Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mareg    1

wczoraj już posiałem pszenice tybalt i owies , woj. lubelskie i ładnie sie robi ziemia wcale nie jest aż tak mokra , myślę , że niema na co czekac ;)

knoro93    165

ja tam bym dał 200 kg saletrzaku lub salmag

W obecnycha warunkach wilgotnościowych oraz biorąc pod uwage że nie zapowiadają opadów dawanie takich nawozów to to samo co byś wyrzucił kase w błoto. Teraz najlepszym rozwiazaniem jest saletra saletrosan jest już gorszy chociaż u mnie po 4 dniach od wysiania przy słonecznej pogodzie jakoś sie rozpuścił dzieki rosie.

mathewc385    8

wczoraj już posiałem pszenice tybalt i owies , woj. lubelskie i ładnie sie robi ziemia wcale nie jest aż tak mokra , myślę , że niema na co czekac ;)

Co dawales pod korzen. Ile kg na ha wysiales??

Wiadomość z agroFakt.pl

Mareg    1

pod pszenice polifoske 6 200kg/ha i 100 kg saletrzaku na razie pozniej bede dawal saletre i odżywki , miałem swoje nasienie rok po centrali wysiałem 270 kg/ha , może troche dużo ale w tamtym roku slabo mi sie rozkrzewila i wolałem zasaic wiecej ;)

losktos    118

pszenica Rywalka zasilona azotem (ok. 200 kg/ha saletry amonowej)

warunki do siewu (południowo-wschodnia część lubelskiego) dobre, jutro jadę na Bamberke

skywalker89    39

pszenica Rywalka zasilona azotem (ok. 200 kg/ha saletry amonowej)

warunki do siewu (południowo-wschodnia część lubelskiego) dobre, jutro jadę na Bamberke

kolego zrób zdjęcia swoich pszenic i pokaż :P interesuje mnie zwłaszcza bamberka, bo moja dostała wczoraj papu ok 170kg saletry, dzisiaj bogatka i muszelka po ok 100 kg slaetry i 100 kg saletrosanu.. ;)

pawelrol123    2

A co sądzicie aby w tym samym terminie dać na pszenice ozimą 200kg/ha saletry i tyle samo mocznika?

Czy może zrobić tak poczekać tydzień i pojechać z 2 dawką?

Edytowano przez pawelrol123

Mareg    1

słabo sie pokrzewiła bo azotu pod korzen mało pewnie dałes

dostała w fazie krzewienia 200kg saletry i pozniej jak strzelala w kłos 100 kg saletry ale atrakcji w plonie nie było za wiel mimo to . zresztą tam było słabe stanowisko ;)

@Mareg jak tyle siejesz to gdzie ona ma się tam krzewić?

robiłem próby i miała słabe wschody więc wolałem troche więcej chociaż w sumei fakt , że troche przedobrzylem ;)

zipo1    1

Zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej w tym sezonie, będzie dać na drugą dawkę mocznik, saletra wysiana już tydzień temu, planowałem nawozić w dwóch dawkach więc mocznik fajnie by ją pociągnął. Co wy na to?

majes    4

na kolejny tydzien w moim regionie zapowiadają mrozy -6 w nocy no i opady śniegu i deszczu. Przed tymi opadami może lepiej jak posieję saletrzak a nie saletrę?

pawelol111    705

Zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej w tym sezonie, będzie dać na drugą dawkę mocznik, saletra wysiana już tydzień temu, planowałem nawozić w dwóch dawkach więc mocznik fajnie by ją pociągnął. Co wy na to?

Mocznik działa po 3 tygodniach więc może lepiej dać jeszcze raz saletrę a potem trochę mocznika?

mathewc385    8

Mocznik w 2 dawce fajna sprawa tylko trzeba go wysiac troche wczesniej. .Jezeli tydzien temu dales pierwsza dawke to za tydzien max 2 mozesz ruszac z mocznikiem. Mocznik potrzebuje czasu i temp aby zaczac dzialac

knoro93    165

Rzepak ok zaraz mozna i druga dawke siać jak u kogoś wegetacja pełna para ale i to jeszcze bardzo wczesnie. Ale na zboża według zaleceń druga dawkę się daje miedzy 1 a 2 kolankiem (chodzi mi o saletre) więc skąd pomysły u niektórych zeby juz 2 dawke siać na zboża ?

areqo    5

czy można opryskać dolistnie pszenicę (mocznik siarczan odżywka) jeżeli w nocy będzie przymrozek tak do -5 czy musi być dodatnia temperatura

thug    196

Mocznik działa po 3 tygodniach więc może lepiej dać jeszcze raz saletrę a potem trochę mocznika?

tu nie chodzi o dni tylko otemp potrzebną do przemiany z formy amidowej pózniej azotanową i na końcu amonową jak warunki są może to być i 5 dni

Renault9514    49

U mnie dzisiaj zakończona I dawka na pszenicę :) poszło 200kg/ha saletry.... w okolicy również sieją nawozy i dzisiaj jeden siał pszenice jarą ;)

deco20    0

lubelskie, okolice Kraśnika narazie cisza w polu, tylko więksi gospodarze pierwsze manewry wykonują, pszenica ma się dobrze mimo ogromnej pokrywy lodowej w styczniu i do połowy lutego, ps. nie potrzebuje nikt pracownika na gospodarstwo?(priv)

Edytowano przez deco20

slawek2209    78

podziała.chlorotoluron mozna stosowac nawet podczas ujemnej temperatury .minimalna temp.na ten środek to -3

losktos    118

kolego zrób zdjęcia swoich pszenic i pokaż :P interesuje mnie zwłaszcza bamberka, bo moja dostała wczoraj papu ok 170kg saletry, dzisiaj bogatka i muszelka po ok 100 kg slaetry i 100 kg saletrosanu.. ;)

jutro postaram się zrobić fotki to podeślę link ;)

mocznik może zadziałać nawet po 3 dniach, wszystko zależy od temperatury. W obecnych temperaturach będzie to dobre 3 tyg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się