Skocz do zawartości

Polecane posty

poosa21    53

Nasiona 400zł

Polifoska6 pod korzeń 400kg 850zł

Oprysk na chwasta 100zł

kreda granulowana 400zł

obornika nie liczę

to jesień

wiosna

400kg salery -500zł

chwasty do poprawki 150zł

ccc 2 litry 50zł

mocznik,siarczan Mg + odżywka 100zł

2 dawka nawozu np. 200kg mocznika 300zł

U nas nikt nie stosuję ochrony więc się nie znam mógłby ktoś napisać nazwy środków i ile zastosować to policzyłbym dalsze koszta. Chciałbym zastosować 2 zabiegi ochronne albo jeśli ma to sens jeden w fazie 1 kolanka. Ziemia słaba chciałbym chociaż 6 ton z 1.15ha ale jak będzie 5 to też będzie sukces

A co to za nasiona ze kosztują aż 400zł?

Jaka jest zawartos skałdników w glebie? I jaka klasa gleby i rejon.

Widzę że siejesz po ziemniaku, jakie nawozy stosowałeś i jaki plon był?

karolr2    180

Ozon i Arkadia kupiłem 250kg z centrali bodajże po 170zł 100kg mogę się mylić musiałbym sprawdzić dokładną cenę. Już kuriera nie liczyłem. Jeśli chodzi ci o ziemniaki to obornik i 400kg polifoski i 300kg mocznika + dolistne. plon około 30ton sprzedałem

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

Jakaś gęsta .Ile kg wysiałeś na ha?nie doczytałem że 200 kg.na start wystarczy 200 kg saletry

Edytowano przez slawek2209

slawek2209    78

Na pierwszej fotce wygląda że zagęsta jest na drugiej tak wsam raz.zima sama zweryfikuje jaka obsada będzie

KULAWA_KOZA    88

Ja mam na jednym kawałku Ozona i Agil .

Ozon siany 280-300kg/ha

Agil 240kg/ha

A Agil gęstszy , ładnie się krzewi pomimo rzadkiego siewu.

Wilku ta pierwsza bardzo gęsta...co do saletry to na pierwszy raz pasuje tak z 250kg/ha a druga dawka 200kg/ha.

Na Twoich ziemiach jak zadbasz 8 ton masz pewne.

ppwolf38    6

Ja mam na jednym kawałku Ozona i Agil .

Ozon siany 280-300kg/ha

Agil 240kg/ha

A Agil gęstszy , ładnie się krzewi pomimo rzadkiego siewu.

Wilku ta pierwsza bardzo gęsta...co do saletry to na pierwszy raz pasuje tak z 250kg/ha a druga dawka 200kg/ha.

Na Twoich ziemiach jak zadbasz 8 ton masz pewne.

To dużo wysiałeś a w sumie niedaleko siebie mieszkamy,jakies 45km :) ,myslisz ze 2 dawki saletry wystarcza??

lukaszm    10

Ja na T1 planuję dać fungicyd, który został mi z sezonu 2012/2013, a który zastosowałem na kłos. Jest to Zafir 400 EW (prochloraz + tebukonazol). Co mogę ewentualnie mieszać z nim? Chodzi mi głównie o siarczan magnezu, mocznik, Plonvit Z itp.

czakbar    0

Spółdzielnia pomija zabieg na T1 pszenica po rzepaku (choroby podstawy przez cały okres występują) a zaczyna od T2. Ostatni oprysk wykonuje zawsze, jak ziarno jest prawie wykształcone. Ma ktoś doświadczenie w tak późnej ochronie, czy jest ona efektywna. Przyznać należy, że ziarno mają grube ale zastanawia mnie czy to jest zasługa ostatniego zabiegu czy wcześniejszych?.

Edytowano przez czakbar

Tomek90    191

Pierwszy zabieg gdy przedplon rzepak czy kukurydza można odpuścić przy dość niskich przenicach (przeważnie wysoka odponość na choroby podsuszkowe) ale pozsotaje jeszcze mączniak jeśli plantacja nazbyt gęsta i septorioza jakieś zalążki już będą napewno. Ostatni zabieg to największa skutecznośc ma w okresie kwitnienia pszenicy kiedy fuzarioza się uaktywnia że tak powiem.

