Skocz do zawartości

Polecane posty

Fakt, trzeba zastosować dawkę 1,2l/ha Pumy, jeśli chcemy mieszać z innym środkiem

Edytowano przez marekpieg1234

Roki212    83

A moge najpierw przejechać Chwastoxem Turbo a po tygodzniu samą Pumą bo mam tylko 0,8 ha do opryskania tej pszenicy na takim jednym kawałku gdzie jest miotła i owies.

Wiadomość z agroFakt.pl

Roki212    83

właśnie bo znalazłem informacje ze po zmieszaniu z chwastoxem nie weźmie miotły tylko sam owies, to najpierw pojade chwastoxem, a po tygodniu czy dwóch pumą :)

pracaipasja    0

chcialbym sie zapytac stosowal ktos z was ochrone pszenicy ozimej stosując srodki

Capalo na T1 i na T3 Duet Ultra

jakie daje to rezultaty?

Capalo w T1 1,5l/ha plus Duett Ultra 0,6l/ha w kazdym zbozu jest w miare ok ale dwa lata temu nie poradzily sobie z fuzariozami w ubieglym roku zastapilem w pszenicy Duett Swing Topem-efekt rewelacja zdrowe klosy,zdrowe ziarno,gestosc powyzej78

ursus1991    8

Jaki polecili byście preparat na pszenice jarą na choroby grzybowe, na pierwszą dawkę, na drugą wybrałem duet ultra, co o nim myślicie. Sam dopiero zaczynam się bawić z ochroną fungicydową.

Fundusze, jakie mogę przeznaczyc na ten I zabieg to myślę że tak ok 100/ha.

inwa    0

Koledzy na jesieni była zasiana Muszelka ale nie było jak ja prysnąć bo było tak mokro że nie dało się wjechać dodam że była siana rękami bo ciągnik z siewnikiem się topił nie jest tego bardzo dużo bo 1,6ha chcę na wiosnę opryskać Atlantisem 04 WG 0,2-0,4 kg/ha + Actirob 842 EC 1 L/ha.Pytanie czy taki zestaw zwalczy te najbardziej uciążliwe chwasty?

inwa    0

Usus1991.To jakie środki polecasz? boję się też że może być w niej owies głuchy

ursus1991    8

Atlantis zwalcza owies głuchy i miotłę bardzo dobrze, stosowałem go przez 2 sezony.

Ja pryskałem atlantis+ factor oraz atlantis + lintur. Byłem z nich bardzo zadowolony, lecz factor lepiej radzi sobie. Może jeszcze byc atlantis +_mustang

Sebastian    0

a stosował ktoś Axial? jak sobie radzi z owsem głuchym i miotłą, moze ktoś zna cene?

inwa    0

Ursus1991 dzięki za podpowiedz bo przy okazji mam odpowiedz dotyczącą Axiala który brałem też pod uwagę.

iron    398

axial podobnie jak puma zwalcza owies i miotłę nawet w zaawansowanych stadiach rozwojowych koszt na ha ok. 120 do 140 zł było jak teraz jest to nie wiem.

Tompi    1

Panowie doradźcie co zastosować na miotłę + przytulię + maki żeby było w miarę tanio ale przede wszystkim skutecznie?

jestem początkujący i nie chcę czegoś zawalić.

Challenger    3

Ja w tym roku lece wszystko huzarem.Wszystko dlatego, ze w zeszlym sezonie nie mialem do niego zadnych zarzutow i naprawde nie wyszlo mnie to kupe pieniedzy.

Edytowano przez milanreal1

banan29    0

no huzar jest bdb ostatnio go stosowalem i chizel to huzar duzo lepszy czyste pole az do wzesnia dopiero samosiewy zboz sie pokazywaly polecam ten srodek a ja mam takie pytanie czy glen mozna stosowac wiosna??????? praktykowal to ktos??????????????

Zbigk    0

Stosowałem huzar tylko raz parę lat temu jak tylko wszedł na rynek ,niestety byl drogi i nieskuteczny. W ubiegłym roku kolega go stosował i był zadowolony a i cena jest mniejsza. Pewnie wypróbuje go oraz drugi :)Glen pryskałem na wiosnę tylko raz i nigdy więcej, efekt był taki ze przytulaj wyrosła ponad pszenice. Producent dopuszcza wiosenne opryski glen

lulek    0

koledzy doradzcie mi

bo jedni pisza ze można drudzy że nie można mieszac srodków, gdyż by to zmiejszyło przejazdy.

-Czy Apyros można mieszac z mocznikiem i siarczanem magnezu ?

-Czy Atlantis można mieszac z mocznikiem i siarczanem magnezu ?

-Czy Chwastox turbo można mieszac z mocznikiem i siarczanem magnezu ?

jak to wygląda praktycznie ?

a co do srodka Apyros to jest lepszy od Huzara i tanszy.

stosuje Apyros juz od 3 lat a Huzar stosowałem raz i stokłosy nie bierze.

stosuje Apyros juz od 3 lat a Huzar stosowałem raz i stokłosy nie bierze.

No tak, ale nie kazdy ma stokłosę na polu, to i nie musi jej zwalczać

lulek    0

tu masz racje Marek ale na ogół to kambajny zasmiecają pole a Apyros to taniej wychodzi bo ostatnio kupowałem i 1ha wynosi 80 zł ale bez faktury bo z fakturą to 95 zł.

a oriętujesz sie co do mojego postu z tymi srodkami i mieszanie dolistne bo z regóły nie powinno sie mieszac

jacek1296    69

Nawozy dolistne możesz stosować z opryskami na szkodniki i na grzyba, ale nie z opryskami na chwasty.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.