Skocz do zawartości

Polecane posty

Ulman    275

Twój ostatni argument zwala z nóg. To że ludzie kupują droższy środek nie znaczy to automatycznie że jest on lepszy. Nie zawsze to co droższe to lepsze.

Zgadzam się z Tobą w zupełności ! Ludzie wiedzą że jest lepszy i dlatego są gotowi więcej wydać.

tomek73    186

Drogi nie znaczy lepszy, mam porównanie miedzy Alertem i Pictorem, a wszyscy zawycają się Pictorem.

Na moczniaka teraz może Sarfun 500

Wiadomość z agroFakt.pl

jaco25    262

Panowie takie pytanko.

Mysle jutro póścić saletre po pszenicy .

A kiedy najlepiej dać ccc bo pszenica się dobrze rozkrzewiła?

Jaka temperatura musi być by ccc zadziałało?

Są jakieś ujemne skutki jak np.popryskam ccc a bedzie w nocy np. -1 ?

Ponawiam pytanie też mam jeden kawałek mało rozkrzewionej pszenicy dzisiaj dostała saletrę 34%, pytanie kiedy się daję ccc na dokrzewienie jaka musi być temp.? wiem tylko że dawka musi być 0,6l/ha

brutus44    5

jaco25 nie możesz spać? ;)

pszenica się rozkrzewi jak będzie pogoda ku temu-ciepło i wegetacja ruszy pełną parą.Ale z tym pytaniem kiedy to bedzie-do pogodynki lub wróżki.Daj 80 kg N bez ccc .Naprawde ten temat z ccc

był wielokrotnie podnoszony.Myślisz że zabieg ccc za 7 zł zastąpi porządne nawożenie potrzebne do krzewienia?

losktos    118

Ponawiam pytanie też mam jeden kawałek mało rozkrzewionej pszenicy dzisiaj dostała saletrę 34%, pytanie kiedy się daję ccc na dokrzewienie jaka musi być temp.? wiem tylko że dawka musi być 0,6l/ha

wróć parę stron do tyłu i znajdziesz odpowiedź.. Nie będziemy pisać co 2-3 strony tego samego wątku

ewenement    0

Panowie, jutro lecę z prosanem na pszenice, w nie dużych ilościach około 120kg/1ha, pytanie brzmi po jakim okresie mogę rozsiać saletre? Poczekać ze 4 dni czy kwestia przerwy nie gra roli?

ppwolf38    6

A czy Topsin bedzie dobry na teraz? na ulotce jest napisane ze dziala w temp.. ponizej 12 st...

sam juz nie wiem...a moze duett star?

Mateusz1q    24

Ale przeciez mozesz spokojnie opryskac za 2 tygonie Tiltem, on dziala wyniszczajaco i nie musisz sie martwic o temperature.

ppwolf38    6

Sam nie wiem czy to maczniak,,czy jakies inne paskudztwo..Pszenica wyglada teraz tak...myslicie ze mozna jeszcze chwile poczekac?

2r2t408.jpg

29kqqeq.jpg

Edytowano przez ppwolf38

KULAWA_KOZA    88

Septorioza w tym stadium ? :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: coś ta pszenica blada bardzo.

ppwolf38    6

Dzieki za odp....co w takim razie na to zastosowac?

Kulawa koza ona jest ciemno zielona na zdj jest cala mokra od rosy...

KULAWA_KOZA    88

No ja na Twoim miejscu bym pierw uderzył z azotem a potem jak ruszy wegetacja to coś dobrego na septorioze.,jakaś dobra ochrona by zwalczyła tą septorioze a przedewszystkim zachamowała infekcje pszenicy i zabezpieczyła przed dalszym postępowaniem choroby.

Pogadaj z Sławkiem .Tomkiem90 i Milanrealem coś na pewno doradzą , oni bardziej się znają w srodkach ochrony grzybowej zbóż.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Dzieki za odp....co w takim razie na to zastosowac?

Kulawa koza ona jest ciemno zielona na zdj jest cala mokra od rosy...

Poczytaj poprzednie strony tam na pewno coś jest napisane o ochronie a nie spamujesz. Trochę własnego wkładu... Wystarczy poczytać i na pewno coś znajdziesz temat nie raz wałkowany. Za chwilę ten temat nie będzie się nazywał Pszenica Ozima i Jara tylko Sybkie Pytanie Szybka odpowiedź.

Ja bym najpierw dał azot a jak warunki będą odpowiednie potraktował Tilt Turbo. Chyba że masz tyle kasy że nie robi Ci różnicy ile wydasz na ochronę.

ppwolf38    6

Ok....dzieki w takm razie poczekam jak ruszy mocniej....

ta pszenica to Sailor klasyfikat...

ppwolf38    6

Oczywiscie ze kwalifikat....haha przejezyczenie:p

Kulawa koza azot poszedl juz pare dni temu .. czekam na efekty..wiekszosc pszenic tak u nas wyglada...ale co sie dziwic,jest mokro,wilgotno i od paru dni siąpi taki mini deszczyk co jakis czas.

Jeszcze raz dzieki za rady.

Edytowano przez ppwolf38

KULAWA_KOZA    88

No ja czekam z wjazdem z saletrą ale cały czas mży i pszenica obroszona i się nie da bo ją poparzę.

mds212    150

jaco25 nie możesz spać? ;)

pszenica się rozkrzewi jak będzie pogoda ku temu-ciepło i wegetacja ruszy pełną parą.Ale z tym pytaniem kiedy to bedzie-do pogodynki lub wróżki.Daj 80 kg N bez ccc .Naprawde ten temat z ccc

był wielokrotnie podnoszony.Myślisz że zabieg ccc za 7 zł zastąpi porządne nawożenie potrzebne do krzewienia?

Wiadomo ze zabieg za pare zl CCC nie rozkrzewi pszenicy jesli nie dostanie sporej ilosc N. Ale 250 kg saletry a do tego oprysk CCC i 10kg mocznika 10kg siarczanu + mikro. Mysle ze powinno ładnie podzialac. :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się