Renault9514    49

a co będzie lepsze na T2 Fandango 1l/ha czy Reveller 1l/ha ??? ten drugi trochę taniej wychodzi :) ale który z nich mocniejszy i dłużej będzie trzymał? :) zamierzam dać na flagowy ;) w tym roku na T2 był Falcon ale ciut przy słaby mimo że było pryskane jak pszenica kwitła(Bogatka) to i tak później było bardzo dużo fuzariozy... :(

przy 5l fandango ok.910zł a reveller 810zł mała różnica jest :)

PawelWlkp    326

Zobaczcie kto nie widział na stronie tv wczorajszy odcinek ok 17minuty 50 sekundy. Większej głupoty od kilku lat tam nie powiedzieli. Z powodu pogody w zbożach konieczny będzie 3 zabieg fungicydami, w burakach na chwościka a ziemniakach na zarazę. 21 listopada taka informacja. Widać jak profesjonalnie są przygotowani ludzie którzy tworzą ten program.

slawek2209    78

a co będzie lepsze na T2 Fandango 1l/ha czy Reveller 1l/ha ??? ten drugi trochę taniej wychodzi :) ale który z nich mocniejszy i dłużej będzie trzymał? :) zamierzam dać na flagowy ;) w tym roku na T2 był Falcon ale ciut przy słaby mimo że było pryskane jak pszenica kwitła(Bogatka) to i tak później było bardzo dużo fuzariozy... :(

przy 5l fandango ok.910zł a reveller 810zł mała różnica jest :)

Stosowałem fandango i reveler i fandango lepej działało według mnie.Zabiegi na początku kłoszenia.Po revelerze poprawiałem po przekwitnięciu pszenicy

thug    196

daj reveler 0.6l plus 0.6np rekorda i będzie ok

a pytanie ktoś atakuje jeszcze pszenice kompletem czy już trochę pózno bo zastanawiam się nad dniem jutrzejszym

poosa21    53

Ozon i Arkadia kupiłem 250kg z centrali bodajże po 170zł 100kg mogę się mylić musiałbym sprawdzić dokładną cenę. Już kuriera nie liczyłem. Jeśli chodzi ci o ziemniaki to obornik i 400kg polifoski i 300kg mocznika + dolistne. plon około 30ton sprzedałem

Wg Mnie to troche za gęsto posiana pszenica.Jeżeli co roku dajesz obornik to po co jeszcze polifoske pod pszenice? zamiast tego daj na wiosne 100kg soli potasowej, pierwsza dawka azotu to 250kg a druga to ponad 200, jeżeli wcześniej nie dawałeś żadnej ochrony to daj chociaż tlit na T1 a na T2 duet ultra. Możesz też zastosować modus 0,2l na skracanie razem z ccc 1l w fazie pierwszego kolanka. Do tego oprysk siarczanem magnezu i odżywki.

W naszej wiosce kiedyś każdy siał co najmiej 200 kg pszenicy na ha a niektórzy nawet po 300. Jak ja zasiałem 150 kg to ojciec i inni rolnicy mówili ze nic z tego nie bedzie i wiosna bede przesiewał, a dziś większość nie przekracza 200kg w późnym siewie tj pod koniec października.

Tomek90    191

Jak gęsto posiana to chyba trzeba redukować dawkę startową azotu?

Reveller solo słaby musowo jakiś triazol, tak jak pisał epx i zostaje kwestia proporcji, bardziej skłaniałbym się 0.8 reveller i 0.5-0.6 epx.

BARABUS    6

daj reveler 0.6l plus 0.6np rekorda i będzie ok

a pytanie ktoś atakuje jeszcze pszenice kompletem czy już trochę pózno bo zastanawiam się nad dniem jutrzejszym

ja w tym tygodniu we wtorek pryskałem Kompletem 3ha pszenicy sianej po kukurydzy, była w fazie szpilkowania, dokładnie 24 dni po siewie :)

poosa21    53

Jak gęsto posiana to chyba trzeba redukować dawkę startową azotu?

Reveller solo słaby musowo jakiś triazol, tak jak pisał epx i zostaje kwestia proporcji, bardziej skłaniałbym się 0.8 reveller i 0.5-0.6 epx.

To też zależy jak bedzie wygladała wiosną jezeli naprawde bedzie gęsta to albo zmniejszyć albo opóźnić. Albo podzielić na dwie mniejsze i dac w odstępach kilku dni, maksymalnie do tygodnia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się