Skocz do zawartości

Polecane posty

lebek5    9

co polecicie na chwast w jęczmieniu ozimym dokładnie chodzi mi o miotłe, owies głuchy i przytulię

PRZEPRASZAM NIE TU MIAŁEM NAPISC!

Edytowano przez lebek5

majes    4

Izoproturon jest w legato plus, tak jak pisalem nie sprawdzil sie. Tez chcialem tanio ale niestety tylko na tym tracilem.

milanreal1    290

Tak wiosną. puma drogo wychodzi??? Axial coś koło 105złha. ale to też dużo.

A może Izoproturon wyjdzie około 50zł Ha pryskał ktoś nim

Puma z tego co się orientuje wychodzi wręcz drożej, a zakres zwalczanych chwastów podobny.

Izoproturon wiosna może rożnie wychodzić, należy pamiętać że to środek głównie doglebowy i najlepszy efekt uzyskuje się gdy środek będzie mieć kontakt z glebą.

Wiadomość z agroFakt.pl

sufi84    2

Jako poprawke na wiosne proponuje chlorotoluron(lentipur, tolurex) u mnie bardzo skuteczny i wychodzi cos okolo 60 zl(2l na ha)

thug    196

Panowie a co będzie najlepsze na ostrożeń?

granstar zamnieniki granstaru

PABLO555    12

Panowie mam spory problem mam w pszenicy życice wielokwiatową czy można to zwalczyć w pszenicy, szkoda byłoby likwidować bo to jest działka 8 ha, a pszenica nie żle wygląda ale tego dziadostwa jest sporo ,ja niemiałem z tym chwastem do czynienia .poprzedni dzierżawca śię tego dochwał ja mam to pole pierwszy rok ,poradżcie coś

Edytowano przez PABLO555

slawek2209    78

Na życice Axial w dawce 0,45 l.Mam to na jednym polu i axial radzi sobie z nią.Nie ma rejestracji na etykiecie ,ale sprawdzony w działaniu

Edytowano przez slawek2209

Darekpol    12

Panowie mam spory problem mam w pszenicy życice wielokwiatową czy można to zwalczyć w pszenicy, szkoda byłoby likwidować bo to jest działka 8 ha, a pszenica nie żle wygląda ale tego dziadostwa jest sporo ,ja niemiałem z tym chwastem do czynienia .poprzedni dzierżawca śię tego dochwał ja mam to pole pierwszy rok ,poradżcie coś

A było pryskane na miotłe? Bo u mnie też była w jęczmieniu jarym, w pszenicy ozimej opryskalem expert met-em i nie było. A czy to skuteczność środka, czy sama wyginęła to nie wiem.

milanreal1    290

Chlorotoluron wiosną też może przepuścić miotłę.Najpewniejsze to axial i puma

I chlorotoluron może hamować niektóre odmiany pszenicy, pszenżyta też.

Na życice Axial w dawce 0,45 l.Mam to na jednym polu i axial radzi sobie z nią.Nie ma rejestracji na etykiecie ,ale sprawdzony w działaniu

Nie ma rejestracji, chyba aż nie możliwe. Axial załatwia wszystkie jednoliścienne czyli miotłę, wyczyńca, życice czy owies głuchy. Na życice i wyczyńca warto zwiększać dawkę. A herbicydy doglebowe słabiej zwalczają wyczyńca czy życicę, nalistne są pewniejsze.

Darekpol    12

tak jesienią poszedł expert met + DFF

Rozumiem, iż widać te życice, że rosną? Też się dowiadywałem, najlepiej zadzwonić do przedstawicieli BAYER-u i SYNGENTA i oni powinni podpowiedzieć. Z tego co pamiętam to środki: Axial, Atlantis i Huzar Activ 387 OD. Ja jednak nie widząc żadnych chwastów jednoliściennych w pszenicy, opryskalem na wiosnę tradycyjnie tylko środkiem MUSTANG na dwuliścienne i życicy nie było.

thug    196

na 100 % ni jest to miotła tylko trzeba w katalogu odnależć co to

MatiRol92    9

Panowie czy to jest normalne że na niektórych listkach pszenicy jest taka delikatna fioletowa obwódka? .

Nie robiłem zdjecia bo nie miałem czym ,a zeby wziąć próbke to dopiero w domu pomyślałem :P

thug    196

pewnie że może daj jak najwcześniej saletrę i zaraz po ruszeniu wegetacji daj 0.7l ccc

majster1204    0

Panowie mam takie pytanie, jak uważacie jaka forma azotu jest lepsza dla pszenicy w III dawce? dolistna czy saletra? do tej pory zawsze stosowałem w formie nawozu ale w tym roku poszedłem na studia i doradzają mi dolistnie jak uważacie??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się