Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

tomek1976    0

Ja zasiałem 215 kg ale wszystko zalezy od stanowiska,w ubiegłym roku arabelli siałem 238 kg\ha siana pod koniec kwietnia bo wczesniej nie dalo się wjechac i było ok, na stanowisku lepszym,ale juz na innym kawałku gdzie było troche słabsze stanowisko [niskie ph], mozna byłlo zasiac z 20 kg więcej na 1 ha.Wczesniej siana powinna lepiej sie rozkrzewic wiec teoretycznie mozna mniej

Dzieki za odpowiedz. Mysle ze posieje ok 230 kg bo stanowisko nie najlepsze niestety.

Jesli wczoraj zasililem pszenice azotem w ilosci 80kg czystego skladnika to kiedy moge zaczac stosowac herbicydy, bedzie to mieszanka granstaru strong z atlantisem, dodam ze od 2 tyg nie padalo u nas a w dzien temperatura wynosi ok 15 stopni, jest sucho

ppwolf38    6

około 10 cm

Napewno? bo moja od ziemi do czubka ma jakies 11cm i mala sie wydaje a kolanka napewno nie widac :wacko:

chyba ze jakos inaczej sie to liczy ,mierzy.....

Wiadomość z agroFakt.pl

karolr2    180

Kolanko to będzie dopiero jak pszenica zacznie rosnąć w tamtym roku było widoczne w maju więc masz jeszcze dużo czasu

No tak w tamtym roku w maju ale wiosna byla zdecydowanie pozniej, w tym roku wrecz odwrotnie i dlatego sie pytam mniej wiecej o wysokosc, poniewaz pierwszy rok prowadze gospodarstwo i nie wglebialem sie wczesniej w stosowanie ŚOR. Pytam o kolanko poniewaz chce zastosowac ccc 1l oraz moddus 0,3, a to wymaga odpowiedniej fazy i nie chce sie spoznic

jajonasz    36

Jeszcze masz trochę czasu, a najprościej to idziesz na pole, wyrywasz roślinkę, przecinasz ostrym nożykiem wzdłuż i wszystko widać. Jak kolanko jest ok 1 cm nad węzłem krzewienia, jedziesz z ccc.

Edytowano przez jajonasz

gwozd    101

Nie da się określić wysokości przy pierwszym kolanku bo to nawet zależy od odmiany. Moim zdaniem około 15cm ale najlepiej od 15 - 20kwietnia co 2 dni sprawdzać. Wystarczy przeciąć wzdłuż roślinę ostrym nożem, pszenica musi być w całości wyrwana, razem z węzłem krzewienia, korzeniami

Proszę o odpowiedź na pytanie w temacie o herbicydach na pszenicę.

slawek2209    78

ccc z moddusem mozna dawac do wyczuwalnego drugiego kolanka.Jednak lepiej wcześniej jest skrócic i wtedy lepszy jest efekt

knoro93    167

Warto zaznaczyć że jeżeli na pędzie głownym jest już pierwsze kolanko a na bocznych jeszcze nie ma możesz już wyruszać z ccc w pole. Wracając do poprzeniego wątku u mnie sam fungicyd również przypalał był to falcon chodzi mi o liść flagowy. Ale to chyba też zależy od odmiany ponieważ jedne pszenice przypalał a inne nie.

slawek2209    78

Dobra to skracanie mam ogarnięte, a herbicydem kiedy mogę zacząć ? Wczoraj pszenica dostala azot

herbicydy możesz stosowac jak tylko temperatura wzrośnie i nie będzie przymrozków

okej, przez ostatni tydzien w ciagu dnia temperatura jest w okolicach 15 stopni, wiec mysle w przyszlym tygodniu zaczac, dzieki i pozdrawiam ;)

knoro93    167

Nie wiem jak sam Falcon, ale Falcon+ mocznik przypala.

A to w takim przypaku to była przyczyna zapewne. Poniaważ był mocznik siarczan mikro i falcon

Piotrek1975    318

Panowie jestem zielony w upr pszenicy ozimej , jednak zasiałem i potrzebuję waszej pomocy. Więc tak siana była po 20 października więc nie rozkrzewiła się dobrze, napiszcie jakie czynności mam wykonać ; kiedy azot jaka ilość na 1 ha, jakie opryski, odżywki i td.

Obornik był dawany w dużych ilościach Polifoska 8 200 kg na ha.

jacek472    15

Czego potrzebuje pszenica pod plon 10t? Wie ktoś? Możliwe jest do osiągnięcia w sprzyjających warunkach po rzepaku na klasie IIIb-IVb plonu powyżej 8 ton, co musze jej dać?

lukaszm    10

Mam zamiar w jednym zabiegu zastosować fungicyd i antywylegacz. Chcę na T1 dać Zafir 400 EW (prochloraz+tebukonazol) + Antywylegacz Płynny 675 SL (chlorek chloromekwatu). Odmiana to Bogatka, a więc podatna na wyleganie. Dawkę regulatora w tym przypadku mam zaniżyć, gdyż stosując ccc z triazolem (a w Zafirze jest nim tebukonazol) należy zmniejszyć jego ilość. Nie stosowałem nigdy takiej mieszaniny, więc stąd moje wątpliwości. Oczywiście wiem, że proporcje obu pestycydów zależą od wielu czynników. Przyjmując jednak wariant, że warunki będą sprzyjające (m.in. optymalne: temperatura, nasłonecznienie i wilgotność gleby) zastosowałbym te pestycydy w stosunku: 1,0l : 1,5l. Z kolei w wariancie mniej optymistycznym, ale nie całkowicie pesymistycznym: 1l+1l. Co sądzą na ten temat Forumowicze, mający doświadczenie z tymi konkretnymi środkami, bądź podobnymi, ale zawierającymi w swym składzie wspomniane substancje aktywne?

Edytowano przez lukaszm

slawek2209    78

Tebukonazol nie powinien działac jako regulator na pszenice.Do zafira trzeba dodac coś na mączniaka.Jeśli będzie dawane samo ccc to 2 l na odmiany podatne na wyleganie

lukaszm    10

Wiem, że 2 litry na odmiany podatne zgodnie z etykietą. Ale miałem na myśli zastosować razem z fungicydem, aby za jednym przejazdem skrócić. No a co mogę do Zafiru dodać na mączniaka. Wiem, że Talius 200 EC (proquinazid) można mieszać, bo w ten sposób powstanie Wirtuoz, ale może coś tańszego by się dało dolać do Zafiru?

I w przypadku mieszania fungicydów to już pewnie ccc dać w osobnym zabiegu dodatkowo z nawozami dolistnymi; tylko jakimi? Czy siarczan magnezu i plonvit Z można mieszać z ccc?

Edytowano przez lukaszm

gwozd    101

W zeszłym roku na tonacje namieszałem 5% mocznika 5% siarczanu Mg 1l insolu3 2l CCC 1l bumper super(prochloraz i propikonazol) 0,3l leander(za mało) i nic nie przypali lo. Tylko że było wilgotno i następne dni po zabiegu padało.

Na bogatke to lepiej jeszcze dać cerone lub moddus na liść flagowy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.