Skocz do zawartości

Polecane posty

losktos    120

Panowie mam takie pytanie, jak uważacie jaka forma azotu jest lepsza dla pszenicy w III dawce? dolistna czy saletra? do tej pory zawsze stosowałem w formie nawozu ale w tym roku poszedłem na studia i doradzają mi dolistnie jak uważacie??

Wszystko zalezy od pogody, jeżeli będzie wilgoć to zdecydowanie nawóz, a jeżeli susza to tylko dolistnie

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

knoro93    171

Dolistne nawożenie służy do uzupełnienia ewentualnych strat a nie do nawożenia. Jak myślicie mocznik w pszenicy jest lepszym rozwiązaniem niż saletra na druga dawkę jeżeli sie nie planuje nawożenie na kłos?

• Like 1

farmervip    78

Według mnie mocznik jest lepszy bo podziała dłużej tylko musi być ciepło aby sie w 100% rozpuscił

:) :)

KULAWA_KOZA    88

Noi nie może być ziemia kwaśna.Bo mocznik na kwaśnej ziemi nic nie skutkuje, a tym bardziej ją zakwasza.

pewnie że może daj jak najwcześniej saletrę i zaraz po ruszeniu wegetacji daj 0.7l ccc

a to 0.7CCC to w jakim celu?

Zawsze dawałem 200, 200, 100.

Ja na start daje 250-300 , druga dawka 250kg saletry.

I tyle.

Uważam że pierwszą dawkę powinno dać się największą aby pszenica od razu ruszyła "z kopyta"

bo przy 200kg/ha to cienko widzę.

Weż sobie kolego pomyśl co jest 4 woreczki na 1ha.... :rolleyes: :blink:

danjon    0

Panowie jeśli może ktos doradzic to zgóry dzięki , a mianowicie chodz mi oto ,że chciałbym zasiać kukurydzę na kiszonkę na wczesniejszej łące oczewiscie na zime zaorane ,tylko niewiem ile czego dac ,żeby coś z tego było i niebyły wyżucone pieniądze w błoto .a czy jęczmień też by mógł być i co zastosować. Dopiero zaczynam przygodę z sianiem zbóż

Edytowano przez milanreal1

Agrest    527

Czy zaryzykowalibyście w chwili obecnej siew pszenicy Bombona? Jest ciepło, wiatr mocno przesuszył glebę. Praktycznie kolejne 2 tygodnie ma być bez mrozu. Czy np. taka pszenica zasiana w pierwszych dniach stycznia będzie lepiej zimować niż siana początkiem grudnia czy gorzej? Może ktoś z Was siał kiedyś w styczniu i podzieli się uwagami?

Edytowano przez Agrest

jaco25    262

Kolego zapytaj tutaj

http://www.agrofoto....80#entry1262595

A jeczmienia na łące nie siej jak nie pryskałes np raundapem lepiej posiej owies

Skąd wiesz czy ma perz na tej łące???

Jeśli nie ma to lepszy jęczmień od owsa bo opryska albo pumą albo axialem i będzie ok. Na owies o ile mnie wiedza nie zawodzi to raczej nie preparatu na jednoliścienne w.

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

panczo1922    68

Noi nie może być ziemia kwaśna.Bo mocznik na kwaśnej ziemi nic nie skutkuje, a tym bardziej ją zakwasza... :rolleyes: :blink:

Jak bardzo kwaśna nie może być?

Ok 5.5 może być? Kurcze zakupiłem już nawóz z myślą dawania mocznika w drugiej dawce... A teraz słyszę coś takiego:-/

losktos    120

Witam panowie dlaczego pszenica po śladach kół od ciągnika jest ciemniejsza?.

niedobór manganu na plantacji

Dolistne nawożenie służy do uzupełnienia ewentualnych strat a nie do nawożenia. Jak myślicie mocznik w pszenicy jest lepszym rozwiązaniem niż saletra na druga dawkę jeżeli sie nie planuje nawożenie na kłos?

Jezeli nie ma nawożenia na kłos to lepszy mocznik. Nawożenie dolistne przy suszy jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż sypanie nawozu (mówię tutaj o dawce na kłos)

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

KULAWA_KOZA    88

Jak bardzo kwaśna nie może być?

Ok 5.5 może być? Kurcze zakupiłem już nawóz z myślą dawania mocznika w drugiej dawce... A teraz słyszę coś takiego:-/

masz ziemię kwaśną http://pl.wikipedia....ki/Odczyn_gleby

Więc czarno to widzę.

Tylko i wyłącznie saletra.

ja mam kwasowość 6.5 i daję saletre i efekty są.

U mnie najlepiej sprawdza się saletra 34% ANVIL (biała), oraz YaraMila.

Miałem około morge ziemi o Ph 4.2 nic nie mogło urosnąć.

dałem po żniwach pod podorywkę 6t wapna tlenkowego , a potem na wiosnę na orkę głęboką przed sianiem pszenicy jarej drugie 6t wapna tlenkowego .Efekt był od razu widoczny.

Wapno z Trzuskawicy .

Pszenica jak "zbój"

Edytowano przez KULAWA_KOZA

XYZ12    0

Jeśli nie ma to lepszy jęczmień od owsa bo opryska albo pumą albo axialem i będzie ok. Na owies o ile mnie wiedza nie zawodzi to raczej nie preparatu na jednoliścienne w.

Tylko jaki ten jęczmień urośnie na łące? praktykowałem to już wiele razy i już nigdy jęczmienia nie zasieje po trawie, czemu kolega nie posiał czegoś na zime?

losktos    120

a na zakwaszona glebe to zamiast mocznika co moze byc saletra saletrzak ?

saletrzak bo nie pogłębi w dalszym stopniu zakwaszenia

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

milanreal1    290

No w owsie nie ma środka zwalczającego chwasty jednoliscienne. Axial czy puma załatwiając owies głuchy, zwalczy też owies uprawny. Zresztą ogólnie owies jest dość wrażliwy na herbicydy, zawierające 2,4-D mogą troche bałaganu narobić.

saletrzak bo nie pogłębi w dalszym stopniu zakwaszenia

Saletrzak też pogłębia. Nie ma nawozu azotowego który nie zakwasza gleby. Na zneutralizowanie 100kg saletry amonowej potrzeba ok 65kg CaO, na 100kg saletrzaku 55kg CaO. Czyli różnica niewielka, zawartość CaO i MgO w saletrzaku jest niska, a mocno spowalnia jego rozpuszczalność.

Mamy niski odczyn to recepta jest prosta w postaci wapna, żadne nawozy(poza organicznymi i naturalnymi), żadne odzywki, preparaty biologiczne itp nie odkwaszą nam gleby.

No z organicznymi i naturalnymi w sumie też nie odkwaszają, potrafią lekko podnieść pH, ale nie znacząco.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

maniek20    72

ja posialem też 1 raz tego roku 15 listopada i zobaczymy co bedzie narazie kielki są w ziemi jeszcze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)