Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    101

A te 4 czy 5kg kristalonu to na jaką ilość wody?

Na wiosnę jak tylko pszenica ruszyła a dało się wjechać pryskałem kristalonem fosforowym, to chyba żółty 2kg i jakiegoś super efektu nie było

Renault9514    49

A czemu mówisz że oczywiście na wiosnę?A teraz na jesieni nie mogę?Ja mam pomarańczowy.

możesz jak najbardziej jeszcze pomarańczowy będzie lepszy teraz bo ma więcej potasu i fosforu, a napisałem że ja go stosowałem wiosną a to nie ma znaczenia czy wiosną czy jesienią... 3-4kg można spokojnie dawać nawet do 5 tak jak piszą :)

Wiadomość z agroFakt.pl

jankes123    5

a jakie powinno byc najlepsze ph pod zboza np pszenice jesli mysli sie o uprawie intensywnej zeby plon wynosil ok 9-10 ton ?

gwozd    101

Z tego co znalazłem to piszą 0,2-0,4% wychodzi na 100l wody 0,2 do 0,4kg nawozu. Dlatego pytam 4kg to na jaką ilość wody?

akacja    90

U mnie sie sprawdza.Masz cos lepszego w podobnej cenie? :rolleyes: Po co 2X wjezdzac w pole jak mozna raz a konkretnie.

A jak poradzisz sobie z fiołkiem np..ta mieszanka go nie bierze.Dodatkowo kolego tolurex potrafi troche narozrabiać w pszenicy,powoduje żółknięcie pszenicy szczególnie w przypadku dużych wahań temperatur między dniem a nocą,na niektórych odmianach pszenicy powoduje to widoczne spodki plonow.środek ten przeznaczony jest glownie do stosowania jesiennego lub na przednówku wiosennym,a w mieszance z chwastoksem trio czy tam turbo gdzie chwastox to ciepłolubny herbicyd im wyzsza i bardziej unormowana temperatura tym efektywność lepsza,to powiem iż tym srodką nie po drodze ze sobą.W przypadku opużnienia zabiegu tą mieszanką i możliwością wystapienia susz wiosennych przyjazność dla rośliny nie jest dobra,ponieważ tolurex jest herbicydem z gatunku pochodnych mocznika nawet do 80%.

• Like 1

masa24    55

panowie , tak teoretycznie moddus stosowany w koncu krzewienia pszenicy i ja rozkrzewi i skroci lan prawda?

jest sens stosowac moddus w dawce 0,4 pod koniec krzewienia i na flagowy cerone

pszenica legenda, dawka n mysle 150 + dolistnie z raz jakas odzywka

milanreal1    290

Moddus w fazie krzewienia rozkrzewi i 0,4l to zdecydowanie za dużo na rozkrzewienie. Jak dasz 0,4l moddusa w BBCH31 to skróci i usztywni. Jeszcze potem chcesz cerone dać. Chyba strasznie wysoka ta pszenica jest...

6-7 w tej granicy powinno być dobrze :) ale i większe chyba by nie zaszkodziło...

Większe jak 7? Jest jeszcze gorsze i pH poniżej 5,5. Uwstecznienie fosforu, moa być tez problemy z pobieraniem innych składników.

akacja    90

Jeżeli chcesz dokrzewić to wczesniej niż pod koniec fazy krzewienia,jeżeli chlorek to 05-07 zależy od obsady,jeżeli moddus to 02 wystarczy tylko przy tym ostatnim mniejsza ilość cieczy na ha około 150l/ha.Przy zabiegu dodaj micro,mangan,miedz,jeżeli coś zostalo z plesni po zimie to także cynk,i zawsze najpierw N w formie dostepnej a dopiero dokrzewianie.

read    4

witam szukam odmiany przewódkowej po kukurydzy zasiać chcę pszenicy miał ktoś może Ethos pszenicę?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

modus przyspiesza strzelanie w źdźbło a więc skraca okres krzewienie, w niemczech stosują go nawet jesienią jak pszenica za bardzo się krzewi po to właśnie aby ograniczyć krzewienie. modus wspomaga już istniejące najsilniejsze źdżbła kosztem słabszych.

lukaszm    10

read - Ja miałem pszenicę przewódkową Ethos (A) po kukurydzy (250 FAO) z tym, że siana była na wiosnę (przed 26 marca 2012 roku). Ogólnie wyglądała ładnie. Bardzo niska, bez regulatora wzrostu stała do samych żniw. Susza jaka była u mnie na przełomie maja i czerwca wpłynęła na pewno znacząco na obniżkę plonu i jakość ziarna. Ziarno było bardzo drobne. Jak młynkiem czyściłem po zbiorze, aby wyłącznie najgrubsze ziarno mieć na siew, to zapychało się sito od młynka. I ostatecznie nie siałem jej i już więcej razy nie zasieję. Nie ma jak pszenica Bogatka. Choć do tej pory później niż w pierwszej połowie października nie siałem jej.

