Skocz do zawartości

Polecane posty

proxy8441    72

Pszenica Arkadia kolego jeśli wymarżnie, to wymarznie ostatnia, więc o nią się nie martw ;)

Jakie temperatury mieliście przy tej okrywie śniegu 1 cm, że takie skutki pogody?

teoretycznie tak, jednak jak widze jej stan na dzis dzień to mam co do tego obawy...

master20002    151

Koledzy chciałbym się poradzić w kwestii uprawy pszenicy i pszenżyta. Przedsiewnie poszło 350 kg polifoski 6 na hektar.

A więc na wiosnę planuję dać 200 kg saletry, później oprysk Lancet Plus, następnie w jednym oprysku mocznik, mikrokompleks, kristalon, insol 3 (bo mi trochę zostało), antywylegacz płynny i np bumper. Za jakiś czas znów 200 kg saletry. Planuje ochronę trzyzabiegową. Na t2 jeszcze nie wiem co zastosuje ale na t3 napewno tebukonazol. Moje pytanie brzmi, czy to nie będzie za bogato. Taka mieszanina poszłaby razem z t1 i t2. Siane było jakieś 180 kg na ha, rozkrzewienie na jesieni było dość dobre.

losktos    118

Ta mieszanina nawozów antywylegacza i fungicydu to zdecydowanie za bogato.. Azot z mocznika i Kristalonu będzie zwiększał działanie środków. Trzeba to podzielić. Poza tym skoro dajesz Kristalon który zawiera w swoim składzie azot to nie dawaj już mocznika, tak samo sprawa sie ma z Insolem.

Daj np po ruszeniu wegetacji gdy jeszcze zboże będzie się krzewić Kristalon + Mikrokomplex, a później w fazie strzelania w źdzbło daj Mocznik + Mikrokomplex, i na liść flagowy pojedź Insolem.

Wiadomość z agroFakt.pl

master20002    151

Czyli kristalon dać tylko raz w czasie całej wegetacji? Odnośnie azotu to nie przekroczyłbym ilości zalecanej dla poszczególnych faz wzrostu. Zapomniałem jeszcze napisać o tytanicie bo mam w planach go wypróbować w tym roku. Gdzie go wcisnąć, żeby to miało ręce i nogi uzyskując pożądany efekt?

Edytowano przez master20002

losktos    118

Raz lub 2 razy jak tam uważasz, ale nie widze sensu mieszania mocznika z Kristalonem. Jak dawać Kristalon to z Mikrokomplexem a mocznik zostaw na inny zabieg

renovoltage    72

A czemu mocznika nie mieszać z kristalonem jak damy 5 kg na ha to wyjdzie 1 kg azotu z kristalonu na 1 ha :rolleyes: toć to sama woda będzie a po co jeżdzic z woda po polu

Wojtek987    61

Kolego i na T1 zmień środek (np na wirtuoz 1,2l) bo jak wejdą choroby to z plonu nici (doświadczone na własnej skórze ;[ ) Bumper solo jest słaby a widzę że chcesz doinwestować uprawę.

Darekpol    12

Bumper? Szkoda pieniędzy.. Jeśli chcesz jedną substancją to zamień bynajmniej na prochloraz np. Atak 450 EC. Lub na mieszaninę prochlorazu i propikonazolu: Bumper super 490 EC.

master20002    151

Dokładnie ten Bumper miałem na myśli co kolega wyżej napisał. Mam jeszcze jedno pytanie, pisząc wcześniej zapomniałem dopisać do tej zupy jeszcze tytanit. Stosował go ktoś? Warto?

renovoltage    72

Foliq krystaliczny jest dobry , skkład jak kristalon 18-18-18( zielony) tylko cena ok 100zł za 10 kg gdzie za 180 można dostać 25 kg kristalonu jakoś nie zachęca.

Foliq mogę polecić mikromix, miedziowy, oraz cynkowo borowy, stosuje w zbożach i burakach i efekty są super w połaczeniu z mocznikiem i siarczanem magnezu no i jeszcze dodatkowo mieszam to z npk (kristalon lub co uda się kupić o podobnym składzie )

Edytowano przez renovoltage

losktos    118

Ja również stosuje nawozy FoliQ (cynkowo-borowy, borowy, mikromix, ascovigor, aminovigor, potasowy i inne) i jestem zadowolony, także polecam

kronolus    1

Ja się boje stosowania mocznika dolistnie i tu moje pytanie w jakich dawkach dajecie mocznik na ha ile Kg ?

losktos    118

To zależy ile dajesz wody na hektar i w jakiej fazie pryskasz. W pełni krzewienia stężenie nawet do 15 %, strzelanie w źdźbło do 10, kłoszenie do 5 %.

Ja zazwyczaj daje 20 kg mocznika/ha przy ok. 220 l wody /ha - to jest stężenie ok 8,5 %. W ubiegłym roku pryskałem tak na liść flagowy i nic się nie działo

pawelfrr    0

Witam pierwszy raz zasiałem pszenice ozimą na 5 h i zastanawiam się czy coś z niej będzie, byłem dzisiaj na polu a tam żółto wszystkie końcówki liści są brązowe. Jak myślicie na wiosnę orać! czy patrzeć co z tego urośnie. Pszenica na stanowisku po jęczmieniu jarym ziemia klasy IV, pod korzeń 300 kg polifoski 6, pszenica bamberka zaprawiana scenic.

losktos    118

końcówki liści zółte czy całe rosliny? narazie jeszcze chyba za wczesnie na ocene przezimowania

skywalker89    39

też mam bamberkę, nie widziałem jej, ale obawiam się o nią a po tym co słyszałem dzisiaj w radiu, że jeszcze 3tyg mrozy do -20, gdzie śnieg juz się praktycznie stopił, to obawy praktycznie o całe jesienne zasiewy ;/

gen    50

też mam bamberkę, nie widziałem jej, ale obawiam się o nią a po tym co słyszałem dzisiaj w radiu, że jeszcze 3tyg mrozy do -20, gdzie śnieg juz się praktycznie stopił, to obawy praktycznie o całe jesienne zasiewy ;/

Czy to radio ojca dyrektora ? ,nikt więcej takich bredni nie opowiada .

rafto    29

U mnie tonacja ma żółte końcówki liści tak ok 1 cm . Gdzie pszenżyta sąsiadów są wg nie ruszone przez mróz :o Ale już jęczmienie są w złym stanie - całe liście żółte , węzeł krzewienia lekko zielony i z dnia na dzień coraz bardziej żółty.

skywalker89    39

Czy to radio ojca dyrektora ? ,nikt więcej takich bredni nie opowiada .

hehe :P a może źle usłyszałem, że może takich mrozów już nie będzie?

ale co ciekawe spotkałem sąsiada, to naprawia ogrzewanie w ciągniku, bo też coś słyszał o powrocie zimy..?

Dzisiaj w prognozie na sobotę nawet +11 'C!! :/

major_89    35

U mnie w regionie Ciechanowa zboża wyglądają z pod śniegu całkiem przyzwoicie. Jedynie to co mnie martwi to dość duże prażenie przez mączniaka prawdziwego. Jednak na jesieni sama zaprawa to za mało!

mds212    150

Witam dzis odwoziłem pszenice i w biurze mi powiedzieli ze jak bede jescze przywził to musze dać jakies zaświadczenie o czystosci pasz czy jakos tak nie wiem czy dobrze zapamietałem? O co chodzi mogłby mi ktos objasnic?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się