Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, stosował ktoś Chisel 75 WG jesienią?? Niby można, od fazy 3 liści zbóż, tylko czy warto? Ziemia jest bardzo lekka, prawie że piaszczysta, więc Glean odpada, a chodzi o coś w miarę taniego.

Nie polecam tego chisla moze z 3 lata albo 4 lata temu stosowalem na wiosne i przepuscilo mase miotly ze pszenicy nie bylo widac to bylo w tedy jak byl mokry rok moze przez te deszcze jak padaly to miotla poodbijala

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

Nic nie planuję dawać.Pszenica posiana 20 września ładnie się krzewi.W piątek poszedł snajper z glenem i sezon zakończony.Co niektórzy popadają w samo zachwyt ze swoją pszenica widzę.Poczekajmy do wiosny z oceną.Kolego KULAWA KOZA jaką masz obsade na m2?

Edytowano przez slawek2209

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie jutro skoncze siac pszenice ozima i mam pytanie gleba jest sucha bo po kukurydzy siane w pyl pryskac to maratonem czy poczekac do wschodow pszenicy i dopiero maratonem opylic?

koczas    54

Dzięki o opinie o Chiselu, ale wujas ma 1 hektar do opryskania na bardzo lekkiej ziemi, gdzie wręcz nie powinno się nawet siać pszenicy i dlatego myślimy o tym środku. Skończył się nam Komplet i Maraton, a poza tym wszystko opryskane. Ziemia jest bardzo lekka, a zachwaszczanie nie za duże, praktycznie tylko mak i trochę miotły- Glean nie nadaje się podobno na piaski, a Expert met jest ale w opakowaniach na 2,5 hektara. Opłaca się ryzykować tym Chiselem czy polecieć Lancet/Huzar wiosną?

slawek2209    78

Panowie jutro skoncze siac pszenice ozima i mam pytanie gleba jest sucha bo po kukurydzy siane w pyl pryskac to maratonem czy poczekac do wschodow pszenicy i dopiero maratonem opylic?

maraton słabo podziała jak masz suchą glebe.poczekaj do wschodów

Edytowano przez slawek2209

wyrebski1    35

To ja bym kupił tez expert met, resztę zostawisz sobie na drugi rok albo jak naprawdę jest tak sucho i nieprzewidują opadów u Ciebie to może poczekaj z tym hektarem do wiosny.

KULAWA_KOZA    88

Nic nie planuję dawać.Pszenica posiana 20 września ładnie się krzewi.W piątek poszedł snajper z glenem i sezon zakończony.Co niektórzy popadają w samo zachwyt ze swoją pszenica widzę.Poczekajmy do wiosny z oceną.Kolego KULAWA KOZA jaką masz obsade na m2?

Sławku ja nie jestem profesjonalny rolnik, tak jak Ty czy Tomek90 i inni tutaj.

Sieje zawsze tak by było dobrze, mniej wiecej 240kg/ha , w tym roku coś mi więcej weszło ale jak widzisz nie jest zle.

Jak bedzie za gęsta to ją przytrzymam tak jak w tym roku 2l CCC/ha a potem Modusem ją skruce i nie powinna sie powalić.

Po za tym to niskie pszenice więc myślę ze będzie dobrze.

W moim regionie nikt się nie bawi w liczenie obsady!!! poprostu każdy sieje wedle uznania od 240-300kg/ha.

Mamy inne ziemie i dlatego siejemy gęściej.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

koczas    54

Dzięki za porady- chyba nie kupimy tego Chisela. Gdyby to było moje pole, to poleciałbym tym expertem i coś tam dolał jeszcze, ale pole wujka i ciężko się dogadać :) Opryskamy wiosną lancetem albo huzarem. Jeszcze raz dzięki i jestem pod ogromnym wrażeniem waszej wiedzy. Dzięki wam i temu forum, jestem teraz ekspertem od oprysków w okolicy, bo u mnie to wszyscy tylko Aminopielik plus Protugan całe życie :D

slawek2209    78

Sławku ja nie jestem profesjonalny rolnik, tak jak Ty czy Tomek90 i inni tutaj.