Cihu    123

do poprzednich postów tylko dodam, że modus ogranicza krzewienie. Od pobudzania jest CCC. Widzę, że niektóre rady na forum są po prostu błędne.

KULAWA_KOZA    88

A jak poradzisz sobie z fiołkiem np..ta mieszanka go nie bierze.Dodatkowo kolego tolurex potrafi troche narozrabiać w pszenicy,powoduje żółknięcie pszenicy szczególnie w przypadku dużych wahań temperatur między dniem a nocą,na niektórych odmianach pszenicy powoduje to widoczne spodki plonow.środek ten przeznaczony jest glownie do stosowania jesiennego lub na przednówku wiosennym,a w mieszance z chwastoksem trio czy tam turbo gdzie chwastox to ciepłolubny herbicyd im wyzsza i bardziej unormowana temperatura tym efektywność lepsza,to powiem iż tym srodką nie po drodze ze sobą.W przypadku opużnienia zabiegu tą mieszanką i możliwością wystapienia susz wiosennych przyjazność dla rośliny nie jest dobra,ponieważ tolurex jest herbicydem z gatunku pochodnych mocznika nawet do 80%.

żadnych złych skutków nie zaobserwowałem po tej mieszance.

Miałem kilka odmian pszenicy i żadna nie żółkła po tej mieszance.

Mieszankę tą stosuje zawsze jak pszenica ma około 15cm wysokości.

I jak dotąd w polu nie było nic prócz pszenicy.

W tamtym roku nie dostałem TRIO to kupiłem TURBO i przytulia odbiła.

A w wcześniejszych latach po mieszance TRIO&TOLUREX rezultat był super.

No to kolego poleć mi jakiś dobry srodek na wiosne tak by wziął miotłę i dwuliścienne.

Chętnie się dowiem a nie wykluczone ze na połowę pola zastosuję to co mi polecisz. :rolleyes:

rafto    29

Isoguard a rosa .

Wczoraj późnym wieczorem kończyłem jesienny zabieg odchwaszczania pszenicy ozimej, ostatnia beczka poszła gdy była już rosa, czy mogę się spodziewać negatywnych skutków oprysku i czy skuteczność oprysku będzie dobra ?? Dobra na tyle że zwalczy chociażby samą miotłę.

Dodam że na tym polu praktycznie nie ma chwastów dlatego wybraliśmy taki środek.

gwozd    101

Na wiosenne odchwaszczanie w ciągu ostatnich 3lat doskonale sprawdził się lancet plus. przez przypadek zrobiłem małego mijaka i dokładnie było widać jak zadziałał a właściwie nie było tam widać pszenicy tylko mietlice, przytulie i chaber.

Już widać że 26g gleanu przepuści przytulie...

rami    6

ansu zgłoś sie do ośrodka doradztwa powiatowego z fakturami tam wypełnisz wniosek ja tam pryskam od miotły expert -net to załatwia rumiany makpolny i inne

losktos    120

do poprzednich postów tylko dodam, że modus ogranicza krzewienie. Od pobudzania jest CCC. Widzę, że niektóre rady na forum są po prostu błędne.

CCC ogranicza wzrost systemu korzeniowego

tomek73    189

A konkretnie skąd masz takie informację. Bo żaden z przedstawicieli środków nie powiedział mi tego, wtym 2 przedstawicieli Syngenty, tylko mówili odwrotnie, a pytałem się paru i w różnych firmach. Podstawa jakieś 100-150 l/ha średnio kroplistymi dyszami.

CCC skraca niby system korzeniowy, w sychych latach widziałem to.

Ja w tym roku nie stosowałem CCC wcale, tylko dałem modusa 0,35 przy 2 kolanku i 0, 4 przy 3 kolanku, ale pszenicę przebarwiło mi przy 2 dawce.

W tym sezonie wróce jednak do CCC ale w czas 1 l i 0,25 modusa dam.

• Like 1

Cihu    123

studiuję topagrar :) i nie jestem pierwszym, który tak twierdzi. Spotkałem się z artykułami (ciężko mi je teraz przytoczyć bo nie notuję wszystkiego co i gdzie znalazłem), które na przykład jesienią kazały stosować modus w jęczmieniu ozimym na wyrośniętym łanie w celu skrócenia fazy krzewienia. Tyle teoria, w praktyce chyba żyto w tym roku tak sobie na wiosnę przyhamowałem. Ale ciężko jednoznacznie to określić bo żyto krzewi się głównie jesienią.

Edytowano przez Cihu

masa24    55

wczesniej ktos pisal ze moddus a potem cerone to bedzie za duzo na skrocenie. mam legende, palnuje dac jakies 170N

to moze wystarczy samo cerone? dane powiedzmy w fazie strzelania w zdzblo a nei na flagowy??

to w takim razie na dokrzewianie moddus darowac i dac w razie czego sam ccc 1 l?

slawek2209    78

cerone usztywnia rośline i nie zauważyłem żeby skracało.legenda jest dosyć wysoką pszenicą i lepiej dać ccc z moddusem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.