Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

możesz być spokojny pamiętaj zawsze i na zawsze 3 godziny po wykonanym oprysku już to nie zaszkodzi możesz spać spokojnie ;)

narka! :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1 orka

oprysk UG MAX

2 uprawa

3 wysiew mocznika 100 kg/ha

4 siew rzepaku jak kupuje nasiona to 4 kg/ha a swoje 6kg /ha

5 oprysk coomand top 3 l /ha do 3 dni po siewwie

na jesien to wszystko

wiosna

1 wysiew nawozów saletra amonowa 400 kg/ha

2 oprysk na samosiewy zbóż 1 l /ha GRAMMAN

3 po 2 tygodniach po 1 dawce wysiew 200 kg saletry na ha

4 oprysk na grzyba i antywylegacz 1 l tebu + i l sabilan + siarczan magnezu

5 jak rzepak zaczya kwitnac to porysk na słodyszka FASTAC 0,1 l /ha + siarczan magnezu

5 jak rzepak konczy kwitnac oprysk na grzyba 1 l/ha np alert

i to wszystko

Wyciągnę 4 tony rzepaku na 2 klasie ???

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zamiast pk jest ug maks a po za tym ja mam wysoką zawartosć p k w glebie

cichy5540    5

A ja mam pytanie co byście proponowali na oprysk w pszenicy ozimej gdzie głównym problemem są miotła, wyczyniec, przetaczniki i przytulia. Dodam że jeśli chodzi o miotłe i wyczyniec to są to chwasty już w duzym progu zagrożenia i w moim regionie jest z nimi meeega problem ! , na jesień nie pryskam bo się u nas nie opłaca gdyz zawsze wychodzą wtórne (ziemia I, II klasa niziny nadwiślańskie) no i po pszenicy będzie rzepak i buraki. Jakieś propozycje?

Edytowano przez cichy5540

gucik131    7

jak chcesz dobrze to polece galaper strong plus axial w 100% czyściutko tylko ok 150 zł wyjdzie zabieg w tem powyżej 15 stopni. jak nie masz dostępu do galapera to starane plus granstar plus axial

losktos    120

1 orka

oprysk UG MAX

2 uprawa

3 wysiew mocznika 100 kg/ha

4 siew rzepaku jak kupuje nasiona to 4 kg/ha a swoje 6kg /ha

5 oprysk coomand top 3 l /ha do 3 dni po siewwie

na jesien to wszystko

wiosna

1 wysiew nawozów saletra amonowa 400 kg/ha

2 oprysk na samosiewy zbóż 1 l /ha GRAMMAN

3 po 2 tygodniach po 1 dawce wysiew 200 kg saletry na ha

4 oprysk na grzyba i antywylegacz 1 l tebu + i l sabilan + siarczan magnezu

5 jak rzepak zaczya kwitnac to porysk na słodyszka FASTAC 0,1 l /ha + siarczan magnezu

5 jak rzepak konczy kwitnac oprysk na grzyba 1 l/ha np alert

i to wszystko

Wyciągnę 4 tony rzepaku na 2 klasie ???

za mało oprysków na robaczka.Skąpe nawożenie siarką. Troche za duża norma wysiewu, brak oprysku fungicydem i regulatorem wzrostu jesienią. Czy będzie 4 tony -nikt nie jest w stanie tego stwierdzić

UG maxem cudów nie zdziałasz. Nawet jeśli masz wyskoką zawartość P i K to nie stosując żadnego nawożenia P i K doprowadzisz do zubożenia gleby w te składniki

cichy5540    5

Czegoś nierozumiem... przecież I Galaper i Axial są na jednoliścienne to jaki sen to łączyć. w tym drugim zestawie to starane odpada na starcie a granstar przepuści przytulie :unsure:

Jacekrol    31

galaper starane bardzo dobrze zwalcza przytulje, tylko trzeba pilnowac temp min 7-8 stop C przez kilka dni

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzięki loktos za odpowiedź :D

marcin2057    20

rolnik z sąsiedniej wsi już na początku marca pryskał pszenicę Czym mógł pryskać, napewno nie herbicydem i widac,że pszenica się poprawiła

a co sądzicie o Wirtuozie na T1 na pszenicę Bogatka ?

Edytowano przez marcin2057

kozik251    9

Co sądzicie które lepsze połączenie? Mustang forte + Atlantis czy Sekator + Atlantis?? Co do antywylegacza to przy nawożenie 180 N wystarczy modus 0,4 czy coś trzeba jeszcze dodać??

Edytowano przez kozik251

gwozd    101

Jak pogoda się poprawi to też będę pryskał ale mikro + siarczan Mg. Na herbicydy i fungicydy jeszcze za wcześnie

lukaszm    10

A z dokarmianiem dolistnym też trzeba uważać na temperaturę, a mam na myśli związane z obecnym okresem przymrozki. Najlepiej, aby trzy dni nie było przymrozków po takim zabiegu.

gwozd    101

Według prognozy pogody w moim regionie od czwartku przez prawie tydzień ma być w dzień temperatura 9-21st a w nocy 4-10st. jeżeli się sprawdzi, powinno wystarczyć żeby "witaminki" podziałały

teraz jest 7st

Edytowano przez gwozd

losktos    120

rolnik z sąsiedniej wsi już na początku marca pryskał pszenicę Czym mógł pryskać, napewno nie herbicydem i widac,że pszenica się poprawiła

a co sądzicie o Wirtuozie na T1 na pszenicę Bogatka ?

Wirtuoz w pełnej dawce powinien sobie poradzić, ewentualnie można dodać 0,5 Gwarantu bo z septoriozą bywa różnie po Wirtuozie. U mnie w ubiegłym roku przepuścił trochę mączniaka

Co sądzicie które lepsze połączenie? Mustang forte + Atlantis czy Sekator + Atlantis?? Co do antywylegacza to przy nawożenie 180 N wystarczy modus 0,4 czy coś trzeba jeszcze dodać??

Jaka odmiana? Na taka ilość N radziłbym 0,3 l Moddusa + 1 l CCC i nawet jeszcze później czymś poprawić

masa24    55

stosujecie ccc na dokrzewianie? warto taki zabieg robic? duzo daje?

mysle zeby dac w fazie 3-5 lisci jak zalecaja, jak sie troche cieplej zrobi pewnie bede mogl juz jechac

tylko nie wiem czy to nie za duze ryzyko jak skroci okrzenie i przyjdzie susza, moze nie warto w to sie bawic.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.