Polecane posty

ppwolf38    7

To tutaj jest w fazie krzewienia czy raczej juz w koncu krzewienia?

sorki ze tak sie dopytuje ale nie chcial bym niczego przegapic.

65pvmx.jpg


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Bardzo rozkrzewiona, tutaj raczej jest koniec krzewienia, zobacz czy na pędzie głównym są początki wydłużania się międzywęźla. Powiem szczerze że takiego rozkrzewienia u siebie jeszcze nie widziałem :) jaka odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

To jest Kws Ozon....zasiana na wieloletniej lace a raczej ugorze bo tam wiecej chwastow bylo niz trawy :huh:

cale szczescie narazie chwastow nie widac...

A to międzywęzle to ktore to dokladnie miejsce :unsure:domyslam sie ze to gdzie zaczyna sie krzewienie tak? przecialem ten najdluzszy ped i narazie nic szczegolnego tam nie widac...

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Sieje 300kg i jeszcze chce rozkrzwiać, ile ty chcesz tych pędów, parę tysięcy? :blink:

Milan mam z 40 arów takiej rzadkiej i dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

A tak w ogóle to po jakim czasie od wysiania saletra zaczyna działać w średniej temperaturze około 5 st.C i na dosyć wilgotnej glebie, wie ktoś może ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Ja wysiałem saletre 25 lutego i po około 8 dniach zaczeło byc widac,że cos się dzieje...... :)


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A tak w ogóle to po jakim czasie od wysiania saletra zaczyna działać w średniej temperaturze około 5 st.C i na dosyć wilgotnej glebie, wie ktoś może ? ;)

Po 2-ch tygodniach

Paweł patrz jak moja idzie , fotka jeszcze bez N , 57782886472323571467.jpg

12584642214981712548.jpg

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

witam mam pytanie dostałem analizę gleby i mam niską zawartość potasu czy mogę jeszcze teraz posiać sól potasową pod pszenicę ozimą i jęczmień ozimy czy po ewentualnym wysiewie soli mogę zaraz rozsiać saletrę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Kulawa Koza musze przyznac ze pszeniczka 1 klasa ;) widze ze pieknie Ci sie krzewi B)


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Panowie pod koniec tygodnia nadaja ok 17 stopni i ma być słonecznie pszenica ruszy pewnie pełną parą a jeszcze nie został wysiany N (czekałem na deszczyk a tu juz dwa tygodnie nic) i moje pytanie czy jest sens siać teraz azot w takie sytuacji? chodzi mi o to czy nie będzie dużych strat N i czy saletra się rozpuści? w nocy wczoraj -4 dziś -1 w dzień +10 górna warstwa ziemi sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Piotrek1986 mam ten sam problem ,ale raczej w tym tygodniu rozsieje ,bo susza może się pogłębić ,na jednym kawałku rozsiałem 2 tygodnie temu resztki saletry które zostały w rozsiewaczu po zasilaniu rzepaku około 1ha na działce 3 hektarowej na razie różnicy niema wcale,napisz co ty zdecydujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Piotrek1986 mam ten sam problem ,ale raczej w tym tygodniu rozsieje ,bo susza może się pogłębić ,na jednym kawałku rozsiałem 2 tygodnie temu resztki saletry które zostały w rozsiewaczu po zasilaniu rzepaku około 1ha na działce 3 hektarowej na razie różnicy niema wcale,napisz co ty zdecydujesz

 

Ja rozsiałem dzisiaj.Nie czekałem już dłużej bo robi się sucho a czas ucieka.Na deszcz się nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja z sypaniem nie mam problemu bo ziemia mokra i saletra momentalnie się podziewa. na rzepaku na górach jeszcze lekkie koleiny porobiłem, a na jednym rzepaczku będę musiał jakoś na górach omijać śnieg, bo kurde całe pole fajne, ale w poprzek 'niziny' śnieg lezy i tam nie ma wjazdu.. :/

 

Jaką dawkę azotu proponujecie na pierwszy rzut pszenicy, która posiana została 250-260kg/ha, (po burakach, pod korzeń 200 kg polifoski 6) no i pszeniczka jest dosyć gęsta, ma po 2-3 pędy.. Ile dać, zeby za mocno się nie pokrzewiła tylko do np max 4-5 pędów? 50-60kg N? Mam w planach 100kg/ha saletrosanu, dać później, czy np dać teraz na pierwszy rzut 100kg saletry i 100kg saletrosanu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jezeli jest taka gęsta to daj 200 kg saletrosanu i będzie ok, chyba ze jest bardzo sucho to pół na pół z saletrą


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

skywalker89 ja tez z lubelskiego ale dzisiaj wjechałem z gruberem i lekka brona w miedzy rzedzia porzeczki gdzie jeszcze niedawno 1.2m krzaków z zasp nie było widać i tobez najmniejszego poblemu a tam gdzie snigu mniej było to już się ładnie kurzy.

 

PABLO555 czekam jednak do soboty mówia ze coś tam ma ciapać w końcu. dziś po oględzinach stwierdziłem ze nie ma sensu górna warstwa ziemi w pszenicach bardzo sucha wydaje mi sie ze to co w nocy rozpsci rosa w dzeń może "wparować" przy tym ładnym słoneczku :unsure:

 

KULAWA-KOZA ja przeglądam pogode tylko jakos na zmiany się nie zanosi ;[ na dzień lub dwa do przodu to ICM fajna podode daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Dzisiaj zasiałem pszenice odmiana werbena ale nie pamiętam takich czasów żeby po zimie było tak sucho totalny pieprz choć w ziemi jeszcze trochę wilgoci jest. Pod korzeń dałem 300kg/ha lubofoski 4-12-12. Saletrę sypnę w późniejszym terminie mam nadzieję że napada deszczu bo będzie totalna masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi123    0

Chciałem zapytac czy przymrozki - 4 stopnie nie zaszkodza pszenicy tybalt wysianej dzsiaiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Chciałem zapytac czy przymrozki - 4 stopnie nie zaszkodza pszenicy tybalt wysianej dzsiaiaj

 

Pszenica znosi przymrozki do -6 w ziemi tak szybko temperatura nie spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Kiedy panowie jedziecie z CCC na rozkrzewienie? U nas zapowiadają 2 noce na +4 a w dzień 15. Już wjeżdżać w pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

wczoraj już posiałem pszenice tybalt i owies , woj. lubelskie i ładnie sie robi ziemia wcale nie jest aż tak mokra , myślę , że niema na co czekac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

ja tam bym dał 200 kg saletrzaku lub salmag

W obecnycha warunkach wilgotnościowych oraz biorąc pod uwage że nie zapowiadają opadów dawanie takich nawozów to to samo co byś wyrzucił kase w błoto. Teraz najlepszym rozwiazaniem jest saletra saletrosan jest już gorszy chociaż u mnie po 4 dniach od wysiania przy słonecznej pogodzie jakoś sie rozpuścił dzieki rosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

wczoraj już posiałem pszenice tybalt i owies , woj. lubelskie i ładnie sie robi ziemia wcale nie jest aż tak mokra , myślę , że niema na co czekac ;)

Co dawales pod korzen. Ile kg na ha wysiales??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

pod pszenice polifoske 6 200kg/ha i 100 kg saletrzaku na razie pozniej bede dawal saletre i odżywki , miałem swoje nasienie rok po centrali wysiałem 270 kg/ha , może troche dużo ale w tamtym roku slabo mi sie rozkrzewila i wolałem zasaic wiecej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj