Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
silva    18

Więc przy czym dawać dolistne skoro musze je dać po ruszeniu wegetacji w rzepaku i w zbożach?

silva    18

Może w zbożach przy pierwszym fungicydzie. A w rzepaku?

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    393

jak jedziesz na chowacza to daj asahi siarczan i odżywkę ,

Edytowano przez iron

Argan    0

Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??

Ja robię to przeważnie opryskiwaczem.

Pieter1224    0

Witam wszystkich. Mam małe pytanie. Może ktoś z was siał pszenicę jarą ETHOS. Chodzi mi o plonowanie. Z góry dziękuje.

Edytowano przez Pieter1224

Challenger    3

Pamietajcie, ze nawozow dolistnuch nie stosuje sie razem ze srodkami do zwalczania chwastow bo w ten sposob mozna jeszcze dokarmic chwasty a nie zwalczyc.Mozna je stosowac przy opryskach z fungicydami, antywylegaczami, insektycydami lub osobno.Ale to juz jak kto chce tak robi.

TOREZ    34

Te bez azotowe to można.

Z azotem w składzie zbyt mocna torpeda na roślinę uprawną, tym bardziej gdy susza uderzy.

TOREZ    34

Kolego lulek:

Jakiekolwiek herbicydy stosuj bez mocznika.

A apyros tańszy, owszem w domieszcze na hektar może ze 20-30 zł.

Huzar skuteczniej radzi sobie z miotłą.

iron    393

jak pisałem o asahi to chodziło mi o rzepak. a herbicyd zawsze tylko i wyłącznie sam.gdyż nawozy lub nie które inne środki mają w swoim składzie różne substancje ułatwiające wchłanianie a my nie chcemy aby zboże wypiło nam taką mieszankę nawozu z herbicydem lub co gorsza z antywylegaczem

Pieter1224    0

Panowie ponowię pytanie. Siał ktoś z was pszenicę ETHOS. A może poleci mi ktoś pszenicę jarą. Ma być posiana na 10 ha

TOREZ    34

Z jarych polecam tybalt, walutę oraz katodę.

Ze starszych monsun, jasna, bombona.

Pieter1224    0

TORES. Jaki plon miałeś przy pełnej ochronie odmiany tybald i monsun? Ja siałem Koryntę. Plon niezły ale nie dawałem sobie rady z wyleganiem tej odmiany.

TOREZ    34

Stanowisko zazwyczaj ma idealne.

Przedplon buraki cukrowe nawożone obornikiem, pocięte liście.

Przy sprzyjającym rozkładzie opadów te 7,5 t/ha bez problemu.

Średnio 6 sypią.

marekgizio    1
herbicyd zawsze tylko i wyłącznie sam.gdyż nawozy lub nie które inne środki mają w swoim składzie różne substancje ułatwiające wchłanianie a my nie chcemy aby zboże wypiło nam taką mieszankę nawozu z herbicydem lub co gorsza z antywylegaczem

Ale przekombinowałeś.

Co niby ma się stać zbożu jeśli do herbicydu albo antywylegacza będzie dodany środek ułatwiający wchłanianie? Absolutnie nic złego jeśli chodzi o herbicydy, a tylko dobrego bo chwasty szybciej wchłoną, a jeśli chodzi o antywylegacz to tylko przyspieszy jego wchłanianie.

Nawozów nie łączy się z herbicydami i regulatorami wzrostu żeby nie osłabiać ich działania na rośliny.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawozy dolistne mogą osłabić działanie herbicydów i nie należy ich łączyć, natomiast co do regulatorów wzrostu to nawozy dolistne mogą wzmocnić ich działanie.

iron    393

co ty chłopie p....każdy zabieg herbicydem to jakiś stres dla zboża a ale ty wiesz lepiej to rób jak uważasz

Pieter1224    0

Dzięki TOREZ. U mnie jest problem z przedplonem. Same zboże. 6 ton miałem Korynty z ha ale dawki nawozów w górnych dawkach pełna ochrona. Ziemia IVa. Raz miałem 9ton zimówki odmiana Turkis. Szkod że tylko raz.

lulek    0

koledzy zna ktos dobry link jak wygladają zboża jak brakuje im jakis składników czyli pierwiastków

menos    4

witam mam problem na jesień było sucho i miałem słabe wschody roślin (miejscami są place) co polecacie zastosować żeby je pobudzić do krzewienia może przebronować co wy na to a może wcześnie zastosować antywylegacz jakąś małą dawką na pewno na początku pójdzie saletra 200kg/h doradźcie mi

ursus1991    8

Tak z ciekawości chaciałem się zapytać jakie są najwyższe plony pszenicy w polsce, bo gość mi mówił że niby 105q, ale wydaje mi się że można więcej

milanreal1    290

No myślę że np na żuławach przy odpowiednim nawożeniu da się wyciągnąć do ok 12t/ha.;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się