powiedz mi od jakiej fazy stosuje się CCC do rozkrzewienia pszenicy?

mam te 30-40 ar pszenicy rzadkiej i chcę ja rozkrzewić , a zapowiadaja ciepłe dni .

Co ty na to?

Już czas czy jeszcze poczekać?

Nastepne pytanie.

Ile dni musi utrzymać sie po zabiegu ciepłej pogody by oprysk zadziałał skutecznie na pszenice?

A widzisz jestem przed :D

Do fazy BBCH25 to najbardziej optymalny termin, generalnie im wcześniej tym lepiej, ale musisz pamiętać że temperatura też jest ważna. Przed 4-5 dni jeżeli temperatury będą odpowiednie to możesz jechać. Wg mnie teraz jest najodpowiedniejszy termin, jest ciepło, noce też są ciepłe. Chyba od poniedziałku mówią takie większe ochłodzenie, wg mnie to powinno wystarczyć.

milanreal1.To ile tego ccc dodac do modusa?

1l CCC ale nie czystego a w formie jakiegoś antywylegacza płynnego czy podobnego.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Kamis2010    2

a kiedy pryskac pierwszy raz na choroby grzynowe ?? nigdy tego nie robiłem .. dużo czytam ale chciałbym to żeby ktoś mi wytłumaczył na chłopski rozum ???

rafto    29

Kiedy zamierzacie siać drugą dawkę na pszenicę ozimą w postaci mocznika ???

Wiadomość z agroFakt.pl

strzechu    33

nie za późno jest teraz na wysianie pszenicy jarej tybalt ewentualnie kandela, te dwie mam do wyboru, którą kupić?

Bierz Tybalta

Jakie za późno ? Sam będę jutro siał Tybalta , a w zeszłym roku siałem 15 czy 16 kwietnia.

slawek2209    78

Pszenica dostala saletre tydzien temu teraz jest w bbch 21-22, prysnac ja ccc? Ma byc ladnie przez kilka dni.

Jesli twoja pszenica jest pozno siana to jeszcze jest za wczesnie porównujac do pszenicy sianej we wrzesniu.Poczekaj kilka dni az saletra na dobre zacznie działac

Edytowano przez slawek2209

akacja    90

słuszna uwaga,zawsze N przed dokrzewianiem,ale N mozliwe do pobrania przez rosline,czyli juz dostepne.Należy zawsze poczekac pare lub nawet parenascie dni po podaniu nawozu[wszystko uzależnoine od temperatury] z zastosowaniem chlorku w celu dokrzewienia,roślina musi być w pełni pobudzona.Wowczas efekt najlepszy i po pewnym czasie murowany dywanik,oczywiscie ilość N tez musi być być na odpowiednim poziomie.

emulegator    207

Witam :)

Czy środek huzar oprócz zwalczania miotły działa też na owies głuchy ?

Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

KULAWA_KOZA    88

Miotłe nie zwalcza!!!!!!!!!!!

Mi dziś udało się opryskać pszenice Chwastoxem TRIO , bo przytuli od groma.

Tydzień temu Tolurex i rumianki i miotła już żółknie i bladnie.

jajonasz    36

Miotłe nie zwalcza!!!!!!!!!!!

Nie pleć, jak nie wiesz. Zwalcza i to całkiem nieźle. Kilka razy nim jechałem i było git, choć w tamtym roku trochę zostawił.

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

mich18    25

Huzar zawalcza miotłe kiedys pryskałem własnie huzarem bardzo dobry jest,ale i tak najlepsze jest zwalaczanie chwastów jesienią :)

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

majes    4

Jesli twoja pszenica jest pozno siana to jeszcze jest za wczesnie porównujac do pszenicy sianej we wrzesniu.Poczekaj kilka dni az saletra na dobre zacznie działac

słuszna uwaga,zawsze N przed dokrzewianiem,ale N mozliwe do pobrania przez rosline,czyli juz dostepne.Należy zawsze poczekac pare lub nawet parenascie dni po podaniu nawozu[wszystko uzależnoine od temperatury] z zastosowaniem chlorku w celu dokrzewienia,roślina musi być w pełni pobudzona.Wowczas efekt najlepszy i po pewnym czasie murowany dywanik,oczywiscie ilość N tez musi być być na odpowiednim poziomie.

Dzieki za podpowiedz, dostala narazie 75kg N.

Bede sial pszenice jara, dzisiaj dalem ruski npk i saletre i potem agregat, ale ziemia jeszcze wilgotna i nadaja opady wiec siew moze pod koniec tyg. Czy siejac saletre pod agregat dobrze zrobilem?

.

Didi5    0

Witam. Mam pytanie. wczoraj jak pryskałem pszenice przez pomyłkę wlałem za dużo oprysku na ha dokładnie to mustang forte zamiast 1l to 1.5l i czy to moze spalić pszenicę ? a i jeszcze atlantis 1l do tego na ha

wyrebski1    35

o kurde, ale dałeś dawkę. Na pewno będziesz miał czysto na polu od chwastów, ale bym się też bał o zboże-musisz obserwować.

Didi5    0

A no dałem i teraz nie wiem co będzie.Chwastów to na pewno nie będzie.

Obserwować to na pewno będę bo sam jestem ciekaw czy wytrzyma pszenica taka dawkę. a nie wiesz czasami co by można było zastosować żeby trochę zminimalizować uszkodzenie rośliny?

Agrest    520

Na wszelkiego rodzaju sytuacje stresowe (przymrozki, poparzenia nawozami, herbicydami) można zastosować Asahi.

Zapowiadają ochłodzenie, to i skuteczność Mustanga na pewno spadnie.

Didi5    0

Mam taką nadzieje że tak źle nie będzie. W najgorszym przypadku to tylko zostanie zaorać i coś innego posiać.Pozdrawiam

gomez181    9

chłopaki mam taki problem,jesienny oprysk w pszenicy i jeczmieniu przeposcił mi bratka albo fiołka i przytulie macie pomysl czym to zwalczyc ? chodzi tylko o te chwasty;p

Tomazi3p    44

Lintur 70WG- jednak na fiołka wyższe dawki, lub Galaper Strong. Cenowo wychodzi podobnie.

slawek2209    78

Ze srodków na wiosne mustang najlepiej radzi sobie z fołkiem.Jesli do konca go nie zwalczy to zatrzyma go w dalszym wzroście.O ile pamietam ma skutecznosc w zwalczaniu około 80 %

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)