Sieje zawsze tak by było dobrze, mniej wiecej 240kg/ha , w tym roku coś mi więcej weszło ale jak widzisz nie jest zle.

Jak bedzie za gęsta to ją przytrzymam tak jak w tym roku 2l CCC/ha a potem Modusem ją skruce i nie powinna sie powalić.

Po za tym to niskie pszenice więc myślę ze będzie dobrze.

W moim regionie nikt się nie bawi w liczenie obsady!!! poprostu każdy sieje wedle uznania od 240-300kg/ha.

Mamy inne ziemie i dlatego siejemy gęściej.

Człowiek uczy się całe życie i nie jestem profesjonalistą.Pytam o obsadę na metrze ponieważ wydaje mi się że masz bardzo dużą a z doświadczenia wiem że mogą być problemy z pleśnią śniegową zakładając że będzię zima podobna do ubiegłej.Siejesz też po przedplonach zbożowych o ile pamiętam. Możesz miec dużą presje chorób związana z wadliwym płodozmianem i wysoką obsadą,ale to okarze się dopiero wiosną

KULAWA_KOZA    88

Dokładnie.Na wiosnę się będziemy Sławku martwić. :huh: Tu gdzie robiłem fotki jest stanowisko po okopowych , więc pszenica gęściejsza .

Po zbożu jest już rzadsza , więc mysle że bedzie ok.

akacja    90

hehehe przeleć na wiosnę pszenice mieszanką Chwastox TRIO + Tolurex to dopiero zobaczysz co to czysta pszenica.

Nie byłbym taki pewny.

• Like 1

masa24    55

ile zabiegow funigicydowych robicie u siebie w pszenicy??

jezeli nie zalezy mi na parametrach jeden zabieg wystarczy? pszenica po jeczmieniu wiec pewnie presja duza

jakie srodki polecacie, bo tak sobie koszty powoli licze

losktos    120

ja bym postawił przynajmniej na 2 zabiegi. U siebie zawsze robiłem 2, ale ostatnie 2 sezony wyszły po 3 zabiegi i tak już chyba zostanie.

Na pierwszy zabieg środek z prochlorazem i morfoliną (np. fenpropimorf) + do tego może jakiś triazol. Na drugi zabieg coś z protiokonazolem + tebukonazol, epoksykonazol lub włączyć do tego jakąś storbiluryne, wszystko zależy od tego kiedy byłby wykonywany zabieg..

Przykładowe środki: T1: Mirage 0,8-1l/ha + Duet Starr lub Tango Starr 1l/ha. T2/T3: Prosaro 1l/ha lub Acanto 0,7l/ha + Tebu 1 l/ha. Wariantów jest dużo. Pytanie ile chciałbyś wydać na ochronę? Koszt takiej ochrony którą podałem w zależności od środków i dawek to jakieś 300-330 zł /ha

W tym roku na wiosnę pryskałem tilt turbo 0,7l + mirage 0,7 l jeden zabieg na pszenice. I muszę powiedzieć ze jak na ten rok to żadnych pozytywnych skutków nie zaobserwowałem, czy opryskane czy nie plon słaby około 4,5 tony było może albo i nie.

Renault9514    49

ja pryskałem kristalonem zielonym oczywiście na wiosnę w dawce 4kg/ha i tam gdzie się nałożyło to dopiero było widać efekt na zbożu :D ale w tych miejscach wyszło 8kg :D

Tomek90    196

Pryskaliśmy czerwonym chyba 1.5kg x 2.

W tym roku na wiosnę pryskałem tilt turbo 0,7l + mirage 0,7 l jeden zabieg na pszenice. I muszę powiedzieć ze jak na ten rok to żadnych pozytywnych skutków nie zaobserwowałem, czy opryskane czy nie plon słaby około 4,5 tony było może albo i nie.

A pion trzymała pszenica gdzie pryskane??

losktos    120

Pryskał ktoś pszenice kristalonem?Jaką max dawkę dawaliście na ha jakby co?Pozdrowionka

ja pryskałem Kristalonem zielonym 18-18-18, dawka 5 kg/ha, efekt całkiem całkiem a przy 2 zabiegach to już całkiem git

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.