Skocz do zawartości

Polecane posty

marluk    29

Taką mieszankę możesz zastosować do fazy 3 liści, akurat boxer działa niezależnie od temperatury.

a jak wyjda mi juz z ziemi jakies chwasty to podziala na nie? co sadzicie o tej mieszance Boxer 2l + Legato 0,1l + Glean 8g? Nic sie nie stanie pszenicy po tym? nie mam duzego doswiadczenia w srodkach doglebowych.

jaco25    262

ja tam większośc pszenic jadę boxer 2l plus maraton 2l faza 1-szego liścia

Thug ja pryskam również ale samym boxerem ale daję 3 litry u mnie pszenica już w fazie od 1 do 3 liścia ale te co grabki od siewnika nie przykryły dopiero kiełkują nie jest tego dużo ale zawsze coś, powiedz zaszkodzi boxer tym co kiełkują czy poczekać aż dojdą do 1 szpilki i wtedy jechać.

FisKars    3

Boxer ma również działanie nalistne.

Do takiej mieszanki stosujesz legato 500sc czy legato plus 600sc?

z tego co wiem do boxera i gleanu zaleca się legato 500 ale mogę się mylić

Edytowano przez FisKars

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

Thug ja pryskam również ale samym boxerem ale daję 3 litry u mnie pszenica już w fazie od 1 do 3 liścia ale te co grabki od siewnika nie przykryły dopiero kiełkują nie jest tego dużo ale zawsze coś, powiedz zaszkodzi boxer tym co kiełkują czy poczekać aż dojdą do 1 szpilki i wtedy jechać.

nic się nie stanie

jarek33    3

zgadzam sie z kolego thug,dzisiaj rozmawiałem z doradco bayera na temat nieprzykrytych ziarniaków które już kiełkują.Powiedział ze mogą nastąpic przemijające fitotoksyczności.

milanreal1    290

Przemijające przebarwienia mogą wystąpić przy każdych substancjach aktywnych, najczęściej występują w przypadku substancji będących pochodnymi mocznika.

ja tam większośc pszenic jadę boxer 2l plus maraton 2l faza 1-szego liścia

Ciekawa mieszanina, w sumie sam boxer z pendimetaliną wychodzi dobrze. Liczysz że dodatek izoproturonu załatwi chabra?

a jak wyjda mi juz z ziemi jakies chwasty to podziala na nie? co sadzicie o tej mieszance Boxer 2l + Legato 0,1l + Glean 8g? Nic sie nie stanie pszenicy po tym? nie mam duzego doswiadczenia w srodkach doglebowych.

Bardzo dobra mieszanina. Pszenicy nic nie będzie.

Boxer ma również działanie nalistne.

Do takiej mieszanki stosujesz legato 500sc czy legato plus 600sc?

z tego co wiem do boxera i gleanu zaleca się legato 500 ale mogę się mylić

Zalecają legato 500 czyli diflufenikan, przy legato plus czyli środku z izoproturonem jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień.

thug    196

najchętniej wywaliłbym tyn ipu ale mam dużo maratonu z zeszłego roku bo gdybym miał sam stomp pendi pendingam byloby lepiej ipu i tak z chabrem to średnio

część pól pójdzie sam komplet ewentualnie plus glean w dawce 3g

sybiuszek24    3

Witam.Chcę prysną gleanem tylko jest taka sprawa że są kawałki że jeszcze pszenica z ziemi nie wyszła a są że jest już w fazie 2 liści i nie wiem czy czekać czy pryskać czy dać sobie spokój w razie "W".

wyrebski1    35

Dzisiaj prysnąłem pszenicę; Expert Met 0,25g + Alister Grande 0,33l/ha, pszenżyto; Expert Met 0,24g + Lentipur Flo 1l/ha. Zboża w fazie 2-3 liście.

tomek73    186

A alister grande 0,3 +expert met 0,2 + glean 10 gram to na wiosnę powinno bez poprawek się obejść? bo mam taką propozycję.

