Skocz do zawartości

Polecane posty

farmervip    78

Mieszam nawozy i jadę raz. teraz obecnie cena fosforanu w workach 50hg jest droższa od bigbag-u o 150zł/tona jak tak będzie dalej to opłaca sie jeżdzić odzielnie z solą i fosforanem.

Kolego chyba o zero sie pomyliłeś bo zawsze jest różnica 10-15zł a nie 150 :o

Agrest    345

1 marca posiałem pszenicę Bombona, dziś pojawiły się kiełki do 1 mm długości. Temperatura w dzień nie przekracza 6 st. C, noc około +2. Nawet się zdziwiłem, że tak szybko.

Wiadomość z agroFakt.pl

Zenonim    47

mathewc385- Nie daje azotu tyle co w fosforanie jest. póżniej dwi dawki saletry i wszystko.

farmervip- fosforan amonu worki 50kg 2080zł/tona , bigbag 1930zł/tona więc 150zł wychodzi.

Co do mieszania soli z fosforanem zawsze tak robie polifoski nie stosuje ponieważ zawsze czysty składnik był droższy.

Tomek90    190

Jeszcze mogą byc przymrozki to jaki sens stosować herbicydy? Poczekaj przynajmniej do 20 marca żeby pogoda juz była pewna bo teraz to loteria

Przymrozek moze być w maju nawet. Jak faza rozwojowa i temp dobowa pasuje to na co czekać?

rami    6

ale wegetacja jeszcze nie pełni chwastów przynajmniej u mnie tak jest ja bym się wstrzymał do po niedzieli

tomek1976    0

Kolego chyba o zero sie pomyliłeś bo zawsze jest różnica 10-15zł a nie 150 :o

W bb jest dostepny fosforan amonu z litwy. Kupowalem po 1910 za tone. A w 50 kg workach polski po 2120 za tone. Wiec moze byc i prawda:)

lonoh    30

Przymrozek moze być w maju nawet. Jak faza rozwojowa i temp dobowa pasuje to na co czekać?

szkoda ze masz tyle postów nabitych bo piszesz jakby co najmniej był 10 kwietnia i juz trzeba było pryskac a jeszcze moze byc rożnie z pogoda także nie ma co sie spieszyć z herbicydami....

farmervip    78

W bb jest dostepny fosforan amonu z litwy. Kupowalem po 1910 za tone. A w 50 kg workach polski po 2120 za tone. Wiec moze byc i prawda:)

To raczej różnica między producentami a nie opakowaniem

masa24    55

witam, panowie w warminsko mazurskim dajecei juz saletre? w dzien kolo 6-7 stopni, w nocy zapowaiadaja jeszcze przymrozki. sypnac juz 1 dawke saletry?

stalpin8145    0

A w kolejnych fazach stopniowo zmniejszać? Ile dajecie do każdego oprysku siarczanu magnezu siedmiowodnego na 1ha?

gwozd    101

A właśnie przypalił ktoś zboże siarczanem magnezu siedmiowodnym? Dlaczego u większości roślin zalecane jest 5%? Bo to trochę mało, szczególnie teraz na wiosnę.

panczo1922    68

krótkie pytanie:

ile dajecie N w czystym składniku na pszenice na wiosnę?

planuję dać 190kg ale czy to aby nie będzie zbyt dużo? wiadomo dojdzie ochrona, skracanie itp itd...

Tomek90    190

szkoda ze masz tyle postów nabitych bo piszesz jakby co najmniej był 10 kwietnia i juz trzeba było pryskac a jeszcze moze byc rożnie z pogoda także nie ma co sie spieszyć z herbicydami....

Stary na jednej działce mam pszenżyto Atletico i już 1 kolanko odchodzące od węzła krzewienia, a jestem z podlaskiego. Widziałeś ile trawała wegetacja jesienią, a jak wcześnie przyszła wiosna?? Ile po zastosowaniu herbicydu ma nie wystąpić przymrozek?? Idziesz z fazą rozwojową czy z datą jak co niektórzy??

Edytowano przez Tomek90

lonoh    30

Stary na jednej działce mam pszenżyto Atletico i już 1 kolanko odchodzące od węzła krzewienia, a jestem z podlaskiego. Widziałeś ile trawała wegetacja jesienią, a jak wcześnie przyszła wiosna?? Ile po zastosowaniu herbicydu ma nie wystąpić przymrozek?? Idziesz z fazą rozwojową czy z datą jak co niektórzy??

pszenzyta nie posiadam a pszenice u nas ledwo ruszyły także narazie nikt nie myśli o stosowaniu herbicydow ;d

KULAWA_KOZA    88

Panowie w jakiej fazie po zasileniu pszenicy azotem dajemy na pszenice antywylegacz by ja rozkrzewić?ile czasu musi upłynąć od zasilenia azotem.

javorskyp    2

Bardziej kierowałbym się fazą w jakiej znajduje się pszenica. Aby efektywnie zadziałał powinien być w fazie krzewienia BBCH 23-29 im później tym gorszy efekt.

milanreal1    290

Panowie w jakiej fazie po zasileniu pszenicy azotem dajemy na pszenice antywylegacz by ja rozkrzewić?ile czasu musi upłynąć od zasilenia azotem.

Sieje 300kg i jeszcze chce rozkrzwiać, ile ty chcesz tych pędów, parę tysięcy? :blink:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się