magnum123    47

Część pszenicy pryśnięta w ostatnim czasie expert metem w fazie 2 liścia. to na kawałkach gdzie wschody są idealnie równe. Zostały kawałki gdzie pszenica mimo że siana w tym samym czasie wschodzi nierówno (miejscami zbyt sucho, drobna grudka pole zawałowane po siewie). rośliny są w fazie dwóch, jednego liścia, niektóre dopiero szpilkują ale i trafiają sie ziarna które są nie przykryte i po ostatnich deszczach puszczają dopiero kiełki. pytanie czy można te kawałki potraktowć expert metem bez ryzyka uszkodzenia pszenicy/kiełkujących ziarniaków. Wiadomo co pisze ulotka ale może ktoś stosował ten oprysk we wcześniejszych fazach dlatego proszę o opinie na ten temat bo ja go stosuję pierwszy raz i zabardzo nie wiem co robić czy czekać czy pryskać.

bulamondeo    0

mozliwe ze padalo siew ok 180kg/ha. ja tylko raz soligorem bo czesniej nie dalo sie wjechac. w tym roku tylko zyta i bogatka. to pewny plo. slyszal ktos o pszenicy ozimej AGIL??? ponoc dobrze plonuje i wysokie MTZ

Piotrek1975    318

Dziś posiałem 3.20 ha pszenicy dałem obornik na 1 ha ok 35 T i polifoski 6 150 kg na ha , może być bo pierwszy raz sieję pszenice. Kiedy pryskać ? chyba na wiosnę i czym? Oczywiście od chwastów.

wyrebski1    35

na pewno nie po wschodach, bo raczej nie zdążysz, ale jakimś doglebowym zaraz po siewie jak najbardziej. Środków jest bardzo dużo, a więc na pewno coś sobie dobierzesz.

mds212    150

Tez dzisiaj zasiałem 3ha Tonacji ok 250kg/ha po burakach.Troche pozno. ciekawe czy z niej cos bedzie.

Edytowano przez mds212

bobytempelton    158

Będzie będzie, ja za tydz jeszcze kawałek akteura dosieje, jedyne co przy tak późnym siewie to polecałbym 300kg/ha i na start 250kg saletry i ccc z odżywkami jak się byle zazieleni.

A polecacie jakąś dobrą pszenicę jarą, mam na razie na oku toridon i sirocco z kws, przeglądałem różne katalogi i artykuł w top agrar i dane raczej sie nie zgadzają, ale wszędzie toridon jest w szpicy.

Może polecicie jakąś dobrą jarkę po burakach, lub macie toridona i jakieś doświadczenia z tą pszenicą?

KULAWA_KOZA    88

U mnie jak na razie najładniejszy Agil.

Pszenica ma już 3 listki.Siana 1.10.

Ogólnie ładnie weszła , wszystkie 3 odmiany.

Na wiosnę dobrze jej dam do brzuszka i dobrze ją zaszczepie na choroby to mam nadzieję że się odwdzieczy :D

Tomek90    191

Pobliskie gospodarstwo ok. 500ha produkujące materiał siewny daje Saletrę bądz Saletrosan pogłównie jesienią w celu polepszenia krzewienia. CCC czy moddus na jesień też nie jest jakimś wielkim halo.

tomek73    186

Ja zastanawiam się nad daniem jakiegoś azotu teraz, ale chyba dolistnie, może modus. Pszenice siane 5 października, jakoś słabo wyglądają, teraz maja 1 lisć.

Na rzepak dałem 100 kg RSM to teraz przeskoczył dużo ładniejsze sąsiadów.

magik0578    5

A co ze zbożami zbyt wyrośniętymi? Moja ma 4-6liści a ciągle ciepło żadnego przymrozku.Idzie jakoś zchamować jesienią?

Edytowano przez magik0578

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się